Північна Америка є третім за розмірами континентом світу після Євразії та Африки. Тут розташована одна з найважливіших країн світу США, високорозвинена Канада, густонаселена Мексика й багато дрібних держав із цікавими латиноамериканськими традиціями. Північна Америка тягнеться від екватора на півдні до полярних широт на півночі, тому тут є всі кліматичні зони Землі. Цікаві факти про Північну Америку

● Чисельність населення Північної Америки становить 579 млн осіб.

● Континент омивається декількома океанами: Північним Льодовитим океаном на півночі, Тихим океаном на півдні й заході, Атлантичним океаном на сході. На південному сході, Північна Америка омивається Карибським морем. Континент займає площу приблизно 24 709 000 квадратних кілометрів, що становить приблизно 16,5 % від загальної площі суші на Землі.

● До Північноамериканського континенту належать 23 країни. Це США, Канада, Мексика, Гренландія, Бермудські острови і всі країни Центральної Америки та Карибського басейну. Найбільш населеною країною є США — 327 млн осіб. Друга за чисельністю населення країна, Мексика — 129 млн осіб. Канада на третьому місці — 37 млн осіб.

Христофор Колумб відкрив Америку в 1492 році. Але норвезькі поселенці прибули трохи раніше, в 11-му столітті. Але, насправді вчені вважають, що перші корінні народи прийшли на континент приблизно 15 000 років тому, які мігрували з Євразії. Як вони це зробили, ми можемо тільки здогадуватися, але більшість вчених вважають, що вони перетнули перешийок, який був колись у Беринговій протоці між сучасною Аляскою й Сибіром.

● Європа колонізувала (захопила) Північну Америку в епоху Великих географічних відкриттів. Іспанія, Франція та Великобританія зайняли території в Північній Америці. Наприкінці 18 і на початку 19 століть, населення цих територій розпочало боротьбу за незалежність. Ця боротьба призвела до утворення декількох країн. Сполучені Штати Америки були сформовані з 13 британських колоній, у той час, як Канада стала результатом об’єднання британської і французької територій.

● Деналі — найвища гора в Північній Америці. Її висота становить 6 190 метрів над рівнем моря. Гірський пік розташований у центрі Аляски, ця вершина забрала життя в понад 100 альпіністів.

● У Північній Америці немає жодної країни, позбавленої виходу до моря чи океану.

● Свою назву цей континент отримав на честь мореплавця Амеріго Веспуччі.

● Найпівнічнішою точкою Північноамериканського материка є острів Гренландія, до речі, найбільший у світі.

● Колись Північна Америка була з’єднана з Євразією перешийком. Потім цей перешийок під впливом тектонічних сил опустився під воду, утворивши Берингову протоку. У районі цієї протоки Північноамериканські береги відокремлює від російських відстань усього 4 кілометри.

● На цьому континенті розташований Великий каньйон, найбільший каньйон на Землі.

● Тут буває жарко. У Долині Смерті (США) одного разу була зафіксована рекордна температура +57 ℃.

● Найбільше місто в Північній Америці — мексиканська столиця Мехіко. Тут живе приблизно 20 млн осіб. 

● Руйнівні торнадо тут зароджуються набагато частіше, ніж на будь-якому іншому континенті.

● У Північній Америці вирощується близько половини всього світового врожаю кукурудзи.

● У Каліфорнії сходяться дві найбільші тектонічні плити на Землі, що часто стає причиною сильних землетрусів у цьому регіоні.

● У Північній Америці багато прісноводних водойм, наприклад тут найбільша у світі система озер із прісною водою, озеро «Верхнє» найбільше у світі прісноводне озеро за площею й четверте за об’ємом. Тут протікає Міссісіпі, одна з найбільших річок світу (3 734 км).

● Домінантні мови в Північній Америці — іспанська, англійська та французька. А ось у Гренландії проживають люди, що говорять в основному данською мовою.

● Найбільша країна за площею на континенті — Канада, за нею йде США, Гренландія й Мексика.

● Географ Герард Меркатор — перший географ, який створив мапу Північної Америки. Сталося це в 1539 році.

● Найбільш розвиненими народами в Північній Америці до приходу європейців були Ацтеки й Мая. Ацтеки жили в сучасній Мексиці, а Мая в Центральній Америці.

● Найпопулярнішими визначними пам’ятками в Північній Америці є: Гранд-Каньйон, Ніагарський водоспад, Чичен-Іца, Теотіуакан, Скелясті гори, гора Рашмор, Статуя Свободи й Національний парк Єллоустоун.

● На території цього континенту проживає найбільша кількість олімпійських чемпіонів.

Дельфіни біля берегів Північної Америки практично завжди добувають їжу полюючи зграями. Таку поведінку цих ссавців неможливо побачити біля берегів інших континентів. Усього ж у Північній Америці проживає 965 видів ссавців, найвідомішими серед них є олені, койоти, опосуми, бобри, ведмеді, вовки, білки і кролики.

● Кактуси найпоширеніша рослина американських пустель, Вони не тільки невіднятний атрибут пейзажу цієї природної зони, а й досить корисні рослини. Зі стовбурів кактусів роблять легкі й міцні мости, огорожі, дорожні стовпи. Соковита серцевина використовується в їжу. Їх готують різними способами: варять, солять, печуть, маринують, сушать. Не випадково кактус зображений на державному гербі Мексики.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах