Петра (Йорданія)

 

Королівство Йорданія — невелика арабська країна на перехресті Європи, Африки та Азії. Ці стародавні землі буквально наскрізь просякнуті історією, а величезна кількість пам’яток культури стародавнього світу приваблює чимало туристів. Знамените Мертве море, яке Йорданія ділить з Ізраїлем ще одна місцева визначна пам’ятка.

 

Цікаві факти про Йорданію

● Столиця Йорданії — Амман. 

● Чисельність населення Йорданії становить — 6,5 млн осіб.

● Йорданія межує з такими країнами: Сирія, Ірак, Саудівська Аравія, Ізраїль.

● Країна омивається Мертвим та Червоним морями.

● Офіційна мова — арабська.

● Територія Йорданії майже цілком (на 90%) покрита пустелями й напівпустелями. На ліси припадає менше ніж 1% земель. Найвідоміша пустеля в державі Ваді-Рам, вона стала декорацією для багатьох відомих фільмів.

● Йорданія одна з найспокійніших країн арабського світу. Це оазис стабільності в регіоні, захмареному політичним насильством і тероризмом. 

● Річка Йордан, яка неодноразово згадується в Біблії, зокрема, як місце хрещення Ісуса Христа, слугує природним кордоном між Йорданією та Ізраїлем. На честь неї й названо державу.

● Найпопулярніша історична пам’ятка Йорданії — вирубане в скелі місто Петра, деякі його будівлі датуються 18 століттям до нашої ери. Оскільки в скелях міститься понад 16 мінеральних порід, то під впливом сонячних променів місто змінює колір кожну годину. Місто було внесене в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1985 році і входить у число семи нових чудес світу з 2007 року.
Петра, Йорданія

● Вважається, що пророк Мойсей був похований на йорданській горі Нево.

● У Йорданії особлива традиція, відповідно до якої гість повинен тричі відмовитися від їжі, перш ніж погодитися сісти за стіл. Крім того, у цій країні не заведено їсти лівою рукою.

● Є припущення, що біблійний Едем, «райський сад», розташовувався на сучасній території Йорданії.

● На іподромі Джераша влаштовують видовищні вистави, під час яких можна побачити постановні бої гладіаторів і перегони на давньоримських колісницях.

● Мертве море, що розташоване між Ізраїлем і Йорданією насправді не море, а озеро, вода в якому по солоності перевершує всі інші водойми світу. Місцеві вода і грязі широко відомі завдяки своїм лікувальним властивостям (див. Цікаві факти про Мертве море).

● У Йорданії офіційно дозволене багатоженство, і в сім’ях завжди багато дітей зазвичай від 6 до 14.

● Сунітський іслам є домінантною релігією, яку сповідує понад 95% населення, хоча він мирно співіснує з меншістю християнської громади.

● Берегова лінія Йорданії вздовж Червоного моря є найкоротшою з усіх країн, що оточують це море. Протяжність виходу до моря всього 26 миль, це зовсім мало порівнюючи з іншими країнами. Половина берегової лінії була погоджена із Саудівською Аравією в 1965 році в обмін на шматок пустельної території.

● Незважаючи на коротку берегову лінію, Йорданія є одним із найбільш затребуваних прибережних напрямків на Близькому й Середньому Сході. Країні вдалося перетворити 26 миль у торговий порт і все ще залишити досить місця для курортів.

● Йорданія є однією з двох арабських країн, які уклали мирну угоду з Ізраїлем, інша — Єгипет. Обидві країни погодилися на мирний договір в 1994 році, офіційно поклавши край 46-річному конфлікту. У 1967 році Йорданія приєдналася до інших арабських країн, включно з Єгиптом, Іраком, Алжиром і Сирією, у шестиденній війні проти Ізраїлю.

● Населення держави можна умовно поділити на дві групи — люди які ведуть осілий спосіб життя, і кочові племена.

● Король Йорданії Абдалла II дуже талановита людина. Він стрибає з парашутом, бере участь у перегонах, водить повітряний транспорт, плаває з аквалангом. До того, як зійти на престол, він служив у спецназі. Сьогодні йорданський спецназ вважається одним із найпрофесійніших у світі.

● Йорданія спеціалізується на вирощуванні оливок. Працівники міністерства сільського господарства змогли домовитися про співпрацю з циганами. У Йорданії цей народ не бродяжить і не порушує закон. Роми займаються сільським господарством і збирають до 5 врожаїв за рік.

● У Йорданії зовсім немає крадіжок. Якщо одна людина вчинила подібний злочин, то тінь від його вчинку лягає на весь рід. Оскільки в одному клані може налічуватися від 300 до 500 осіб, то кожен із його членів ретельно стежить за своєю репутацією, щоби не підставляти близьких людей.

● Королева Йорданії, Ранія Аль-Абдалла, одна з найвідоміших жінок-політиків у світі. Носить титул найкрасивішої королеви планети й уособлює собою образ справжньої сучасної арабської жінки.

● Спорт у Йорданії займає важливе місце. Серед популярних видів: плавання, дайвінг, теніс і кінний спорт. Але найпопулярнішим є футбол. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах