Написати коментар
Цікаві факти про Центральну Америку

 

Між Північною й Південною Америкою розташована ще одна частина світу — Центральна Америка. Досі немає чіткого розмежування між Америками. Геологічно й географічно Центральна Америка належить до північноамериканського континенту, але історично вона цілком може вважатися самостійною частиною світу. 

 

Цікаві факти про Центральну Америку

● До Центральної Америки відносять такі країни: Беліз, Гватемала, Гондурас, Коста-Рика, Нікарагуа, Панама, Сальвадор. 

● Загальне населення Центральної Америки становить приблизно 42 млн осіб.

● Більша частина населення в цій частині світу говорить іспанською мовою і являє собою нащадків підкорювачів Америки, іспанців, що змішалися з місцевими індіанськими племенами. Причому є країни, де всі жителі являють собою змішану расу, є ті, де живуть в основному нащадки іспанців, і є ті, де живуть в основному нащадки індіанців. Англомовною країною вважається лише Беліз. Крім іспанської та англійської, у Центральній Америці говорять також на індіанських і креольських мовах.

● Туристів у Центральну Америку ваблять виключно цікаві місця цієї частини світу. Адже саме тут можна знайти гарні місця для дайвінгу, діючі вулкани, храми Мая і тропічні ліси.

● Пляжі з чистим морем — це вже згаданий Беліз. Країна розташувалася між тропічними лісами й Карибським морем. Туристи-дайвери поспішають підкорити Велику Глибоку Діру, глибина якої становить 145 метрів, а діаметр — 400 м. Любителі індіанських цивілізацій прагнуть побачити будівлі, що залишилися з часів Мая і величезний пам’ятник Караколь.

● У Гватемалі теж є чудові пляжі й місто Тікаль, яке вважається одним із найбільш грандіозних споруд часів Мая. Є тут і споруди колоніальної епохи в місті Антигуа.

● Насолодившись історією в Белізі і Гватемалі, можна вирушити в Гондурас. Руїни Копана, величезні кам’яні голови, справжні джунглі… І ще — абсолютно дивовижний фольклор місцевого населення. Тут варто провести кілька днів, щоби ближче з ним познайомитися.

● Взагалі, Центральна Америка сповнена екзотичних країн. І саме екзотика вабить сюди туристів. Де ще можуть запропонувати скупатися в озері кратера або підкорити діючий вулкан? А скупатися в компанії акул? Думаєте, це різні країни? Ні, це все пропонує туристам Нікарагуа.

● В Сальвадор рвуться шанувальники серфінгу. Схоже, ця країна скоро стане місцем паломництва шанувальників катання на хвилях.

● Ну, а в Панаму прямують любителі ризику та шанувальники адреналіну. У цій країні регулярно починаються партизанські війни, а в густих тропіках ховається безліч вельми хижих звірів. Втім, тропічних лісів вистачає по всій Центральній Америці. І багатьох вабить можливість відвідати ці прекрасні Національні парки.

● У Центральній Америці розташовані сорок сім об’єктів, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter