Північна Америка є третім за розмірами континентом світу після Євразії та Африки. Тут розташована одна з найважливіших країн світу США, високорозвинена Канада, густонаселена Мексика і багато дрібних держав з цікавими латиноамериканськими традиціями. Північна Америка тягнеться від екватора на півдні до полярних широт на півночі, тому тут є всі кліматичні зони Землі. 

 

Цікаві факти про Північну Америку.

-Чисельність населення Північної Америки становить 579 млн осіб.

-Континент омивається декількома океанами: Північним Льодовитим океаном на півночі, Тихим океаном на півдні і заході, Атлантичним океаном на сході. На південному сході, Північна Америка омивається Карибським морем. Континент займає площу близько 24 709 000 квадратних кілометрів, що становить близько 16,5 % від загальної площі суші на Землі. 

-До Північно Американського континенту відносяться 23 країни. Це США, Канада, Мексика, Гренландія, Бермудські острови і всі країни Центральної Америки та Карибського басейну. Найбільш населеною країною є США — 327 млн осіб. Друга за кількостю населення країна Мексика 129 млн осіб. Канада знаходиться на третьому місці  37 млн осіб. 

-Христофор Колумб відкрив Америку в 1492 році. Але норвезькі поселенці прибули трохи раніше, в 11-му столітті. Але, насправді, вчені вважають, що перші корінні народи прийшли на континент близько 15 000 років тому, які мігрували з Євразії. Як вони це зробили, ми можемо тільки здогадуватися, але більшість вчених вважають, що вони перетнули перешийок, який колись існував в Беринговій протоці між сучасною Аляскою і Сибіром.

-Європа колонізувала (захопила) Північну Америку в епоху Великих географічних відкриттів. Іспанія, Франція та Великобританія зайняли території в Північній Америці. В кінці 18 і на початку 19 століть, населення цих територій розпочало боротьбу за незалежність. Ця боротьба привела до утворення декількох країн. Сполучені Штати Америки були сформовані з 13 британських колоній, в той час як Канада стала результатом об'єднання британської і французької територій.

-Деналі найвища гора в Північній Америці. Її висота становить 6 190 метрів над рівнем моря. Гірський пік розташований в центрі Аляски, ця вершина забрала життя у понад 100 альпіністів.

-У Північній Америці немає жодної країни, позбавленої виходу до моря чи океану.

-Свою назву цей континент отримав на честь мореплавця Амеріго Веспуччі.

-Найпівнічнішою точкою Північноамериканського материка є острів Гренландія, до речі, найбільший в світі.

-Колись Північна Америка була з'єднана з Євразією перешийком. Потім цей перешийок під впливом тектонічних сил опустився під воду, утворивши Берингову протоку. В районі цієї протоки Північноамериканські береги відокремлює від російських відстань всього 4 кілометри.

-За різними оцінками, вік Північної Америки становить від 1 до 1,5 мільярда років.

-На цьому континенті знаходиться Великий каньйон, найбільший каньйон на Землі.

-Тут буває жарко. У Долині Смерті (США) одного разу була зафіксована рекордна температура +57 °С.

-Найбільше місто в Північній Америці мексиканська столиця Мехіко. Тут живе приблизно 20 млн осіб. (див. Цікаві факти про Мексику)

-Руйнівні торнадо тут зароджуються набагато частіше, ніж на будь-якому іншому континенті.

-У Північній Америці вирощується близько половини всього світового врожаю кукурудзи.

-У Каліфорнії сходяться дві найбільші тектонічні плити на Землі, що часто стає причиною сильних землетрусів у цьому регіоні.

-У Північній Америці багато прісноводних водойм, наприклад тут найбільша в світі система озер з прісною водою, озеро  "Верхнє" найбільше у світі прісноводне озеро за площею і четверте за об'ємом. Тут протікає Міссісіпі, одна з найбільших річок світу (3 734 км). 

-Домінантні мови в Північній Америці іспанська, англійська та французька. А ось в Гренландії проживають люди, що говорять в основному данською мовою.

-Найбільша країна за площею на континенті Канада, за нею йде США, Гренландія і Мексика.

-Географ Герард Меркатор перший географ, який створив карту Північної Америки. Сталося це в 1539 році.

-Найбільш розвиненими народами в Північній Америці до приходу європейців були Ацтеки і Майя. Ацтеки жили в сучасній Мексиці, а Майя в Центральній Америці.

-Найпопулярнішими визначними пам'ятками в Північній Америці є: Гранд-Каньйон, Ніагарський водоспад, Чичен-Іца, Теотіуакан, Скелясті гори, гора Рашмор, Статуя Свободи і Національний парк Йеллоустоун.

-На території цього континенту проживає найбільша кількість олімпійських чемпіонів.

-Дельфіни біля берегів Північної Америки практично завжди добувають їжу полюючи зграями. Таку поведінку цих ссавців неможливо побачити біля берегів інших континентів. Всього ж в Північній Америці проживає 965 видів ссавців, найвідомішими серед них є олені, койоти, опосуми, бобри, ведмеді, вовки, білки і кролики.

-Кактуси найпоширеніша рослина американських пустель, Вони не тільки невіднятний атрибут пейзажу цієї природної зони, а й досить корисні рослини. Зі стовбурів кактусів роблять легкі і міцні мости, огорожі, дорожні стовпи. Соковита серцевина використовується в їжу. Їх готують різними способами: варять, солять, печуть, маринують, сушать. Не випадково кактус зображений на державному гербі Мексики. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter