Іспанія давно вже підкорила серця багатьох спокушених туристичним досвідом людей по всьому світу. Віднедавна цю прекрасну країну почали відкривати для себе і вітчизняні туристи, які тисячами потягнулися у пошуках пригод на блакитні береги батьківщини Сервантеса. 

 

Найцікавіші факти про Іспанію.

-У іспанському гімні немає слів.

-Мова басків — народу, що населяє північні області Іспанії — не має жодної спорідненої мови у світі.

-Іспанія — рекордсмен серед європейських країн за кількістю барів, ресторанів і нічних клубів.

-Попри те, що більшість іспанців — завзято віруючі католики, в країні з 2005 року узаконені одностатеві шлюби.

-Поїхати до Іспанії влітку і потрапити під дощ фактично нереально. Кількість сонячних днів у цій спекотній країні становить близько 280 на рік! 

-Якщо в вас живий авантюризм, то емігрувати до Іспанії для вас може виявитися легше, ніж в будь-яку ще країну Європи. Нелегальні емігранти, які проживають на території Іспанії понад 3 роки, мають можливість отримати іспанську посвідку на проживання.

-Поважаючий себе іспанець майже ніколи не снідає вдома. Першу трапезу дня тут заведено куштувати в найближчих кафе, де на столах дбайливо розкладають ранкові газети.

-Іспанія є найбільшою з усіх суверенних держав, розташованих на Піренейському півострові.

-Іспанський ресторан El Bulli в містечку Росас вважається кращим рестораном світу. Сезон роботи ресторану триває півроку. Те, що середня вартість страви тут становить 250 євро, гурманів не бентежить: столики на весь сезон бронюються протягом одного дня!

-Знаменитий іспанський співак Хуліо Іглесіас до 20 років був воротарем у клубі «Реал Мадрид». Однак серйозна автокатастрофа паралізувала його на цілих два роки. Оскільки рухати Іглесіас міг тільки руками, він провів цей час, удосконалюючи гру на гітарі.

-Більшість іспанців мають по два прізвища: матері і батька.

-Іспанський закон дозволяє засмагати голяка на будь-якому пляжі. Втім, нудисти не надто активно цим користуються і воліють по-старому оголятися на спеціальних відокремлених пляжах.

-Хоча корида і є одним з іспанських символів, багато іспанців виступають за скасування цієї кривавої традиції. Так, в Каталонії та на Канарських островах корида заборонена.

-У пробах повітря, зроблених в Мадриді та Барселоні, вчені примудрилися виявити сліди кокаїну і ЛСД! Правда, вміст в іспанському повітрі занадто малий, щоб кого-небудь потурбувати (або порадувати).

-Померти від голоду в Іспанії нереально: фактично в кожному барі до напоїв тут безкоштовно подають солідну порцію закусок («тапас») на вибір. Популярні тапас — картопля фрі, хамон, міні-сендвічі.

-У ресторані El Diablo на канарському острові Лансароте, можна покуштувати стейк, засмажений прямо над жерлом вулкана! 

-Іспанські міста Сеута і Мелілья розташовані на африканському континенті. До Сеути можна допливти на поромі через Гібралтар всього за 35 хвилин.

-Корінними жителями Іспанії були ібери, баски і кельти.

-У 206 році до нашої ери країна стала частиною Римської імперії. Пізніше її правителями були вестготи, мусульмани, франки і християни.

-Португальський дослідник Фернан Магеллан першим здійснив кругосвітнє плавання навколо земної кулі. Фінансову підтримку для цієї подорожі йому надала Іспанія.

-У 1600-х роках Іспанія управляла всім Піренейським півостровом, багатьма Карибськими островами, більшою частиною Центральної Америки, Південної Америки та деякими районами Північної Америки. Іспанська Імперія також включала Австрію, а також частини Франції, Німеччини, Італії та Нідерландів.

-Іспанія — найближча до Африки країна.

-Іспанці внесли великий внесок в розвиток літератури. Ернест Хемінгуей написав відомий роман «По кому подзвін», в якому розповідається про громадянську війну в Іспанії. Твір «Дон-Кіхот», який, як вважають деякі, є першим сучасним романом, було написано іспанцем Мігелем Сервантесом.

-Сьогодні Іспанія — це конституційна монархія, що включає парламент з двома законодавчими палатами та спадкового монарха. Міністрами керує президент уряду, який є главою виконавчої влади, а законодавчу гілку влади утворює Конгрес депутатів. Пост президента уряду еквівалентний посаді прем'єр-міністра в інших країнах.

-В Іспанії дуже багато птахів. І це ще дуже скромно сказано, адже ця країна займає провідне місце за кількістю птахів. Тому спів канарок для іспанців звичайний звук.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter