Написати коментар

Про те, що Ісландія — країна ельфів, гейзерів і вікінгів (вірніше, їхніх нащадків), ви, швидше за все вже чули. Але є ще багато цікавих фактів про цю дивовижну країну, які варто було б знати.

 

Цікаві факти про Ісландію

● Тривалість життя ісландців, одна з найвищих у світі: 81 рік у жінок та 76 у чоловіків. 

Рейк'явік — найпівнічніша столиця світу.

Більшість ісландців дуже забобонні, і багато з них досі вірять в ельфів. На деяких дорогах можна натрапити на об'їзди навколо місць, де, згідно з повір'ями, мешкають ельфи або інші казкові істоти.

Ісландія може похвалитися найщільнішою концентрацією гейзерів у світі. Саме слово «гейзер» походить від назви «Гейзір» - джерело яке б'ється на північному заході країни. Ну а назва «Гейзір», у свою чергу, йде корінням в ісландське дієслово «Гейза» — «фонтанувати». 

У ісландській кухні трапляються такі дивні страви, як варені баранячі яйця, тухле акуляче м'ясо, овечі стегна в молочній кислоті та овечі голови. Також тут охоче харчуються китовим і тюленячим м'ясом.

Йоханна Сігурдардоттір, прем'єр-міністр Ісландії — перший у світі відкритий гомосексуаліст, який очолив уряд.

Ісландія — одна з небагатьох відносно великих країн, де немає залізничної системи.

Населення Ісландії становить лише 325 тисяч осіб. У середньому щільність населення в Ісландії становить 3 людини на один квадратний кілометр.

Ісландія — одне з останніх нині населених місць планети, освоєних людиною. Заселення її відбулося лише в 9 столітті нашої ери.

В Ісландії зовсім не так вже й холодно, як заведено вважати. Середня температура в січні тут становить -0.4 °C.

Завдяки тому, що ісландці не впускають у свою мову запозичені слова, за 1 000 років ісландська мова фактично не змінилася. Будь-який ісландець може з легкістю прочитати Біблію, написану на початку 1 500-х років.

Природних ресурсів в Ісландії достатньо, щоб генерувати енергію для всієї Європи, але транспортувати її було б украй складно.

Країна свято впевнена у своїй безпеці. В Ісландії немає армії, морських і військово-повітряних сил — тільки берегова охорона. Якщо якому-небудь ісландцю спаде на думку піти служити, то він може приєднатися до норвезької армії згідно з договором, що існує між цими країнами.

Поліціянти в Ісландії не носять зброю. В країні низький рівень злочинності.

В Ісландії фактично не існує прізвищ; виняток становить лише убога кількість прізвищ, які прийшли з Данії. Прізвища тут замінені патроніміями — аналогами нашого "по батькові", що складаються з імені батька (а іноді, і матері) і слів «доттір» (дочка) і «сан» (син).

Кількість імен в Ісландії також обмежена: у країні існує певний реєстр імен, з якого батькам наказано вибирати імена для своїх нащадків. Якщо батьки хочуть назвати дитину більш оригінально, то вони повинні попередньо узгодити ім'я з владою.

Вода в Ісландії настільки чиста, що в кухонні крани вона потрапляє без усякого попереднього очищення або фільтрації.

Ісландські будинки не потребують штучного опалення! Пара і гаряча вода потрапляють у будинки прямо з природних гарячих джерел.

Дивно, але в країні, населення якої дуже тепло ставиться до алкоголю, аж до 1989 року було заборонено пиво! Тепер  тут відзначають 1 травня — день скасування заборони — глобальної пиятики.

Протягом багатьох років Ісландія щорічно входить в десятку країн з найвищим рівнем життя. Не дивно, еге ж? 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter