Написати коментар

 

Тихий океан налічує близько 30 тисяч островів! Острови центральної та південної  його частин, відокремлені спільною назвою — Океанія. Загальна площа цієї території складає 1233 тис. км². Територію Океанії заведено розділяти на вулканічні та коралові острови; та за етнічним походженням: Мікронезія, Меланезія та Полінезія. До складу Океанії належать також Нова Зеландія та Нова Гвінея. Острови оточені сімома морями,  а на Заході — Індійським океаном.  Вся територія знаходиться серед трьох кліматичних поясів, що робить місцевість дуже привабливою для туристів! 

До Океанії відносять такі країни та залежні території:

Незалежні країни: Вануату, Кірибаті, Маршаллові Острови, Науру, Нова Зеландія, Палау, Папуа Нова Гвінея, Самоа, Соломонові Острови, Тонга, Тувалу, Федеративні Штати Мікронезії, Фіджі.

Залежні території: Острів Норфолк, Острови Коралового моря, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Волліс і Футуна, Піткерн, Гуам, Північні Маріанські острови, Американське (Східне) Самоа, Острови Кука, Ніуе, Токелау, Острів Пасхи.

Історична хроніка

Найраніші відомості  про перших людей, що заселили Океанію знаходили на території Нової Гвінеї. Вважається, що перші мешканці приплили сюди на каное, приблизно 30–50 тисяч років тому. Далі йшов процес колонізації та заселення решти островів Океанії. Головні події Нового часу, що відзначилися на історії розвитку державотворення, були такими :

Колоніальний період.  З XVI— по XIX століття європейці з чисельними експедиціями проводили вивчення островів Океанії. Проте, процес заселення території відбувався досить повільно, адже місцевість не приваблювала мореплавців — вони не знаходили на ній корисних для себе джерел збагачення, які б затримали їх тут назавжди. З часом, острови Океанії були розподілені між європейськими колоніальними державами. Головним чином, колонізатори використовували ці території для вирощування цукрової тростини, та работоргівлі.

Постколоніальні часи. Характерні появою політичних організацій, які почали вести боротьбу за незалежність островів від колонізаторів. З 1960 років, починається поступовий процес деколонізації.

Цікаві місця

Варто зазначити, що Океанія має багатогранні пам’ятки та дивовижні явища! Починаючи від мистецтва, що формувалося в умовах унікального історичного розвитку, і закінчуючи, неймовірними пейзажами морського узбережжя!

По-перше, хочеться згадати одне з найзагадковіших місць світу — Істукани Рапа-Нуї на острові Пасхи! Острів був відкритий голландським мореплавцем Джейкобом Роггевеном у 1722 році. На сьогодні острів дуже відомий завдяки наявності на ньому кам'яних статуй — моаї. Їх тут налічують близько 900 статуй, які дивним чином були доправлені з глибини острову до його узбережжя. За легендою статуї прийшли на місця свого перебування самостійно. Окрім цього сам острів має неперевершені краєвиди: бухту з кришталево білим піском, вулкани з оглядовими майданчиками, історичні церемоніальні пам'ятки. 

Прекрасним прикладом є Національний парк Пурнулулу в Австралії. Має вигляд лабіринту з піщаників чорного та помаранчевого кольору. Його порівнюють за виглядом з бджолиним вуликом.  Ще більшої надзвичайності надає парку хребет Бангл-Бангл, що займає територію в 240 000 га. В давні часи це місце було центром для язичницьких обрядів та жертвоприношень. А відкрито було лише наприкінці ХХ століття європейцями.

Також слід зазначити лагуну Чуук — Лагуна загиблих кораблів, яка розташована  навколо центральної частини Океанії. Місцевість характерна скупченням невеликих островів вулканічного походження. Але за часів іспано-американської війни, а потім Другої Світової, більшість островів зруйнувалися. Велика кількість кораблів та літаків, що брали участь у військових подіях були затоплені. 

Відомим дослідником Жаком Івом Кусто у 1969, була здійснена експедиція морського дна. Ним була виявлена величезна кількість військової техніки, кораблів, що потонули серед коралового рифу . З того часу, це місце називають “кладовищем кораблів”. Воно викликає цікавість дайверів з усього світу — блукати по морському дну, з екскурсом у минулі часи. 

Загадкова Океанія сучасності

Океанія сьогодні, це місцевість, що таїть у собі безліч таємниць та контрастів: від канібалізму до чарівних стародавніх храмів, неперевершених природних краєвидів, колоритних народностей та джерел для історії й археології. 

Туристичним центром іі є острови з унікальною природою, що приваблюють мандрівників з різних куточків світу. Острова Кука, Фіджі, Соломонові острови, Вануату та багато інших. А найдивовижніше те, що ця місцевість має велику кількість так званих “загублених островів”, що робить Океанію ще більш цікавою та загадковою. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах:

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter