Написати коментар
Панама

 

Республіка Панама розташована на самому стику двох континентів Південної Америки та Північної Америки, між Атлантичним і Тихим океанами, на Панамському перешийку. Республіка являє собою досить типову латиноамериканську країну з усіма особливостями місцевого колориту. Панама вельми популярна у забезпечених літніх американців, які перебираються сюди, щоб спокійно зустріти старість на власній віллі.

 

Цікаві факти про Панаму:

tut-cikavo Столиця Панами називається так само, як і країна.

tut-cikavo Чисельність населення Панами становить — 3,3 млн осіб.

tut-cikavo Панама межує всього з двома державами з Колумбією та Коста-Рикою.

tut-cikavo Офіційна мова Панами — іспанська, але поширені тут також французька та англійська.

tut-cikavo Панамська валюта називається «бальбоа», але долари США тут теж в ходу приймають їх всюди. Курс бальбоа жорстко прив'язаний до курсу долара.

tut-cikavo У Панамі відзначається висока сейсмоактивність. Тут часто трапляються землетруси і виверження вулканів. Найвищою точкою Панами є вулкан Бару, висота якого становить 3 474 м.

tut-cikavo Цікаво, що всі пам'ятки країни, як природні, так і архітектурні, розташовані уздовж її периметра. У Панамі до наших днів збереглися мови, культура і традиції місцевих індіанців, на відміну від інших латиноамериканських країн.

tut-cikavo Сімдесят відсотків населення Панами, складають мулати і метиси. Переважна більшість жителів Панами католики за віросповіданням.

tut-cikavo Панамі належать кілька островів в Тихому океані і в Карибському морі

tut-cikavo Неабиякий внесок у бюджет Панами вносить Панамський канал, ця країна отримує непогані доходи за його обслуговування, оскільки через канал проходять одні з найбільш жвавих в світі морських маршрутів.

tut-cikavo Панамський канал, що сполучає Тихий океан з Атлантичним, був побудований в 1904-1914 роках, на кошти США, і є одним з найбільш протяжних штучних каналів світу. Протяжність каналу становить 81,6 км, за рік по каналу проходить понад 12 000 суден. Під час будівництва каналу, символічну кнопку для запуску об'єкту розмістили в кабінеті президента США Вілсона. Коли президент натиснув на неї, сигнал запустив детонацію вибухівки. Після вибуху на греблі, вода з озера Гатун заповнила канал, і по ньому змогли проходити кораблі.

tut-cikavo Панама славиться найбільшою в Західній півкулі і другою після Гонконгу зоною безмитної торгівлі, яка знаходиться в місті Колон. Крім того, Панама займає друге місце після Гонконгу за кількістю офшорних компаній.

tut-cikavo У Панамі прийнято понад 40 законів, покликаних захищати іноземний бізнес. Серед них закон, що надає рівні можливості як місцевим, так і іноземним компаніям, а також закон про нерозголошення банківської інформації.

tut-cikavo Місто Панама-Сіті було засноване іспанцями в 1519 році, і було першою іспанською колонією на Тихоокеанському узбережжі.

tut-cikavo Основними продуктами традиційної панамської кухні є кукурудза, бобові, м'ясо і рис. Як гарнір місцеві жителі зазвичай використовують смажені банани хрусткі або солодкі. Всілякі коржі тут використовують замість тарілок і в якості столових приладів. У Панамі вельми популярний чай «мате», також у великих кількостях місцеві жителі вживають каву з молоком. З алкогольних напоїв тут віддають перевагу місцевому пиву, рому і традиційному індіанському напою з тростини.

tut-cikavo В країні мешкає величезна кількість птахів. Кількість їх різновидів перевищує показники Канади і Сполучених Штатів разом узятих, і це незважаючи на відносно скромні розміри Панами.

tut-cikavo Панамська залізниця вважається найдорожчою в світі. На її будівництво пішло понад 8 млрд доларів і 5 довгих років.

tut-cikavo В країні розташований один з найбільших торгових флотів, який значно підняв економіку країни. Банани, рис, кава, креветки провідні продукти, які експортуються практично в усі країни Європи у великій кількості.

tut-cikavo У Панами дійсно вдале розташування. Її берегова смуга знаходиться недалеко від зони тропічних штормів, але їх в країні не буває.

tut-cikavo Панама відноситься до найбільш економічно розвинених і багатих країн Латинської Америки.

tut-cikavo Республіка вважається однією з найнебезпечніших для туристичного відпочинку через часті землетруси.

tut-cikavo Щорічно Панаму відвідує кілька мільйонів туристів. В основному їх приваблює місцева природа, яка без перебільшення дуже красива.

tut-cikavo У Панами відсутня регулярна армія.

tut-cikavo У плані стихійних лих Панамі пощастило, урагани активно прочісують всі навколишні країни, але Панаму практично не зачіпають.

tut-cikavo Ні у кого з жителів території сучасної Панами не було третьої групи крові, поки вони та їхні нащадки НЕ перемішалися з європейськими колонізаторами.

tut-cikavo Найбільше суден у світі ходить саме під панамським прапором. Це обумовлено тим, що Панама відноситься до так званих «країн зручного прапора».

tut-cikavo Найбільший у світі хижий птах, гарпія, мешкає саме у Панамі. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter