Написати коментар

  

Гондурас - невелика країна в Центральній Америці, на перешийку, що з'єднує два континенти. Вона розташована на древніх індіанських землях, і не дивно, що звичаї і традиції індіанців досі тут надзвичайно сильні. Відправитися на відпочинок в Гондурас може хіба що особливо відважний і навіть відчайдушний турист.

 

Цікаві факти про Гондурас:

-Столиця Гондурасу: Тегусігальпа.

-Чисельність населення Гондурасу становить - 8,5 млн осіб.

-Гондурас межує з такими країнами: Нікарагуа, Сальвадор, Гватемала.

-Омивається Карибським морем і Тихим океаном.

-Офіційна мова: іспанська.

-Гондурас найнебезпечніша країна в Центральній Америці, зокрема, через постійні сутички і перестрілки наркокартелів.

-Дослівний переклад назви держави з іспанської мови «глибина». Згідно з легендою, корабель першовідкривача цих земель Христофора Колумба неподалік від сучасного узбережжя Гондурасу потрапив в сильну бурю і ледь не затонув, так і виникла назва спершу території, а потім і країни.

-Головна визначна пам'ятка Гондурасу руїни споруд Майя в Копані (там збереглися залишки пірамід, стели і церемоніальні храми). Вчені досі не можуть зрозуміти, чому Майя пішли з цих земель і перемістилися на півострів Юкатан.

-Термін «бананова республіка» був вперше застосований саме до Гондурасу. Його використав письменник О. Генрі, який у свій час ховався тут від американської влади. До речі, з експорту бананів Гондурас дійсно зараз займає 2 місце в світі. 

-Аеропорт, що розташований у столиці країни, Тегусігальпі, входить в десятку найнебезпечніших у світі. Коротка злітно-посадкова смуга, гори з усіх боків, регулярна хмарність в цьому районі, все це призвело до того, що лише у дуже обмеженого числа пілотів є ліцензія, яка дозволяє їм здійснювати рейси через цей аеропорт.

-Існує легенда, згідно з якою знаменитий піратський капітан Кідд заховав на одному з островів Гондурасу свої незліченні скарби. Ця історія лягла в основу знаменитого роману Роберта Стівенсона «Острів скарбів» (див. Цікаві факти про піратів).

-Національна валюта держави, лемпіра, була названа на честь індіанського вождя, який в XVI столітті вступив у війну з іспанськими колонізаторами.

-Священним птахом і одним із символів Гондурасу є червоний папуга ара. Жителі Центральної Америки вірять, що цей птах здатна викликати дощ, а також підтримувати зв'язок між світами живих і мертвих.

-Народ гаріфуна, що живе на території Гондурасу, внесений ЮНЕСКО до списку Всесвітньої нематеріальної спадщини людства. Представники цього народу змогли зберегти свої музику і танці, які не зустрічаються більше ніде в світі.

-У департаменті Йоро на початку літа проходить рибний дощ, причому відбувається це щороку вже понад 100 років поспіль. Він триває кілька годин, залишаючи після себе сотні живих рибин. Місцеві жителі підбирають «улов» і використовують в їжу. Таке явище відбувається коли ураган підіймає разом з морською водою і її мешканців.

-У 1969 році між Гондурасом і Сальвадором спалахнула війна, формальною причиною для якої став футбольний матч. Протистояння тривало всього 6 днів, але за цей час загинули кілька тисяч осіб.

-Острови Гондурасу оточують найбільші живі коралові рифи у світі.

-Жителів цієї країни заведено не просто називати на ім'я, але і згадувати при цьому рід їх діяльності.

-У Гондурасі готують торти «пупусі», тісто для яких, складається з кукурудзи, сиру і шинки. По всій країні безліч ресторанів, які спеціалізуються саме на цій страві.

-Шкільна освіта для юних жителів Гондурасу не є обов'язковою. Найчастіше, відучившись в школі кілька років, діти йдуть працювати, більше не піклуючись про отримання академічних знань.

-Всі магазини і кафе в Гондурасі охороняють озброєні військові. Практично всі місцеві жителі також не виходять з дому без зброї.

-Президент Гондурасу має право керувати країною тільки протягом одного чотирирічного терміну.

-Саме в цій країні знаходиться Сан-Педро-Сула, найнебезпечніше місто світу, число вбивств на душу населення в якому вище, ніж будь-де у світі.

-У більшості міст, райони поділені на сфери впливу між різними вуличними бандами. Для місцевих жителів це природно, а ось у туристів часто виникають проблеми.

-Іноді на Гондурас обрушуються руйнівні урагани, що зароджуються над поверхнею Карибського моря.

-Протягом декількох століть Гондурас входив до складу Гватемали, яка тоді теж була іспанською колонією.

-Оскільки щільність населення в цій країні невелика, тут повсюдно водяться різноманітні дикі тварини, як небезпечні, так і нешкідливі.

-Армія в Гондурасі формується за призовом. Призовники служать по 2 роки.

-На відміну від безлічі інших країн Латинської Америки, населення Гондурасу є менш релігійним. При останньому переписі, цілих 8% людей відповіли, що не є послідовниками будь-якої релігії.

-Економіка Гондурасу дуже сильно залежить від США, оскільки Штати основним торговим партнером цієї держави. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter