Написати коментар

 

Про те, що Ісландія - країна ельфів, гейзерів і вікінгів (вірніше, їхніх нащадків), ви, швидше за все вже чули. Але є ще багато цікавих фактів про цю дивовижну країну, які варто було б знати

 

20 цікавих фактів про Ісландію.

-Тривалість життя ісландців, одна з найвищих у світі: 81 рік у жінок та 76 у чоловіків. 

-Рейк'явік - найпівнічніша столиця світу.

-Більшість ісландців дуже забобонні, і багато з них досі вірять в ельфів. На деяких дорогах можна натрапити на об'їзди навколо місць, де, згідно з повір'ями, мешкають ельфи або інші казкові істоти.

-Ісландія може похвалитися найщільнішою концентрацією гейзерів у світі. Саме слово «гейзер» походить від назви «Гейзір» - джерело яке б'ється на північному заході країни. Ну а назва «Гейзір», у свою чергу, йде корінням в ісландське дієслово «Гейза» - «фонтанувати». 

-У ісландській кухні трапляються такі дивні страви, як варені баранячі яйця, тухле акуляче м'ясо, овечі стегна в молочній кислоті та овечі голови. Також тут охоче харчуються китовим і тюленячим м'ясом.

-Йоханна Сігурдардоттір, прем'єр-міністр Ісландії - перший у світі відкритий гомосексуаліст, який очолив уряд.

-Ісландія - одна з небагатьох відносно великих країн, де немає залізничної системи.

-Населення Ісландії становить лише 325 тисяч осіб. У середньому щільність населення в Ісландії становить 3 людини на один квадратний кілометр.

-Ісландія - одне з останніх нині населених місць планети, освоєних людиною. Заселення її відбулося лише в 9 столітті нашої ери.

-В Ісландії зовсім не так вже й холодно, як заведено вважати. Середня температура в січні тут становить -0.4 °C.

-Завдяки тому, що ісландці не впускають у свою мову запозичені слова, за 1 000 років ісландська мова фактично не змінилася. Будь-який ісландець може з легкістю прочитати Біблію, написану на початку 1 500-х років.

-Природних ресурсів в Ісландії достатньо, щоб генерувати енергію для всієї Європи, але транспортувати її було б украй складно.

-Країна свято впевнена у своїй безпеці. В Ісландії немає армії, морських і військово-повітряних сил - тільки берегова охорона. Якщо якому-небудь ісландцю спаде на думку піти служити, то він може приєднатися до норвезької армії згідно з договором, що існує між цими країнами.

-Поліціянти в Ісландії не носять зброю.

-В Ісландії фактично не існує прізвищ; виняток становить лише убога кількість прізвищ, які прийшли з Данії. Прізвища тут замінені патронімії - аналогами нашого "по батькові", що складаються з імені батька (а іноді - і матері) і слів «доттір» (дочка) і «сан» (син).

-Кількість імен в Ісландії також обмежена: у країні існує певний реєстр імен, з якого батькам наказано вибирати імена для своїх нащадків. Якщо батьки хочуть назвати дитину більш оригінально, то вони повинні попередньо узгодити ім'я з владою.

-Вода в Ісландії настільки чиста, що в кухонні крани вона потрапляє без усякого попереднього очищення або фільтрації.

-Ісландські будинки не потребують штучного опалення! Пара і гаряча вода потрапляють у будинки прямо з природних гарячих джерел.

-Дивно, але в країні, населення якої дуже тепло ставиться до алкоголю, аж до 1989 року було заборонено пиво! Тепер  тут відзначають 1 травня - день скасування заборони - глобальної пиятики.

-Протягом багатьох років Ісландія щорічно входить в десятку країн з найкращим рівнем життя. Не дивно, правда? 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter