Написати коментар
Еквадор

  

Еквадор — колоритна латиноамериканська країна що розташована на самісінькому екваторі. Цей край славиться рівномірним кліматом, оскільки тут немає пір року, зате є найвищий у світі діючий вулкан. Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих фактів про Еквадор. 

 

Цікаві факти про Еквадор

● Столиця Еквадору  Кіто.

● Чисельність населення Еквадору становить — 16,3 млн осіб.

● Еквадор межує з Колумбією та Перу, і омивається Тихим океаном.

● Офіційна мова — іспанська.

● Еквадор як держава виникла в 1830 році, після розпаду Великої Колумбії. До того у 1822 році, країна здобула незалежність від Іспанії.

● Еквадор, іспанською мовою означає «екватор», звідси і назва країни, що лежить по обидва боки від цієї умовної лінії. 

● В Еквадор зазвичай їдуть любителі екзотичних країн, дайвери і туристи, спраглі поєднати пляжний відпочинок на березі Тихого океану з оглядом місцевих національних парків. Країна, до речі, є лідером за кількістю парків та інших природних чудес (в процентному співвідношенні із загальною площею країни). Тури на Галапагоси, подорожі в джунглях, сходження до вулканів все це може запропонувати своїм гостям Еквадор. 

● Туризм дуже важливий для Еквадору, але не єдина стаття доходу, ця країна видобуває з надр пів мільйона барелів нафти щодня.

● В Еквадорі встановлено пам'ятник екватору. Примітний той факт, що знаходиться він аж ніяк не на екваторі. Після відвідин цього місця на листівку або навіть в паспорт ставлять пам'ятний штамп.

● В Еквадорських Андах розташований найвищий діючий вулкан у світі — Котопахі (5911 м). Останню незначну активність було зафіксовано у 1975 році. 

● На відміну від більшості інших жарких країн, в Еквадорі ніколи не буває тайфунів і ураганів (див. Цікаві факти про урагани). Зате тут нерідкі землетруси.

● Країна має чотири чітко окреслені географічних області: прибережну низинну зону, гірську зону, джунглі і Галапагоські острови. 

● У 1997 році парламент усунув з посади президента Еквадору Абдалу Букарама, визнавши його «розумово неповноцінним» управляти країною. Це єдиний подібний випадок у світовій практиці.

● Своєю валюти в Еквадорі немає тут в ходу американський долар.

● В Еквадорі найбільш рівномірний клімат у світіУ цій країні немає сезонів, пір року або амплітуди коливання температур.

● Якось, в Еквадорі за десять років при владі побувало дев'ять президентів.

● Одного разу, футбольна збірна Еквадору приїхала на Чемпіонат Світу зі своїм власним шаманом.

● У еквадорських джунглях досі проживають самобутні індіанські племена.

● Еквадор першою серед країн світу офіційно скасував смертну кару. Правда, самосуд досі користується певною популярністю серед місцевого населення.

● У 1940-х роках країна Перу відвоювала у Еквадору спірну територію в 280 тисяч квадратних кілометрів, що можна порівняти з площею всіх сучасних еквадорських земель.

● Еквадор найбільший у світі експортер бананів.

● Еквадор успадкував багато страв своєї кухні від індіанців, які в минулому населяли ці території. Наприклад, тут люблять поласувати картопляним супом з кров'ю, бульйоном з смаженими копитами телят і сирими морепродуктами, маринованими в соку лайма. У ресторанах по всьому Еквадору подають страву зі смажених морських свинок.

● Для збереження природи та екології своєї країни в 2015 році 13 млн еквадорців взяли участь у масовій акції з висадки молодих дерев всього було посаджено понад 650 тисяч рослин, що є світовим рекордом.

● В Еквадорі на місцях смертельних ДТП заведено малювати блакитні серця, що досягають метра в діаметрі.

● У цій країні функціонує одна з найнебезпечніших на планеті залізничних гілок, яка називається «Носом Диявола». Потяги рухаються по вузьких коліях, що прокладені між стрімкими скелями і обривом.

● Вершина згаслого еквадорського вулкана Чимборасо (6263 м), найбільш віддалена від центру Землі точка її поверхні, оскільки вулкан розташований на екваторіальній опуклості.

● Еквадор офіційно оголосив війну Німеччині в лютому 1945-го року. Правда, ніяких дій ця країна так і не зробила.

● Чарльз Дарвін почав розробляти свою теорію природного відбору, познайомившись з унікальною екосистемою Галапагоських островів, що є частиною Еквадору.

● Іммігрувати в Еквадор як інвестор, можна просто відкривши рахунок в банку і поповнивши його на певну суму, яка варіюється рік від року.

● В Еквадорі дозволено носіння вогнепальної зброї, в офіційному обігу у цивільних осіб знаходиться понад сто тисяч одиниць.

● На час проведення виборів в Еквадорі вводиться в дію сухий закон.

● Еквадор був першою в світі країною, що законодавчо скасувала страту.

● Столиця країни, місто Кіто, розташоване на висоті 2800 м над рівнем моря, і атмосферний тиск в цих краях становить всього три чверті від норми.

● Еквадор одна з усього лише двох країн в Південній Америці, що не мають кордону з Бразилією. Інша країна — Чилі

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter