Перу

Дивовижна і неймовірно цікава латиноамериканська країна Перу — справжня скарбниця історії. Стародавні цивілізації, зокрема, інки, залишили в цьому гірському краю свою багату спадщину. Сучасна ж республіка Перу є однією з найбідніших держав регіону, але разом з тим і однією з найкрасивіших.

 

Цікаві факти про Перу

● Столиця Перу — Ліма.

Чисельність населення Перу становить — 32 млн осіб.

Перу є батьківщиною таких добре відомих нам овочевих культур, як авокадо, картопля і помідор.

У Перу знаходиться найглибший каньйон у світі — каньйон Котауасі. Його глибина — 3 535 метрів. Для порівняння, глибина Великого Каньйону в США становить 1600 м.

Перуанська кухня входить в Книгу рекордів Гіннеса, як найрізноманітніша. Вона налічує близько 500 страв. Склалася перуанська кухня під впливом двох культур — індіанської та іспанської. 

Озеро Тітікака, яке Перу ділить з Болівією, є "найвищим" судноплавним озером у світі. 

На території сучасного Перу знаходиться древнє місто інків — Мачу-Пікчу. Стародавнє містечко є головною визначною пам'яткою країни. За день його відвідує близько 2000! туристів. 

мачу пікчу

У столиці країни, Лімі, під час святкування дня незалежності Перу було відкрито перший горілчаний фонтан. За час його роботи громадяни випили близько 2000 літрів 45-градусного напою.

Якщо під час розмови з вами, перуанець покрутить пальцем біля скроні, не обурюйтеся, це не означає, що він називає вас божевільним, це означає, що він просто розмірковує))

Вночі всі райони Ліми, перуанської столиці, досить небезпечні, крім центру. Є й такі райони, куди і вдень ходити не варто. Військові на броньовиках ночами охороняють всі великі вулиці, щоб стримати розгул злочинності.

З усіх країн Південної Америки, Перу за розмірами поступається лише Аргентині і Бразилії (див. Цікаві факти про Південну Америку).

Розташований в Перу університет Маркос, заснований у 1551 році, є найстарішим в Новому Світі, тобто в обох Америках.

Колись територія Перу була більшою, в епоху іспанського панування. Після випровадження колонізаторів знаменитий революціонер Симон Болівар розділив її на, власне, Перу і Болівію. Правда, відразу після цього почався військовий конфлікт між двома цими державами, що тривав близько 20 років.

1939 року, дівчинка Ліна Медіна з Перу, якій було всього 5 років!! народила хлопчика за допомогою кесаревого розтину. Це найбільш ранній зафіксований випадок пологів за всю історію сучасних медичних спостережень. Дитина народилася цілком здоровою, а Ліна жива і до нині.

До наших днів збереглося чимало будівель, зведених в цих краях інками. На жаль, конкістадори під проводом Франсіско Пісарро зруйнували всі давні храми інків, звівши на їх місці свої, католицькі.

Загадкова пустеля Наска досі змушує «сушити голову» найвидатнішим вченим, археологам та історикам. Адже на її поверхні зберігся виразний малюнок химерної форми, що наводить на думку про його інопланетне походження. Також існує думка, що його зробили місцеві племена, хоча важко повірити у здатність виконати настільки ідеальну геометричну форму, яку, завдяки масштабам, чітко видно з висоти пташиного польоту.

наска

У 19 столітті Республіка Перу разом з Чилі, Болівією і Еквадором успішно протистояла Іспанії у війні.

Саме в Перу була приручена і одомашнена таку тварина, як лама.

Як і майже у всій Латинській Америці, іспанська мова тут є рідною для більшості місцевого населення.

Найпопулярніший серед туристів місто Перу — Куско. Його б відвідувало більше людей, ніж Ліму, але міжнародні рейси все одно прилітають в столицю.

Місто Ла-Рінконада офіційно визнане найвищим населеним пунктом на землі. Це поселення золотошукачів, яким один раз на місяць дозволяється винести з шахти будь-яку кількість руди. Але далеко не завжди такий «заробіток» приносить дивіденди.

У сільській місцевості в Перу шамани і донині користуються пошаною.

Глибоко в перуанських нетрях досі живе первісне плем'я. Відвідувати його заборонено, а місце його розташування приховують від широкої публіки.

Всього в Перу в ходу цілих 16 мов, але тільки три з них є офіційними — аймара, іспанська та кечуа.

У перуанців жовтий колір асоціюється з удачею, тому напередодні нового року вони одягаються в усе жовте.

Музеї Перу славляться дивовижними експонатами, серед яких особливої ​​уваги заслуговують незвичайні камені чорного кольору. Незвичайні вони тому, що мають певні малюнки на своїй поверхні. Там можна побачити і полювання на динозавра, і людей, що сидять на величезних птахах, і астрономів, що з інтересом спостерігають за зірками.

перу

Найпопулярніший перуанський напій називається чича. Його готують з кукурудзи, і за смаком він віддалено нагадує зброджений квас з невеликою кількістю алкоголю.

Кукурудза в Перу неймовірно поширена, її їдять, з неї роблять напої. Всього в цій країні культивується понад 50 її сортів.

Згідно з археологічними знахідками, люди жили на території сучасної Республіки Перу ще 12000 тому.

Тут, на жаль, досить часті землетруси. В середньому один з них щороку видається дуже руйнівним.

Деякі перуанські національні страви готуються з морських свинок.

На території Перу росте понад 1600 видів орхідей.

Найякісніша у світі бавовна вирощується саме в Перу. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах