Написати коментар
Цікаві факти про Боснію і Герцеговину

 

Молода балканська держава Боснія і Герцеговина з’явилася на мапі світу відносно недавно. Вона утворилася лише в 1992 році після ліквідації Югославії. Проте, на цих землях давно вже сформувалася унікальна культура, за якою сюди і їдуть туристи. Звичайно, Боснія і Герцеговина не найпопулярніший у відпочивальників напрямок, та й відгомони соціалістичного минулого все ще відчутні, але країна сама по собі дуже цікава.

 

Цікаві факти про Боснію і Герцеговину

● Столиця Боснії і Герцеговини — Сараєво
.
● Чисельність населення Боснії і Герцеговини становить — 3,8 млн осіб.

● Боснія і Герцеговина межує з такими країнами: Хорватія, Сербія, Чорногорія.

● Офіційні мови: боснійська, хорватська, сербська.

● Територія Балканського півострова пережила кровопролитну війну 1992–1995 років. Досі багато мандрівників приїжджають сюди, щоби подивитися на сліди від автоматних черг на стінах звичайних міських будинків.

● На асфальті вулиць Сараєво можна побачити так звані «сараєвські троянди». Це місця, у які потрапили снаряди при облозі Боснії, залиті яскраво-червоною смолою, як нагадування про війну та її жертв.

● Боснія і Герцеговина є гірською країною. Майже 90% її території зайнято височинами. 

● Валюта Боснії й Герцеговини — «конвертована марка», яка жорстко прив’язана до євро. Курс обміну 2 до 1.

● Назва боснійської столиці Сараєво, походить від тюркських мов. Османська Імперія, захопивши ці території, нарекла місце «Босна-Сарай», що перекладається як «боснійський палац».

● Переважна більшість населення країни сповідує іслам. Ця релігія прийшла і Боснію досить незвично. Після приходу до влади Османської Імперії населення країни добровільно й масово стало приймати мусульманську релігію, чого раніше в Європі ніколи не
траплялося.

● Головною визначною пам’яткою країни є тунель у Сараєво. По якому передавали медикаменти, поранених і провізію під час війни.

● Архітектура Боснії і Герцеговини поєднує в собі споруди як Османської Імперії, так і періоду Югославської Республіки. Туризм тут не приносить доходу тією мірою, як у сусідніх балканських країнах. Тримати економічну рівновагу Боснії і Герцеговині допомагають галузі сільського господарства.

● Під час існування Югославії ця республіка була найбіднішою її частиною. Втім, відтоді мало що змінилося, і зараз Боснія і Герцеговина є однією з найбідніших країн Європи.

● Боснія й Герцеговина фактично поділена надвоє, на сербську й боснійську частини. Навіть купюри для обох частин держави випускаються з різними дизайнами. Місцями в повітрі витає напруженість, що спричинена різницею культур і релігійних поглядів.

● У 1984 році в Сараєво проходили Зимові Олімпійські ігри.

● На території цієї країни розташовані останні в Європі джунглі. Справжній реліктовий ліс, який не чіпала рука людини. Тут мешкають рідкісні породи звірів і птахів, зокрема і зникомі види. Ліси покривають приблизно половину території Боснії і Герцеговини.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter