Про те, що Ісландія - країна ельфів, гейзерів і вікінгів (вірніше, їхніх нащадків), ви, швидше за все вже чули. Але є ще багато цікавих фактів про цю дивовижну країну, які варто було б знати

 

20 цікавих фактів про Ісландію.

-Тривалість життя ісландців, одна з найвищих у світі: 81 рік у жінок та 76 у чоловіків. 

-Рейк'явік - найпівнічніша столиця світу.

-Більшість ісландців дуже забобонні, і багато з них досі вірять в ельфів. На деяких дорогах можна натрапити на об'їзди навколо місць, де, згідно з повір'ями, мешкають ельфи або інші казкові істоти.

-Ісландія може похвалитися найщільнішою концентрацією гейзерів у світі. Саме слово «гейзер» походить від назви «Гейзір» - джерело яке б'ється на північному заході країни. Ну а назва «Гейзір», у свою чергу, йде корінням в ісландське дієслово «Гейза» - «фонтанувати». 

-У ісландській кухні трапляються такі дивні страви, як варені баранячі яйця, тухле акуляче м'ясо, овечі стегна в молочній кислоті та овечі голови. Також тут охоче харчуються китовим і тюленячим м'ясом.

-Йоханна Сігурдардоттір, прем'єр-міністр Ісландії - перший у світі відкритий гомосексуаліст, який очолив уряд.

-Ісландія - одна з небагатьох відносно великих країн, де немає залізничної системи.

-Населення Ісландії становить лише 325 тисяч осіб. У середньому щільність населення в Ісландії становить 3 людини на один квадратний кілометр.

-Ісландія - одне з останніх нині населених місць планети, освоєних людиною. Заселення її відбулося лише в 9 столітті нашої ери.

-В Ісландії зовсім не так вже й холодно, як заведено вважати. Середня температура в січні тут становить -0.4 °C.

-Завдяки тому, що ісландці не впускають у свою мову запозичені слова, за 1 000 років ісландська мова фактично не змінилася. Будь-який ісландець може з легкістю прочитати Біблію, написану на початку 1 500-х років.

-Природних ресурсів в Ісландії достатньо, щоб генерувати енергію для всієї Європи, але транспортувати її було б украй складно.

-Країна свято впевнена у своїй безпеці. В Ісландії немає армії, морських і військово-повітряних сил - тільки берегова охорона. Якщо якому-небудь ісландцю спаде на думку піти служити, то він може приєднатися до норвезької армії згідно з договором, що існує між цими країнами.

-Поліціянти в Ісландії не носять зброю.

-В Ісландії фактично не існує прізвищ; виняток становить лише убога кількість прізвищ, які прийшли з Данії. Прізвища тут замінені патронімії - аналогами нашого "по батькові", що складаються з імені батька (а іноді - і матері) і слів «доттір» (дочка) і «сан» (син).

-Кількість імен в Ісландії також обмежена: у країні існує певний реєстр імен, з якого батькам наказано вибирати імена для своїх нащадків. Якщо батьки хочуть назвати дитину більш оригінально, то вони повинні попередньо узгодити ім'я з владою.

-Вода в Ісландії настільки чиста, що в кухонні крани вона потрапляє без усякого попереднього очищення або фільтрації.

-Ісландські будинки не потребують штучного опалення! Пара і гаряча вода потрапляють у будинки прямо з природних гарячих джерел.

-Дивно, але в країні, населення якої дуже тепло ставиться до алкоголю, аж до 1989 року було заборонено пиво! Тепер  тут відзначають 1 травня - день скасування заборони - глобальної пиятики.

-Протягом багатьох років Ісландія щорічно входить в десятку країн з найкращим рівнем життя. Не дивно, правда? 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter