Написати коментар

 

Карибська країна Куба вже давно виживає в складних умовах, сяк-так зводячи кінці з кінцями. Після кубинської революції і приходу до влади місцевої комуністичної партії, Куба налагодила взаємини з СРСР, ставши, при цьому небажаним сусідом для США. Відтоді СРСР встиг розвалитися, але відносини зі Сполученими Штатами так і не покращилися. В наші дні Куба являє собою райський острів для туристів, і надзвичайно закриту, неймовірно бідну країну для місцевих жителів, яким, проте, вдається не сумувати і як і раніше дивитися на життя з позитивом.

 

Цікаві факти про Кубу.

-Столиця Куби - Гавана.

-Чисельність населення Куби становить - 11,2 млн осіб.

-Куба є острівною державою. Через протоки межує з такими країнами: США, Мексика, Гаїті, Ямайка та ін.

-Офіційна мова - іспанська

-На Кубі діє двовалютна система, і в ходу відразу два види грошей - песо і куки. Перші призначені для місцевих, другі - для туристів. Саме тому для іноземців тут все в десятки разів дорожче, ніж для кубинців.

-Освіта на Кубі безкоштовна для всіх - для вступу до ВНЗ досить здати історію Куби, іспанську мову і математику.

-Куба - острів, який є сімнадцятим за величиною в світі, і першим серед островів у Карибському морі.

-Лише невелика частка населення Куби має доступ до інтернету, але це не заважає райському острову бути країною, де дев'яносто дев'ять відсотків жителів грамотні.

-Кубинська медицина дуже прогресивна і розвинена. Багато туристів приїжджають сюди на лікування.

-На Кубі заборонена приватна торгівля морепродуктами і яловичиною.

-Багато місцевих жителів переміщаються по країні автостопом. Урядові транспортні засоби за законом зобов'язані брати попутників.

-Прапор Куби має такий вигляд: Прапор Куби

-На Кубі є залізниця і автомагістраль, що простягнулися по всій довжині острова. Правда, залізничний транспорт не користується особливою популярністю через нерегулярність рейсів і відсутність комфорту.

-Фотографувати співробітників аеропорту, поліції і збройних сил заборонено - за це необережному туристу світить арешт.

-Куба регулярно постачає своїх медиків по лізингу в країни Африки і Латинської Америки.

-На Кубі все ще користуються продуктовими картками, називаються вони «Ла лібрета». Рис, курятина, цукор, молоко, яйця, масло, боби, макарони і побутовий газ продаються тільки за картками.

-Вікна майже у всіх кубинських будинках, за винятком декількох будівель в столиці, не засклені - скло замінюють металеві або дерев'яні жалюзі.

-На Кубі працює всього один національний оператор стільникового зв'язку. Коштують дзвінки і SMS-повідомлення дуже дорого за місцевими мірками. 

-Кубинці неймовірно охайні, вони намагаються приймати душ в будь-якому зручному випадку, переодягаються не менше двох разів на день і активно користуються дезодорантами і парфумами.

-Середня заробітна плата кубинського чиновника середнього рангу становить приблизно 20 $ на місяць.

-Кубинський лідер Фідель Кастро пережив більше замахів на своє життя, ніж будь-який інший політик в історії.

-До недавнього часу на Кубі були офіційно заборонені електричні чайники, тостери і грилі. Причина - національна економія електроенергії.

-Куба, якщо вірити Ернесту Хемінгуею - рай на землі. Море, сонце, красиві пляжі ... Ну як можна сумніватися в словах знаменитого письменника?

-Кожен кубинець має право оформити тільки одну сім-карту для мобільного телефону.

-Рок-музика на Кубі знаходиться під контролем урядових органів: якщо команда отримала схвалення спеціальної комісії, вона може виступити в державному рок-клубі Maxim Rock.

-Саме Куба є домом для Бджолиного (або Смарагдового) Колібрі. Ця найменша в світі пташка внесена в червону книгу світу. Вага її становить менше ніж 2 грами, а довжина - приблизно 5 см. Зображення колібрі навіть були присутні на монетах Куби.

-Кубинці не люблять виходити з дому під час дощу. Нерідко це природне явище стає приводом для прогулу роботи або школи.

-Мобільних телефонів в цій країні не багато, дозволили їх тут лише в 2008 році.

-Туристам на кубі варто побоюватися лише кубинського крокодила. Решта представників місцевої фауни не несуть смертельної загрози для життя.

-Щорічно Кубу відвідує близько 2 мільйонів туристів.

-Держмито за право придбання нового, а не старого автомобіля на кубі досягає 200 000 доларів США. Так, це не жарт. А до 2013 року нові автомобілі взагалі купувати не можна було, тому більшості машин на Кубі вже понад 50 років.

-Корінних кубинців на Кубі немає. Аборигени були повністю винищені іспанськими конкістадорами.

-Кубинці - дуже доброзичливий і спокійний народ, тому рівень злочинності на вулицях низький.

-Куба займає одне з перших в світі місць по числу лікарів на душу населення.

-Середня тривалість життя на Кубі вища, ніж в США.

-Кубинські батьки, які вчать дитину чому-небудь, що суперечить комунізму, можуть сісти у в'язницю на термін до 3 років.

-На Кубі немає отруйних рослин і тварин, які є смертельно небезпечними для людини, за винятком невеликої кількості отруйних змій.

-Державний девіз Куби: «Вітчизна або смерть».

-Центральні кубинські телеканали не показують рекламу.

-Кубинці вважають покровителькою свого острова Діву Марію.

-Жителям Куби законодавчо заборонено забивати своїх корів і биків на м'ясо, туші померлих тварин забирає спеціальна державна служба. Порушникам загрожує тривале тюремне ув'язнення.

-Для підключення до Інтернету кубинці повинні отримувати спеціальні дозволи. Покарання за самовільне підключення до мережі - 5 років в'язниці. 

-На Кубі один з найнижчих показників народжуваності в Західній півкулі. При цьому кількість абортів сягає рекордно високих позначок.

-На Кубі не продають газовану воду Coca-Cola. Друга держава в світі, де не торгують цим напоєм - КНДР.

-США за 4085 доларів на рік орендує у Куби військово-морську базу Гуантанамо. Кубинський уряд принципово не забирає ці гроші в американської сторони.

-Коли майбутній революціонер і кубинський лідер Фідель Кастро був ще дитиною, він написав лист президенту США Франкліну Рузвельту. У своєму посланні хлопчик просив прислати йому купюру в 10 доларів, тому що ніколи раніше не бачив таких грошей.

-Інший американський президент, Джон Кеннеді, придбав для себе 1200 кубинських сигар за кілька годин до того, як підписав документи про ембарго відносно «острова свободи».

-Після приходу до влади Фіделя Кастро на Кубі були знищені всі екземпляри настільної гри «Монополія».

-До 1997 року, коли Кубу відвідав Папа Римський Іоанн Павло II, Різдво на острові офіційно не святкували. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter