Написати коментар

 

Австралія — дивовижний континент. Коли в більшій частині світу йде сніг, австралійці ніжаться на сонячних пляжах. Тут живуть унікальні та смертельно небезпечні тварини, які не трапляються більше ніде у світі.

 

Цікаві факти про Австралію

● Столиця Австралії — Канберра.

Чисельність населення Австралії становить — 25 млн осіб.

Офіційна мова — англійська.

Назва Австралія, з латинської «Terra Australis Incognita», що означає «Невідома південна земля» 

Австралія складається із 6-ти штатів: Квінсленд, Новий Південний Уельс, Вікторія, Тасманія, Південна Австралія, Західна Австралія. Крім того, тут є дві головні материкові території: Північна територія та Австралійська столична територія, а також низка досить незалежних островів. 

Австралія — найбільший острів і найменший континент у світі.

Австралія — найсухіший населений континент на Землі, ще більш сухий — Антарктида. Одна третина Австралії — це пустеля, інша частина теж досить посушлива. 

Грандіозна футбольна перемога належить Австралійській збірній, яка у 2001 році обіграла збірну Американського Самоа з рахунком 31:0.

В Австралійських сніжних горах щорічно випадає більше снігу, ніж у швейцарських Альпах. 

Австралійці за законодавством зобов’язані голосувати на виборах. Громадянину, який не з’явився на вибори без поважної причини, загрожує штраф.

6 з 10 найотруйніших видів змій у світі, мешкають в Австралії.

В австралійських пустелях блукають понад 750 000 одногорбих диких верблюдів. Це одне з найбільших стад на Землі.

У Південній Австралії є ферма Anna Creek Cattle Station, яка за площею своєю перевершує Бельгію.

Кенгуру та ему були обрані як символи австралійського герба, оскільки, на відміну від більшості тварин, рідко можна побачити, що вони рухаються назад.

В Австралії живе втричі більше овець, ніж людей.

Будинки в Австралії погано ізольовані від холоду, тому в зимовий період при температурі нижче +15 градусів у приміщеннях досить прохолодно. Не дивно, що саме з Австралії пішла мода на «уггі» — тепле, м’яке та затишне взуття. Австралійці носять їх прямо вдома. 

Австралія — єдиний континент, де немає активних вулканів.

Хоча багато корінних австралійців є нащадками ув’язнених, на генетиці це ніяк не позначилося: за статистикою, населення Австралії є одним із найбільш законослухняних у світі.

М’ясо кенгуру легко можна знайти в австралійських супермаркетах і ресторанах. Тут воно вважається корисною альтернативою яловичині або баранині: вміст жиру в кенгурятині не перевищує 1–2 відсотків.

Щільність населення в Австралії розраховується у квадратних кілометрах на людину, а не числом людей на квадратний кілометр, як в інших країнах. Тут один із найнижчих рівнів щільності населення у світі, який становить 3 людини на км². Середня щільність населення у світі становить 45 людей на км².

Австралійці майже ніколи не залишають чайових. Дехто, втім, зазначає, що це негативно позначається на якості австралійського сервісу.

Понад 20 відсотків австралійців народилися в іншій країні.

Австралія була батьківщиною аборигенів понад 40 000 років. Вони розмовляли більш ніж 300 різними мовами.

Канберра стала столицею Австралії внаслідок компромісу між Сіднеєм і Мельбурном: австралійці ніяк не могли вирішити, якому з цих міст віддати пальму першості, і в підсумку розташували столицю між двома містами — конкурентами.

Австралійці найазартніші люди у світі. Понад 80 відсотків дорослого населення грають в азартні ігри.

Австралія — єдиний континент планети, повністю зайнятий однією державою.

Найдовша пряма дорога у світі протяжністю 146 км, тягнеться через пустелю Налларбор.

Своїх родичів — англійців — австралійці іноді називають словом «pome» — абревіатурою «Prisoners of Mother England» — «Бранці матінки Англії».

В Австралії є так званий «Собачий паркан», що розділяє континент на дві частини, одна з яких є ареалом проживання диких собак динго. Паркан був побудований насамперед із метою обороняти пасовища Південного Квінсленда від ненажерливих динго. Його загальна протяжність становить 5614 км. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter