Написати коментар

Північна Америка є третім за розмірами континентом світу після Євразії та Африки. Тут розташована одна з найважливіших країн світу США, високорозвинена Канада, густонаселена Мексика і багато дрібних держав з цікавими латиноамериканськими традиціями. Північна Америка тягнеться від екватора на півдні до полярних широт на півночі, тому тут є всі кліматичні зони Землі. 

 

Цікаві факти про Північну Америку.

-Чисельність населення Північної Америки становить 579 млн осіб.

-Континент омивається декількома океанами: Північним Льодовитим океаном на півночі, Тихим океаном на півдні і заході, Атлантичним океаном на сході. На південному сході, Північна Америка омивається Карибським морем. Континент займає площу близько 24 709 000 квадратних кілометрів, що становить близько 16,5 % від загальної площі суші на Землі. 

-До Північно Американського континенту відносяться 23 країни. Це США, Канада, Мексика, Гренландія, Бермудські острови і всі країни Центральної Америки та Карибського басейну. Найбільш населеною країною є США — 327 млн осіб. Друга за кількостю населення країна Мексика 129 млн осіб. Канада знаходиться на третьому місці  37 млн осіб. 

-Христофор Колумб відкрив Америку в 1492 році. Але норвезькі поселенці прибули трохи раніше, в 11-му столітті. Але, насправді, вчені вважають, що перші корінні народи прийшли на континент близько 15 000 років тому, які мігрували з Євразії. Як вони це зробили, ми можемо тільки здогадуватися, але більшість вчених вважають, що вони перетнули перешийок, який колись існував в Беринговій протоці між сучасною Аляскою і Сибіром.

-Європа колонізувала (захопила) Північну Америку в епоху Великих географічних відкриттів. Іспанія, Франція та Великобританія зайняли території в Північній Америці. В кінці 18 і на початку 19 століть, населення цих територій розпочало боротьбу за незалежність. Ця боротьба привела до утворення декількох країн. Сполучені Штати Америки були сформовані з 13 британських колоній, в той час як Канада стала результатом об'єднання британської і французької територій.

-Деналі найвища гора в Північній Америці. Її висота становить 6 190 метрів над рівнем моря. Гірський пік розташований в центрі Аляски, ця вершина забрала життя у понад 100 альпіністів.

-У Північній Америці немає жодної країни, позбавленої виходу до моря чи океану.

-Свою назву цей континент отримав на честь мореплавця Амеріго Веспуччі.

-Найпівнічнішою точкою Північноамериканського материка є острів Гренландія, до речі, найбільший в світі.

-Колись Північна Америка була з'єднана з Євразією перешийком. Потім цей перешийок під впливом тектонічних сил опустився під воду, утворивши Берингову протоку. В районі цієї протоки Північноамериканські береги відокремлює від російських відстань всього 4 кілометри.

-За різними оцінками, вік Північної Америки становить від 1 до 1,5 мільярда років.

-На цьому континенті знаходиться Великий каньйон, найбільший каньйон на Землі.

-Тут буває жарко. У Долині Смерті (США) одного разу була зафіксована рекордна температура +57 °С.

-Найбільше місто в Північній Америці мексиканська столиця Мехіко. Тут живе приблизно 20 млн осіб. (див. Цікаві факти про Мексику)

-Руйнівні торнадо тут зароджуються набагато частіше, ніж на будь-якому іншому континенті.

-У Північній Америці вирощується близько половини всього світового врожаю кукурудзи.

-У Каліфорнії сходяться дві найбільші тектонічні плити на Землі, що часто стає причиною сильних землетрусів у цьому регіоні.

-У Північній Америці багато прісноводних водойм, наприклад тут найбільша в світі система озер з прісною водою, озеро  "Верхнє" найбільше у світі прісноводне озеро за площею і четверте за об'ємом. Тут протікає Міссісіпі, одна з найбільших річок світу (3 734 км). 

-Домінантні мови в Північній Америці іспанська, англійська та французька. А ось в Гренландії проживають люди, що говорять в основному данською мовою.

-Найбільша країна за площею на континенті Канада, за нею йде США, Гренландія і Мексика.

-Географ Герард Меркатор перший географ, який створив карту Північної Америки. Сталося це в 1539 році.

-Найбільш розвиненими народами в Північній Америці до приходу європейців були Ацтеки і Майя. Ацтеки жили в сучасній Мексиці, а Майя в Центральній Америці.

-Найпопулярнішими визначними пам'ятками в Північній Америці є: Гранд-Каньйон, Ніагарський водоспад, Чичен-Іца, Теотіуакан, Скелясті гори, гора Рашмор, Статуя Свободи і Національний парк Йеллоустоун.

-На території цього континенту проживає найбільша кількість олімпійських чемпіонів.

-Дельфіни біля берегів Північної Америки практично завжди добувають їжу полюючи зграями. Таку поведінку цих ссавців неможливо побачити біля берегів інших континентів. Всього ж в Північній Америці проживає 965 видів ссавців, найвідомішими серед них є олені, койоти, опосуми, бобри, ведмеді, вовки, білки і кролики.

-Кактуси найпоширеніша рослина американських пустель, Вони не тільки невіднятний атрибут пейзажу цієї природної зони, а й досить корисні рослини. Зі стовбурів кактусів роблять легкі і міцні мости, огорожі, дорожні стовпи. Соковита серцевина використовується в їжу. Їх готують різними способами: варять, солять, печуть, маринують, сушать. Не випадково кактус зображений на державному гербі Мексики. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter