Написати коментар
Фіджі

 

Республіка островів Фіджі знаходяться в південній частині Тихого океану, недалеко від Австралії. Вона складається з 322 островів, але заселена тільки третя частина цієї території.

Коротка історія

Архіпелаг Фіджі був відкритий у 1642 році мореплавцем Абелом Тасманом. С того часу на цій території побували такі відомі першовідкривачі як Джеймс Кук, Вільям Блай та Чарльз Вілксон. Островами активно цікавилися європейські торговці через велику кількість санталового дерева та морських огірків. З середини 19 століття населення європейського походження активно скуповували землі Фіджі та організовували широкі плантації, на яких вирощували бавовну та кокосові пальми. 

Сьогодення

На сьогодні у республіці Фіджі проживає близько 900 тисяч населення. Більшість з них сповідують християнство (65%), на другому місці індуїсти (28%) та невелика кількість мусульман (6%). Англійська мова є державною на островах, її навіть вчать у школі. Грошова одиниця – фіджійський долар.

Клімат на Фіджі досить вологий та тропічний, але рівномірний протягом цілого року. Мешканці умовно поділяють його на два періоди:

Сухий сезон – це зима, що триває с травня по жовтень. Вважається найбільш сприятливим для відвідування туристів. Адже саме в цей період не дуже жарко, мало опадів та невелика ймовірність циклонів.

Вологий сезон – літо, триває з листопада по квітень.

Пам’ятки та переваги

Острови Фіджі вважаються дуже популярними завдяки своїм знаменитим блакитним лагунам. Вони відносяться до диких країв у світі, тому тут зберігається надзвичайна природа з вічнозеленими лісами та чистими річками й озерами. Найвідомішим та цікавим для туристів буде місто Левука, що знаходиться на острові Овалау та вважається колоніальною столицею архіпелагу. Місто розташоване у кратері згаслого вулкана. Воно символізує старовинну епоху часів, коли до порту прибувала велика кількість кораблів з різних країн. Адже раніше місто Левука було центром китобійного промислу.

Кухня на Фіджі

Якщо ви вирішили все ж таки завітати до республіки. То готуйтеся спробувати велику кількість різноманітних страв. На островах можна зустріти традиційну кухню майже всіх народів цієї частини світу – китайська, індійська, японська, корейська, європейська та навіть американська. Тут можна скуштувати будь-якого мешканця морського дна.

Цікаві факти

● На острові гості мають приходити тільки з подарунком, інакше вас будуть вважати невихованою людиною.

● Гора Томаніві – це найвища точка Фіджі, її висота досягає 1324 метри

● Регбі – найпопулярніший вид спорту у республіці.

● Фіджійський долар має зображення англійської королеви.

● Чайові у ресторанах можна не залишати, адже тут вони можуть сприйматися як образа для персоналу.

● До кінця середини 19 століття на островах Фіджі був поширений канібалізм.

● По островах проходить лінія зміни часу – 180-й меридіан.

● Облаштовані дороги для автомобілів проходять тільки на двох островах.

Фіджі – це далекий і невідомий для нас край. Існує багато історій, легенд та переказів очевидців про цей загублений в океані архіпелаг. Наразі тут досить швидко розширюється інфраструктура, багато туристів їдуть сюди на відпочинок якомога далі від цивілізації. Але все ж таки це дика місцевість, яка полонить своєю незвідністю. Ця республіка знаходиться далеко в океані й має зовсім іншу культуру, звичаї та традиції, але саме цим і захоплює мандрівників зі всього світу. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter