Написати коментар
Оман

 

Султанат Оман — мальовнича країна на Аравійському півострові, що притягує туристів сучасною інфраструктурою, якісним обслуговуванням у готелях, доброзичливими людьми і красивими пам’ятками.

Тутешня природа нетипова для регіону: крім пустелі тут є й гори, і тропіки, і водоспади, і фіорди. Політична ситуація стабільна. Пляжі — довгі смуги золотистого піску. Усе це робить султанат Оман ідеальним напрямком для тих, хто хоче познайомитися з загадковим арабсько-мусульманським світом.

 

Цікаві факти про Оман

● Столиця Оману — Маскат.

● Чисельність населення Оману становить — 3,4 млн осіб.

● Оман межує з такими країнами: Саудівська Аравія, ОАЕ, Ємен.

● Країна омивається Аравійським морем та Оманською затокою.

● Офіційна мова — арабська.

● В Омані діє заборона на будівлі вище 6 поверхів. Усі будинки зведені в єдиному стилі, тому міста нагадують колоритні котеджні селища. Тут не знайти жодного хмарочоса, як в інших державах Перської затоки. Султан вважає, що рости треба вшир, а не вгору. 

● Бедуїни не живуть цілий рік у пустелі. І взагалі, блага цивілізації їм не чужі. На літо практично всі сім’ї переїжджають у звичайні будинки. А переміщаються частіше не на верблюдах, а на білих Land Cruiser.

● Оман вважається одним із нафтових гігантів, світовим постачальником ладану і виробником найдорожчих парфумів.

● Система освіти в Омані, побудована на обов’язкове вивчення основ мусульманської релігії, виконання яких є обов’язковим для всіх громадян цієї країни.

● Купатися на узбережжі Оману можна цілий рік, вода тут завжди або тепла, або дуже тепла. Добре розвинений дайвінг. Корали починаються прямо від берега, можна побачити мурен, скатів, баракуд, акул, черепах, китів (в сезон).

● Через спеку й розжарене повітря небо над Оманом майже завжди, навіть у безхмарні дні, здається швидше сірим, ніж блакитним.

● Є теорія, що кілька тисячоліть тому Оман був покритий лісом, але через активне добування міді всі ліси вирубали і сталося спустелення місцевості.

● В Омані немає жодної постійної річки всі вони влітку пересихають. Декілька разів на рік бувають дощі, а оскільки тут немає зливової каналізації, то все затоплює. Через дощ можуть скасувати заняття в школі, позаяк бурхливі потоки змивають усе на своєму шляху.

● Для придбання алкоголю в Омані необхідно попередньо отримати дозвіл у поліції, причому мусульманам дозволу цього не видають. Продається алкогольна продукція тільки в спеціалізованих магазинах.

● Оман, країна надзвичайно законослухняна. Банальну побутову бійку тут побачити й то неможливо за таке порушення порядку, тут карають тюремним ув’язненням.

● Тут будується багато доріг. Унаслідок м’яких кліматичних умов усі дороги у відмінному стані.

● На півдні Оману проживає населення з ефіопським корінням, і навіть місцевий діалект більше схожий на ефіопський, ніж на арабський.

● Проводити робочі наради в Оманських компаніях, десь о сьомій ранку, тут звична справа. День тут починається рано, і закінчується теж рано. Усе через постійну виснажливу ​​спеку.

● Історичне житло дозволено купувати лише корінним оманцям, іноземці можуть купити нерухомість тільки в новобудовах.

● Земля для будівництва будинку видається оманцям безплатно.

● Оманське місто Сухар вважається батьківщиною Синдбада-мореплавця, героя казок перського походження.

● Якщо ви побували в Ізраїлі, то можете навіть не сподіватися потрапити в Оман. З туристичною візою Ізраїлю в загранпаспорті в Оман не пускають.

● Вчені вважають, що в давнину, через узбережжя Оману пролягав основний шлях розселення людей з Африки в різні частини Азії.

● В’їзд туристів в Оман був дозволений лише наприкінці 1980-х років.

● Султанат Оман — абсолютна монархія, де султан не є декоративною фігурою, а реальним керівником країни і главою уряду. Він також очолює Міноборони, МЗС і Мінфін.

● Держрада Оману складається з 83 членів, причому з метою підтримки рівноправності в нього входять і жінки, і чоловіки.
● Жителі Оману не надто зацікавлені в роботі — приблизно 70 % робочої сили в країні становлять іноземці.

● Улюблений делікатес жителів Оману — м’ясо гієни. Пристрасть до цієї їжі не трапляється більше в жодній країні арабського світу.

● В Омані викладання основ ісламу є обов’язковим шкільним предметом.

● Вихідні дні в Омані — четвер і п’ятниця.

● Керівництво Оману затвердило список із 26 професій, недоступних для іноземців. Наприклад, таксистами можуть бути тільки оманці за національністю.

● Двері Національного банку Оману відлиті з чистого золота.

● В Омані не заведено демонструвати на публіці голі п’яти, оскільки місцеві жителі вважають це неповагою.

● Мешканки Оману в середньому народжують 5–6 дітей.

● Оманці мають право на безплатну медицину, освіту (навіть в іноземних вишах) і землю для будівництва будинку.

● Завдяки виявленню багатих запасів нафти Оман за 3 десятки років перетворився з маленької держави із середньовічними порядками й інфраструктурою в одну з економічних лідерів сучасного світу. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter