Написати коментар
Мексика

Мексика – це земля, якій завжди є що запропонувати своїм гостям. Це і пам'ятки, і дивовижна історія, і багата культура. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про Мексику, нехай вони стануть стимулом щоб відвідати цю чудову країну!

 

Цікаві факти про Мексику.

-Слово «Мексика» («Мехіко» в іспанській вимові) означає «у пупі Місяця» – від слів ацтекської мови науатль «Metztli» – «Місяць» та «xictli» – «пуп». Жителі цих земель вимовляли слово як «мешико».

-Однією з найбільш важливих доіспанських цивілізацій Мексики були ольмеки, які жили на цих землях з 1400-х рр. до н.е. до 300-х рр. н. е. Відомі вони в основному завдяки величезним виготовленим з каменю головам, які доступні для огляду в музеях країни.

-Метеорит, який став причиною вимирання динозаврів 65 млн років тому, впав в місці, де зараз розташоване місто Чиксулуб – на узбережжі півострова Юкатан. Від удару сформувався кратер діаметром 180 км, нині розташований на глибині 600 м. Його виявили у 1981 році працівники компанії «Пемекс», звернули увагу на різку зміну щільності ґрунту на цій глибині. 

-Коли іспанський конкістадор Ернан Кортес прибув до мексиканських берегів, його прийняли як бога і піднесли йому священний напій какао.

-Державний прапор Мексики складається з трьох вертикальних смуг: зелена означає надію, біла – єдність і чистоту і червона кров національних героїв. В середині, на білій смузі, зображений золотий орел, який клюює змію.

-Частина Мексики, відома як півострів Юкатан, описується з часів конкісти. Іспанець запитав у індіанця, як називають це місце, і почув відповідь – «Юкатан». Але він поняття не мав, що тубілець відповів йому: «Я вас не розумію».

-Мексика посідає четверте місце у світі з біологічного розмаїття. На її території можна виявити понад 200 тис. різних видів, що за різними даними становить від 10 до 12 % живих істот, відомих світу. Тут же представлені п'ять видів клімату і 9 з 11 типів екосистем. Мексика тримає першість за кількістю рептилій, що мешкають на її території – 707 видів, і займає друге місце по ссавцях (491 вид) і четверте по земноводним (282 види) і рослин (26 тис. видів).

-Трохи більше ніж 77% видів кактусів, що ростуть в Мексиці, є ендеміками, тобто їх не можна знайти ніде більше у світі.

-У Мексиці існує щонайменше 50 різних видів агави для виробництва мескалю. Мескаль – старший брат текіли, його стали виготовляти на цих землях задовго до напою, що став тепер символом Мексики. 

-Пуансеттія, або молочай красивий, вважається в Мексиці квіткою Різдва, походить саме звідси і названа на честь першого посла США в Мексиці Джоела Робертса Пойнсетта в XIX ст. Його, як лікаря, зацікавили лікувальні властивості рослини.

-Шоло, або Шолоітцкуінтлі, - порода собак, відома як Мексиканський голий собака, її батьківщина – Мексика. Вік породи – понад три тисячі років. Стародавні жителі Мексики високо цінували м'ясо цих тварин, вважаючи їх чистим.

-Мексика має другий по довжині кораловий риф, який розташований за 200 м від острова Косумель, в штаті Кінтана Роо.

-Столиця Мексики, місто Мехіко, розташоване в котловані, оточеному вулканами. Два найвідоміших з них – Попокатепетль і Істаксіуатль.

-У Мексиці розташований найменший у світі вулкан. Розташований він у місті Пуебла і називається Куескомате. Його висота – всього близько 13 м, на сьогодні він не активний.

-Мехіко – місто з найбільшою кількістю музеїв у світі. Замок Чапультепек, який розташований тут і був колись резиденцією губернаторів, – єдиний замок, побудований на всьому Американському континенті.

-На сьогодні, Федеральний округ Мехіко – це друга по густоті населення зона світу, він поступається тільки японському Токіо. Тут найбільше у світі споживають питну воду.

-Мексика, найбільший виробник срібла.

-Найбільш споживаний напій мексиканцями, – ... Ні, не текіла. Це кока-кола.

-У Мексиці курсують близько 60 тис. таксі. Це світовий рекорд.

-У Мексиці налічується 26 місць, визнаних ЮНЕСКО Світовою спадщиною. Це більше, ніж в інших країнах – Єгипті, Греції, Перу та Сполучених Штатах.

-Мексиканська кухня також визнана Світовою спадщиною. Мексика подарувала світові шоколад, чилі і кукурудзу.

-На південному-сході країни розташоване місто Катемако – світова столиця чаклунів і відьом. Один раз на рік тут відзначається Ніч Відьом, і на свято з'їжджаються люди з усього світу. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter