Написати коментар
Венесуела

 

Венесуела — спекотна країна що розташована на півночі Південної Америки. Колись ці землі були заселені індіанцями-араваками, нащадками яких і є більшість венесуельців. Це бідна й досить небезпечна країна, яка йде своїм власним шляхом і намагається будувати соціалістичне майбутнє. Природа Венесуели надзвичайно красива, але брак нормального в європейському розумінні сервісу, а також небезпеки, що чатують на туристів, відлякують більшість мандрівників.

 

 

Цікаві факти про Венесуелу

● Столиця Венесуели — місто Каракас, у якому проживають понад 2 млн осіб. Колись на цьому місці жили індіанці племені карака, звідси й назва міста.

● Чисельність населення Венесуели становить — 32 млн осіб.

● Венесуела межує з такими країнами: Гаяна, Бразилія, Колумбія.

● Країна омивається Карибським морем та Атлантичним океаном.

● Офіційна мова — іспанська.

● Повна назва країни — Боліварська Республіка Венесуела. У буквальному значенні Венесуела перекладається з іспанської та італійської як Маленька Венеція. Мандрівники з Європи під проводом Амеріго Веспуччі, побачивши будинки індіанців, що стояли на палях, прямо на озері, відразу згадали про Венецію і вирішили назвати нову країну на її честь.

● Вважається, що європейці вперше висадилися на берег сучасної Венесуели в 1499 році, це були члени іспанської експедиції, яку очолював Алонсо де Охеда. 

● Сімон Болівар є національним героєм Венесуели. На його честь жителі країни готові називати буквально все. Практично в кожному місті Венесуели є вулиці імені Болівара. Навіть свою національну валюту вони називають Болівар. Наприкінці 18 та на початку 19 століття, Симон Болівар очолив боротьбу південноамериканських колоній за незалежність. Незалежною Венесуела стала 1830 року, коли вийшла зі складу держави з назвою Велика Колумбія, що охоплювала території сучасних Венесуели, Колумбії, Панами й Еквадору. До цього, Венесуела здобула незалежність від Іспанії в 1811 році.

● Мешканки Венесуели вважаються найкрасивішими жінками у світі. Саме вони отримували титул «Міс Всесвіт» 6 разів і «Міс Світу» 5 разів. Це більше, ніж будь-яка інша країна у світі.

● У Венесуелі розташований найвищий водоспад у світі — Анхель. Загальна висота цього водоспаду 979 метрів, висота вільного падіння — 807 м. Свою назву він отримав на честь американського пілота Джеймса Ейнджела, який здійснив політ над водоспадом в 1933 році. Розташований Анхель у важкодоступній місцевості, дістатися туди можна повітряним шляхом або сплавом по річці Кереп.

● У більшості країн південної Америки футбол є найпопулярнішим видом спорту. Але, Венесуела не входить у їх число, тут віддають перевагу бейсболу та баскетболу. Бейсбольна збірна Венесуели тричі ставала володарем Кубка світу.

● Нафта головне природне багатство Венесуели, вона приносить понад 90 відсотків експортних доходів. У венесуельській землі міститься 1/6 частина всіх розвіданих запасів нафти у світі. Незважаючи на це, рівень бідності в країні дуже високий. Деякі економісти безпосередньо пов’язують це з наявністю великої кількості нафти, як тільки її почали добувати, багато венесуельців вирішили, що можна більше не працювати, одних тільки свят 60 днів у році.

● Пиво улюблений напій венесуельців. Продають його в незвичній для європейців пляшці — 0,22 літра. Пояснюється це тим, щоби пиво можна було випити, поки воно не нагрілося в умовах жаркого клімату.

● Чисельність індіанців, корінного населення Венесуели, зараз становить приблизно півмільйона осіб. Деякі племена дотепер використовують примітивні знаряддя для обробки землі й полюють із допомогою стріл, просочених отрутою.

● Переважна більшість населення Венесуели, приблизно 90 відсотків, є католиками.

● Столиця Венесуели, Каракас, вважається одним із найбільш криміногенних міст Південної Америки.

● У Венесуелі в місці впадання річки Кататумбо в озеро Маракайбо ночами можна майже безперервно спостерігати каскади блискавок. Феномен трапляється 140–160 разів на рік, кожен «сеанс» триває до 10 годин із періодичністю до 280 блискавок на годину й не супроводжується жодними звуками. Це явище відбувається через вітри що приходять з Анд, які спричиняють грози, а також болотисті ґрунти, з яких вивільняється газ метан, що підживлює розряди блискавок.

● Найбільше в Південній Америці озеро, Маракайбо, розташоване саме тут. Його площа становить — 13 210 км². Це приблизно як наша Тернопільська область.

● Загалом клімат у Венесуелі жаркий, але на висоті від півтора км над рівнем моря його можна назвати помірним. Саме тому більшість великих міст тут побудовані на височинах.

● Офіційно долари США у Венесуелі заборонені, але обміняти їх на місцеву валюту, болівар, не складе труднощів. А от навпаки, швидше за все, не вийде. Місцева валюта постійно знецінюється, так що з доларами розлучатися ніхто бажанням не горить.

● Усіх білих у Венесуелі апріорі вважають американцями. А американців більшість венесуельців недолюблює.

● Інтернет-сфера у Венесуелі розвинена дуже слабо. Свої сайти є тільки у великих компаній. Домашній інтернет дорогий і дуже повільний. Читання газет у Венесуелі досі надзвичайно популярне.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter