Еквадор

  

Еквадор — колоритна латиноамериканська країна що розташована на самісінькому екваторі. Цей край славиться рівномірним кліматом, оскільки тут немає пір року, зате є найвищий у світі діючий вулкан. Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих фактів про Еквадор. 

 

Цікаві факти про Еквадор

● Столиця Еквадору  Кіто.

● Чисельність населення Еквадору становить — 16,3 млн осіб.

● Еквадор межує з Колумбією та Перу, і омивається Тихим океаном.

● Офіційна мова — іспанська.

● Еквадор як держава виникла в 1830 році, після розпаду Великої Колумбії. До того у 1822 році, країна здобула незалежність від Іспанії.

● Еквадор, іспанською мовою означає «екватор», звідси і назва країни, що лежить по обидва боки від цієї умовної лінії. 

● В Еквадор зазвичай їдуть любителі екзотичних країн, дайвери і туристи, спраглі поєднати пляжний відпочинок на березі Тихого океану з оглядом місцевих національних парків. Країна, до речі, є лідером за кількістю парків та інших природних чудес (в процентному співвідношенні із загальною площею країни). Тури на Галапагоси, подорожі в джунглях, сходження до вулканів все це може запропонувати своїм гостям Еквадор. 

● Туризм дуже важливий для Еквадору, але не єдина стаття доходу, ця країна видобуває з надр пів мільйона барелів нафти щодня.

● В Еквадорі встановлено пам'ятник екватору. Примітний той факт, що знаходиться він аж ніяк не на екваторі. Після відвідин цього місця на листівку або навіть в паспорт ставлять пам'ятний штамп.

● В Еквадорських Андах розташований найвищий діючий вулкан у світі — Котопахі (5911 м). Останню незначну активність було зафіксовано у 1975 році. 

● На відміну від більшості інших жарких країн, в Еквадорі ніколи не буває тайфунів і ураганів (див. Цікаві факти про урагани). Зате тут нерідкі землетруси.

● Країна має чотири чітко окреслені географічних області: прибережну низинну зону, гірську зону, джунглі і Галапагоські острови. 

● У 1997 році парламент усунув з посади президента Еквадору Абдалу Букарама, визнавши його «розумово неповноцінним» управляти країною. Це єдиний подібний випадок у світовій практиці.

● Своєю валюти в Еквадорі немає тут в ходу американський долар.

● В Еквадорі найбільш рівномірний клімат у світіУ цій країні немає сезонів, пір року або амплітуди коливання температур.

● Якось, в Еквадорі за десять років при владі побувало дев'ять президентів.

● Одного разу, футбольна збірна Еквадору приїхала на Чемпіонат Світу зі своїм власним шаманом.

● У еквадорських джунглях досі проживають самобутні індіанські племена.

● Еквадор першою серед країн світу офіційно скасував смертну кару. Правда, самосуд досі користується певною популярністю серед місцевого населення.

● У 1940-х роках країна Перу відвоювала у Еквадору спірну територію в 280 тисяч квадратних кілометрів, що можна порівняти з площею всіх сучасних еквадорських земель.

● Еквадор найбільший у світі експортер бананів.

● Еквадор успадкував багато страв своєї кухні від індіанців, які в минулому населяли ці території. Наприклад, тут люблять поласувати картопляним супом з кров'ю, бульйоном з смаженими копитами телят і сирими морепродуктами, маринованими в соку лайма. У ресторанах по всьому Еквадору подають страву зі смажених морських свинок.

● Для збереження природи та екології своєї країни в 2015 році 13 млн еквадорців взяли участь у масовій акції з висадки молодих дерев всього було посаджено понад 650 тисяч рослин, що є світовим рекордом.

● В Еквадорі на місцях смертельних ДТП заведено малювати блакитні серця, що досягають метра в діаметрі.

● У цій країні функціонує одна з найнебезпечніших на планеті залізничних гілок, яка називається «Носом Диявола». Потяги рухаються по вузьких коліях, що прокладені між стрімкими скелями і обривом.

● Вершина згаслого еквадорського вулкана Чимборасо (6263 м), найбільш віддалена від центру Землі точка її поверхні, оскільки вулкан розташований на екваторіальній опуклості.

● Еквадор офіційно оголосив війну Німеччині в лютому 1945-го року. Правда, ніяких дій ця країна так і не зробила.

● Чарльз Дарвін почав розробляти свою теорію природного відбору, познайомившись з унікальною екосистемою Галапагоських островів, що є частиною Еквадору.

● Іммігрувати в Еквадор як інвестор, можна просто відкривши рахунок в банку і поповнивши його на певну суму, яка варіюється рік від року.

● В Еквадорі дозволено носіння вогнепальної зброї, в офіційному обігу у цивільних осіб знаходиться понад сто тисяч одиниць.

● На час проведення виборів в Еквадорі вводиться в дію сухий закон.

● Еквадор був першою в світі країною, що законодавчо скасувала страту.

● Столиця країни, місто Кіто, розташоване на висоті 2800 м над рівнем моря, і атмосферний тиск в цих краях становить всього три чверті від норми.

● Еквадор одна з усього лише двох країн в Південній Америці, що не мають кордону з Бразилією. Інша країна — Чилі

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.