Написати коментар

 

Греція — сонячна країна з багатою історією і культурою, яка щорічно приваблює мільйони туристів. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про Грецію.

 

Цікаві факти про Грецію

● Грецію омиває 5 морів: Егейське, Середземне, Іонічне, Фракійське та Критське. Цікаво, що Фракійське входить до складу Егейського, а Критське — до складу Середземного моря. Проте, це не заважає їм вважатися абсолютно самостійними географічними об'єктами.

У Греції найменше число розлучень серед всіх країн Євросоюзу.

Грецькі «бюджетники» вважаються елітою суспільства. Військові, вчителі, лікарі та поліціянти — це найпрестижніші та найвисокооплачуваніші професії.

В грецьких школах вивчають дві іноземні мови, причому перша — англійська — є обов'язковою, а другу учні можуть вибрати самі. Греки обожнюють каву. Навіть у самий розпал робочого дня при високій завантаженості грек знайде час для перерви «на каву».

У столиці Греції — Афінах — проживає понад 40% всього населення країни. 

Ні в якому разі не варто демонструвати греку знаменитий жест «OK». Показуючи співрозмовнику кільце, утворене вказівним і великим пальцями, ви тим самим називаєте його гомосексуалістом. За це й побити можуть! 

Популярний у нас грецький салат на своїй батьківщині дуже сильно відрізняється і за смаком, і за кількістю інгредієнтів. Самі греки називають цей салат «хоріатіки» — «сільський».

В грецьких ресторанах і кафе, поки відвідувач чекає своє замовлення, йому обов'язково приносять безкоштовний стакан води з льодом. Крім того, у багатьох закладах заведено до напоїв подавати різні солодощі, вартість яких потім не включається в рахунок.

У Греції заведено вітатися зі знайомими людьми, цілуючи їх в кожну щоку. Цікаво, що це правило поширюється і на чоловіків. Ну а знайомими в країні вважають усіх людей, яких зустрічали більше одного разу.

Греція — країна, в якій не реєструються світські шлюби. Інститут сім'ї тут повністю підконтрольний православній церкві. Якщо пара обвінчалася у церкві, то держава автоматично визнає їх шлюб законним. Цікаво, що дружина не може взяти прізвище чоловіка, тому все життя користується власним. Дітям же можуть дати і прізвище батька, і прізвище матері — це вже як захочеться батькам.

Виявляється, греки діляться на дві великі групи: елліни та понтійці. Елліни — це корінні греки, а понтійці — вихідці з країн колишнього СРСР. Еллінський і понтійський діалекти досить сильно відрізняються. Офіційною мовою Греції вважається еллінський варіант грецької мови.

Великі магазини в країні працюють щодня до 18.00 або 19.00. Маленькі ж магазинчики відкриті або тільки до обіду, або тільки після нього. Цікаво, що на літо вони і зовсім можуть закриватися, так продавці в цей час традиційно йдуть у відпустки. Після 20.00 купити що-небудь можна тільки в кіосках — «періпторах», але їх асортимент дуже мізерний. Цілодобових магазинів в Греції практично немає.

Жителі Греції вкрай непунктуальні. Спізнитися на годину-півтори греки вважають абсолютно нормальним.

Ще однією характерною рисою греків є постійне прагнення обдурити рідну державу. Напевно, їх можна вважати чемпіонами світу з ухилення від податків!

У Греції є свій аналог Ватикану — монастирська держава Афон. Що цікаво, для її відвідин потрібно оформляти окрему візу, причому жінкам в ній буде відмовлено в будь якому випадку — на Афон допускаються виключно чоловіки.

Колись Греція була частиною Візантійської Імперії. Греки пам'ятають про це, і над багатьма архітектурними пам'ятками можна побачити відразу два прапори: державний та візантійський.

В грецьких містах дуже мало висотних будівель. Зазвичай вони забудовані будинками висотою в 3-5 поверхів.

Греки рано лягають (о 22-23 годині вечора) і рано встають (о 5-6 ранку). Необхідну кількість сну вони добирають під час сієсти — найжаркішого часу дня, який припадає на проміжок з 14.00 до 16.30. Шуміти під час сієсти, а також з 22.00 по 06.00 — вірний спосіб привернути увагу поліції.

У багатьох грецьких містах каналізація прокладена надто близько до поверхні землі, тому на вулицях бридко смердить.

У Греції слова «поліціянт» і «ледар» — синоніми. При цьому в країні найнижчий в ЄС рівень злочинності.

У деяких районах країни туристам радять заходити в морську воду в гумових капцях. Річ у тому, що біля берега повно морських їжаків, рани від голок яких дуже довго не загоюються. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter