Написати коментар

 

Болівія - надзвичайно дивовижна країна, яка розташована в центральній частині Південної Америки і здатна здивувати навіть бувалого мандрівника. На її території розташовуються великі й різноманітні амазонські і андські пейзажі, а також залишки древніх цивілізацій. Це країна досить цікавих фактів, які часом лякають і одночасно захоплюють. 

 

Цікаві факти про Болівію.

-Болівія найвища і найбільш ізольована латиноамериканська країна. Її площа становить близько 1 098 580 км². 

-Вона межує з Бразилією на сході, Перу і Чилі на заході, а також Аргентиною і Парагваєм на півдні

-Столиця Болівії - місто Сукре.

-Чисельність населення Болівії становить - 10,4 млн осіб.

-Назва країни походить від імені венесуельського політичного і військового лідера Сімона Болівара, завдяки якому в 1825 році Венесуела, Перу, Болівія, Еквадор і Колумбія позбулися іспанського протекторату. До речі, Болівар і став першим офіційним президентом цієї країни.

-З 1836 по 1839 роки Болівія і Перу були єдиною державою (Конфедерація Перу і Болівії). 

-У 1966-1967 роках на території Болівії діяв загін Че Гевари. Партизани були вбиті армією Болівії. 

-На вулицях болівійської столиці нерідко можна побачити зебр, а точніше, людей, одягнених в костюм цієї тварини. Такі «зебри-волонтери» ходять по вулицях для того, щоб допомогти дітям і людям похилого віку безпечно перейти дорогу. 

-У цій країні є дорога, яка вважається найнебезпечнішою в світі: щорічно на цій ділянці шляху між двома болівійськими містами стається від 200 до 350 смертельних випадків. Будьте обережні на дорозі Юнгас Роуд, що лежить на північний схід від міста Ла-Пас. 

-На вулицях Болівії продають мертвих тварин - висушені тільця дитинчат лам. Їх купують ті, хто бажає задобрити матінку-природу Пачамама і отримати натомість її благословення.

-Болівія - єдина країна, в якій офіційних мов налічується ні багато ні мало 37. Головними з них вважаються іспанська, кечуа, аймара і гуарані, яка, в свою чергу, включає ще 33 визнаних.

-Клімат Болівії змінюється в залежності від висоти. Він варіюється від вологого і тропічного до холодного і напівзасушливого. 

-Озеро Тітікака, розташоване на висоті 3 812 м, вважається найбільш високогірною судноплавною водоймою світу. 

-Майже половина населення Болівії проживає на плато Альтіплано, середня висота якого становить 3 658 м. 

-До промислових ресурсів Болівії відноситься олово, природний газ, нафта, срібло, залізо, свинець, золото, цинк, вольфрам, сурма і гідроелектроенергія. 

-Головна сільськогосподарська продукція Болівії соя, кава, кока, бавовна, зерно, цукровий очерет, рис, картопля і деревина. В якості головної товарної сільськогосподарської культури виступають соєві боби. 

-Етнічні групи в Болівії: індіанці племені кечуа 30%, метиси (нащадки індіанців і індоєвропейців) 30%, аймара 25% і європейці (в основному іспанці) 15%. 

-Державна система Болівії заснована на республіканській формі правління. Однак протягом історії в країні було близько 200 державних переворотів. 

-Правова система Болівії заснована на іспанському праві і наполеонівському Кодексі. Країна не визнає обов'язкову юрисдикцію Міжнародного суду. 

-Болівія одна з найбідніших і найменш розвинених країн Латинської Америки

-Болівія найбільший в світі виробник чагарнику кока. 

-Грошова одиниця Болівії - болівіано.

-Болівія це одна з небагатьох країн, де немає мережі швидкого харчування МакДональдс. Близько 5 років компанія намагалася вийти на ринок громадського харчування країни, але любові у споживачів так і не здобула. 

-Найвища точка країни це згаслий вулкан Сахама, висота якого перевищує 6,5 км над рівнем моря. 

-Найбільш "сухопутний" флот на світі знаходиться в цій державі. Болівія не має виходу до моря, але в країні є власні ВМС і навіть прапор ВМС. Річ у тому, що в 1883 році Болівія втратила провінцію Антофагаста, яка давала вихід до океану. Чилі відвоювала не тільки цю провінцію, але також і частину території Перу, повністю захопивши всі родовища селітри. Цю війну так і називають селітряна війна. 

-На території Болівії розташований найбільший в світі солончак Уюні. Завдяки великому розміру, плоскій поверхні і високому альбедо при наявності тонкого шару води, а також мінімальної девіації висоти, солончак Уюні став ідеальним інструментом для калібрування орбітальних супутників. Чисте небо і сухе повітря Уюні дозволяють провести калібрування супутників в п'ять разів ліпше, ніж якби використовувалася поверхня будь-якого з океанів. 

-Стадіон Рафаель Мендоса Кастельон (місто Ла-Пас) є найбільш високо розташованим сертифікованим стадіоном. FIFA опублікувала правила, які забороняють організацію офіційних матчів на стадіонах, розташованих вище 2 500 метрів над рівнем моря, оскільки гравці можуть бути в більшому ризику для здоров'я в результаті зниженого тиску кисню. Однак завдяки затятому лобіюванню з боку болівійської влади для стадіону було зроблено виняток. 

-Найбільшим виробником і експортером бразильських горіхів Болівія.

-Болівія - це немов інший Всесвіт, в якому кожен зможе відкрити для себе щось своє, унікальне і неймовірне, таке, що на довгий час залишить приємний відбиток в душі. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter