Папуа Нова Гвінея

 

Папуа Нова Гвінея — це держава Океанії, яка має площу приблизно 463 000 км². Вона відноситься до східної частини острову Нова Гвінея та знаходиться під власністю англійської королеви. Населення країни складає переважна частина папуасів, полінезійців, меланезійців, мікронезійців та негритосів, які спілкуються ток-пісін, гірі-моту та англійською мовами. 

З самого початку заселення острова розвивалося аграрне ремесло, оскільки великі тварини, яких можна було б одомашнити, відсутні на даному острові. Досі існує землеробське поселення Кука, яке відноситься до Світової спадщини ЮНЕСКО. А Едемський ліс досі є великою загадкою для сучасних дослідників, через те, що на цій території можна знайти донині невідомі вченим види тварин та комах. 

Цікаві факти про Папуа Нову Гвінею

tut-cikavo Столиця Папуа Нової Гвінеї — Порт-Морсбі.

tut-cikavo Чисельність населення Папуа Нової Гвінеї становить — 8,2 млн осіб.

tut-cikavo Папуа Нова Гвінея багата непомірною кількістю різновидних рослин. Вчені налічують близько 20 тисяч видів лише на одному півострові Нової Гвінеї.

tut-cikavo Країна тільки починає розвиватись, проте, на відміну від інших індустріально розвинених країн, Папуа Нова Гвінея відмовилась від використання паперу для друку грошей. Замість цього вони використовують спеціальний пластик із якого і виготовляють національну валюту «кіну».

tut-cikavo Не дивлячись на існування національних мов, кожне невелике плем’я має свою індивідуальну мову, яку не завжди розуміє інше населення країни. Загалом країна налічує понад 820 мов. Англійською мовою тут спілкуються не більше 2% від всього населення. 

tut-cikavo Існує плем’я під назвою короваї або колуфо, яке за чутками і досі практикує канібалізм. 

tut-cikavo Вища освіта в цій країні здобувається іспитом лише з двох дисциплін, а саме Word і Excel.

tut-cikavo Папуа Нова Гвінея є другою країною за наявністю небезпечних для життя хвороб. А при в’їзді на територію країни треба надати відповідним органам довідку, яка зазначає про проведення щеплення проти жовтої лихоманки.  

tut-cikavo Автомобільні дороги в країні майже відсутні. Єдиний засіб пересування до найбільш віддалених районів – авіатранспорт та морський транспорт.

tut-cikavo Пташиний рай. Опиняючись у Папуа Новій Гвінеї, захоплюєшся неймовірною кількістю різноманітних пташок, що обумовлено відсутністю хижих тварин, які б полювали на них. Тільки на території цієї країни можна знайти унікального птаха – вінценосного голуба, якого більше у світі ніде не знайти. Навіть на державному прапорі країни вимальовується силует райської пташки.

tut-cikavo До впровадження пластику для виготовлення грошей папуаси мали більш живу її форму – черепашок. Саме ними вони й розплачувались.

tut-cikavo Одним із засобів риболовлі є сітка із павутини, адже павутиння є найбільш міцним аналогом наших ниток.

tut-cikavo З 1971 до 2013 року існував закон «про чаклунство». Особа, яку вважали чаклуном могла бути віддана під суд іншим односельцям. Частіше за все кінець не був щасливим для таких «чаклунів».

tut-cikavoПідводне царство тут настільки приголомшливе, що є одним з улюблених місць для візиту дайверів. Найбільш популярне місто Туфі, через те, що протягом багатьох тисячоліть землі цієї місцевості були найбільш сейсмічно-активними. Завдяки чому під водами міста можна знайти неймовірну кількість печер та схилів. Додатковою перевагою даної місцевості є теплі води, які дозволяють більше часу проводити під водою.

tut-cikavo В країні багато активних вулканів, проте, не дивлячись на значні труднощі при їх виверженні, населення ставиться до цього явища досить по-філософськи. 

tut-cikavo До 1975 року був дуже популярний обряд муміфікації трупів. На тілі померлого робили надрізи, для того, щоб під час копчення тіла в спеціальній ямі, витікав жир. Після копчення тіло вимазують глиною та охрою і підвішують у бамбуковій клітці на скелі біля селища. Вважалось, що така мумія була вартовим для поселення. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.