Написати коментар

 

Аргентина — країна з дивовижно різноманітною природою. На півночі, ближче до екватора, землю захопили непролазні вологі джунглі, а південь більшу частину року засипаний снігом і скутий кригою. На безкрайніх просторах пасуться мільйони корів і коней, а зерна тут виробляється стільки, що вистачить нагодувати весь світ. 

Цікаві факти про Аргентину.

-Столиця Аргентини - Буенос-Айрес.

-Чисельність населення Аргентини становить - 40 млн осіб.

-Аргентина межує з такими країнами: Чилі, Болівія, Парагвай, Бразилія, Уругвай, і омивається Атлантичним океаном.

-Офіційна мова - іспанська.

-Назва країни походить від слова argentum, що в перекладі з латинської означає «срібло». 

-Аргентина, точніше таверни в порту Буенос-Айреса - батьківщина танго. Цей чуттєвий танець набув всесвітньої популярності і слави тільки після офіційного дозволу Папи Римського.

-Аргентинці рекордсмени серед жителів Землі за кількістю поїдання м'яса. Дослідження показали, що кожен аргентинець з'їдає близько 50 кг яловичини на рік. 

-Територія Аргентини - друга за величиною серед країн Південної Америки (після Бразилії).

-Шкіра жителів Аргентини найсвітліша серед населення латиноамериканських країн, оскільки у місцевих поселенців не віталися союзи з індіанцями. 

-У кожній родині обов'язково знайдеться прапор Аргентини, який вивішують на балконах до будь-якого національного свята. Прапор Аргентини

-Жителі Аргентини майже не їдять рибу. Весь улов, видобутий в водах Атлантики, відправляється на експорт. 

-Аргентинці - третя за чисельністю національна група Південної Америки. В основному вони являють собою нащадків іспанських та італійських переселенців.

-Майже всі аргентинці регулярно відвідують психоаналітиків. Згідно зі статистикою, на сотню тисяч жителів країни припадає близько 150 психологів. 

-Аргентина музейна країна, тільки в столиці близько 120 виставкових залів і галерей. 

-У аргентинське місто Пуерто-Мадрін раз на рік з'їжджаються туристи з усього світу, щоб подивитися на шлюбні ігри китів. 

-Главою Аргентини, згідно з Конституцією, може бути тільки католик. 

-Знаменитий футболіст Дієго Марадона народився і жив в Аргентині. 

-Аргентинки не люблять готувати, прати і шити: найчастіше вони замовляють їжу в ресторанах, віддають брудні речі в пральню, а порвані в ательє.

-Коли аргентинець під час діалогу крутить пальцем біля скроні, це означає, що він обмірковує слова співрозмовника, а не сумнівається в його психічному здоров'ї. 

-Аргентинська гора Аконкагуа найвищий пік в Південній Америці. Її висота становить майже 7000 метрів.

-На початку 2000-х років тут за 12 днів встигло змінитися три президенти. 

-У більшості аргентинських кафе до будь-якого замовлення приносять келих вина. 

-Аргентина займає друге місце в світі після США за кількістю вбивств з вогнепальної зброї, хоча офіційно її носіння заборонено. 

-Аргентинці не вважають жебрацтво чимось непристойним. На вулицях аргентинських міст часто просять милостиню навіть молоді чоловіки і жінки, які не мають проблем зі здоров'ям. 

-Аргентина нікого не депортує, навіть тих, хто порушує візовий режим і перебуває в країні нелегально. Закону про депортацію тут просто немає.

-Приходячи додому, аргентинці не знімають взуття. Лежання в черевиках на дивані або ліжку тут звична справа, хоча далеко не всі вулиці аргентинських міст блищать чистотою. 

-У Аргентини є власна національна квітка - еритрин, також відома як «півнячий гребінь».

-В Аргентині мешкає чимало видів тварин, які не зустрічаються більше ніде в світі.

-На початку минулого століття в аргентинській столиці Буенос-Айресі відкрилося метро, ​​що стало першою «підземкою» в південній півкулі Землі.

-Найвідоміший в світі аргентинець - революціонер Че Гевара. За ним з невеликим відривом слідує футболіст Дієго Марадона.

-Аргентина - найбільша виноробна країна Латинської Америки. Серед провідних країн-виробників вина в світі, вона займає четверте місце. Секрет успіху місцевих вин криється в тому, що колись, у колоніальні часи, сюди завезли стародавні сорти з Європи. А потім в Європі виноградники цих сортів загинули під час особливо суворої зими, так що у аргентинців залишилася монополія на сорти, які дбайливо виводилися століттями.

-Назва аргентинської столиці, Буенос-Айрес, в буквальному перекладі з іспанської означає «добрі вітри» або «чисте повітря».

-Жителів Буенос-Айреса в Аргентині заведено називати «портеньос» - «мешканці порту». Місцевий діалект жителям решти країни здається дивним і не до кінця зрозумілим.

-Буенос-Айрес довелося засновувати двічі, так в перший раз його дощенту спалили індіанці.

-Буенос-Айрес розділений на квадрати розміром 100 на 100 метрів. Нумерація будинків побудована на основі метражу кварталу, а не кількості будівель на вулиці. Наприклад, адреса «Коррієнтес, 350» говорить про розташування конкретних дверей певного будинку на вказаній вулиці. Така система дозволяє легко орієнтуватися в місті і уникнути дублюючих адрес.

-Аргентинці всією душею віддані футболу. Буенос-Айрес офіційно визнаний містом з найвищою концентрацією футбольних клубів в світі. 

-Під час проведення найбільш відповідальних чемпіонатів з футболу, учням і студентам дозволяється не відвідувати заняття, аби тільки не пропустити таку знаменну подію

-У аргентинських політичних партій є власні сорти пива. 

-Починаючи з 2010 року в країні легалізовані одностатеві шлюби, що вважається фундаментальною перемогою в досягненні повної рівноправності в сучасному суспільстві.

-Справжнім обрядом вважається чаювання з використанням чаю мате. П'ють його з однієї переданої по колу посудини за допомогою звичайної трубочки. Запросити на чашку мате - значить продемонструвати свою симпатію і доброзичливість.

-Величезні запаси урану дозволяють Аргентині вести серйозні наукові дослідження, пов'язані з ядерною енергетикою і урановою промисловістю.

-Вулиці Буенос-Айреса небезпечні. Тут постійно відбуваються захоплення заручників, пограбування банків і магазинів, викрадення машин.

-У разі розлучення діти, як правило, залишаються з батьком. Навіть якщо дитина перебуває з мамою, то батько проводить з нею всі канікули, відпустки і вихідні.

-Мальвінські острови вважаються основною причиною розбіжностей між Аргентиною і Великобританією. Саме на цих островах знаходиться запас нафти, який мають намір добувати британські групи дослідників, що повністю суперечить інтересам Аргентини. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter