Цікаві факти про Словенію

Словенія — маленька країна в Центральній Європі, що утворилася після розвалу Югославії. Попри скромні розміри цієї держави, природа тут вкрай різноманітна. На півночі гори і прохолода, а на півдні море й багато тепла. Гори покривають приблизно 50 % країни, і вони пронизані величезною кількістю печер. 

 

Цікаві факти про Словенію

● Столиця Словенії — Любляна.

● Чисельність населення країни становить — 2 млн осіб.

● Словенія межує з такими країнами: Італія, Австрія, Угорщина, Хорватія.

● Країна омивається Адріатичним морем.

● Офіційна мова — словенська.

● Площа країни становить — 20 273 км². Це приблизно як наша Волинська область.

● Словенія дуже мирна держава. З моменту свого утворення вона не брала участі в жодному збройному конфлікті, а чисельність словенської армії не перевищує 10 000 осіб. Хоча з’явилася це держава на мапах світу порівняно недавно, в 1991 році, після розпаду Югославії.

● Екологія тут одна з найсприятливіших серед усіх країн Європи. На невеликій території держави розташовано багато природоохоронних зон, що займають 12.5 % території країни.

● У словенської мови є спільні риси з російською чи українською, а загалом вона чимось схожа на старослов’янську. Але недарма ця мова вважається однією із найбільш архаїчних мов світу. Вивчити її на доброму рівні складно, і процес ще більше ускладнюють численні запозичення з німецької. Багато слів, які схожі за написанням і звучанням з українською чи російською, у словенській мові насправді мають зовсім інше значення. Наприклад слово «pozor», словенською мовою означає «увага».

● Після того, як у Євросоюз у 2004 році запросили низку країн, які не брали участі в його створенні, Словенія з готовністю до нього приєдналася. Ба більше, з усіх нових держав-учасників вона стала першою, яка відмовилася від колишньої валюти на користь Євро. Раніше тут у ходу були словенські толари, введені після розпаду Югославії.

● Деякі іноземці наполегливо плутають Словенію і Словаччину. Почасти це можна пробачити, позаяк обидві ці назви походять від кореня слова «слов’яни», так що в словенського та словацького народів багато спільного.

● У місті Марибор росте найстаріша виноградна лоза у світі. Жителі міста трепетно ​​оберігають лозу, яка вже понад 400 років зростає в старій частині міста, і досі дає урожай щороку. Вона навіть занесена в книгу рекордів Гіннеса.

● У Словенії розташований найдовший залізничний кам’яний міст у світі. Солканський міст проходить через річку Соча, його довжина становить 219 метрів.

● Перша подружня пара, яка піднялася на Еверест, була зі Словенії.

● Приблизно 10 % всієї країни вкриті виноградниками. Вино тут роблять відмінне.

● Словенія рай для спелеологів. У цій країні понад 10 000 печер, найвідоміша з них — «Постойнска яма» є однією з найбільш відвідуваних у Європі.

● У Словенії добре розвинена залізнична мережа. Поїздами можна дістатися практично в будь-який куточок цієї країни.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах