Написати коментар

Норвегія — одна з трьох країн, які формують сучасну Скандинавію. Ця держава, завдяки своєму географічному положенню, має багаті природні ресурси, які дуже ефективно використовуються. Багатства природи, поряд з багатовіковими стараннями норвежців, перетворили цю країну в одну з найдемократичніших і найуспішніших у всьому світі. 

 

Цікаві факти про Норвегію

● Столиця Норвегії — Осло.

● Чисельність населення Норвегії становить — 5,3 млн осіб.

● Норвегія межує з такими країнами: Швеція, Фінляндія, Росія, Данія (через протоку).

● У Норвегії зафіксовані найвищі у світі ціни на бензин — (попри те, що Норвегія є одним з найбільших експортерів нафти у світі).

● Публічні університети Норвегії є безкоштовними для студентів з будь-якої точки світу.

● Факт для любителів англійської мови: в Норвегії є місто з назвою "Hell".

● Рекламування товарів дітям віком до 12 років заборонено в Норвегії та Швеції.

● Уряд Норвегії купує 1000 копій кожної нововиданої книги, і поширює їх серед публічних бібліотек. 

● Прапор Норвегії має такий вигляд:

Прапор Норвегії

● Хорніндальсватнет (Hornindalsvatnet) — найглибше озеро Європи, що розташоване в центральній Норвегії. Його максимальна глибина досягає 514 м. 

● Віннуфоссен (Vinnufossen) — найвищий водоспад у Європі (860 м) і шостий в рейтингу найвищих водоспадів на планеті.

● Норвегія пропонує одні з найвигідніших умов декретної відпустки для жінок і чоловіків. Жінки отримують відпустку тривалістю 44 тижні та фінансову допомогу в розмірі 80% від заробітної плати або 34 тижні та 100% від заробітної плати. Додаткову декретну відпустку отримують і молоді татусі — 12 тижнів оплачуваної відпустки.

● Останні дослідження Світового Аудиту 2012 року Показати, що Норвегія займає перше місце у світі за рівнем свободи преси; 4 місце за рівнем демократії (після Фінляндії, Швеції та Данії)

● Норвежці вважають себе винахідниками сучасного гірськолижного спорту. Перші вигнуті лижі були розроблені в районі Телемарк, у південній частині Норвегії, в 1850 році, а лижні кріплення, які в сучасних доробках відомі, як Rottefella, були винайдені інженером на ім'я Bror With в 1927 році.

● Вчені підрахували, що до 2012 року жителі Норвегії 12 разів ставали лауреатами Нобелівської премії, і отримали 3 премії у сфері економіки, 3 у сфері хімії та 2 премії миру. Нобелівська премія миру щорічно вручається в Осло.

● Прибуток від нафтової промисловості та продажу природного газу складає 57% норвезької економіки, і ці сфери приносять третину податкових надходжень.

● Осло це одне з найдорожчих міст для життя у світі (за даними дослідницьких груп з Economist Intelligence Unit і ECA International, Осло це найдорожче місто для життя в Європі). 

● У Норвегії знаходиться найбільший льодовик в Північній Європі — Jostedalsbreen.

● Автомобільний тунель Laerdal — найдовший у світі дорожній тунель. Його довжина становить 24,5 км.

● До автолюбителів в цій країні дуже високі вимоги: за водіння в нетверезому стані порушник отримує 30 днів ув'язнення, можливість втратити права водіння на рік або заплатити штраф в розмірі до 10% від річного доходу.

● Ціни на продовольчі товари в країні настільки високі, що багато норвежців подорожують до Швеції за покупками.

● Заморожена піца Grandiosa має великий попит серед норвежців і часто її навіть називають неофіційною національною стравою. Компанія опублікувала таку статистику: щороку вони виробляють 24 млн одиниць піци Grandiosa і це розраховано всього на 4,67 млн. Жителів країни.

● У США (особливо в штатах Міннесота, Північна Дакота та Вісконсин) живе приблизно стільки ж норвезьких нащадків, скільки норвежців на сьогодні проживає в Норвегії.

● Представники Норвегії зіграли важливу роль в розвитку мережі Інтернет. Популярний на пострадянському просторі веб-браузер Opera, створили в цій країні.

● Норвезька збірна з футболу відноситься до нечисленного списку команд, які ніколи не програвали команді Бразилії. Норвегія двічі перемогла і двічі зіграла внічию з багаторазовим чемпіоном світу.

● Мешканці Норвегії вже кілька разів проголосували проти членства в ЄС, але саме ця країна реалізувала більшу кількість директив Європейського Союзу, ніж будь-яка країна-член ЄС.

● Більшість норвежців користуються своєю можливістю взяти 4-тижневу відпустку саме в літній час. Це означає, що в багатьох офісах, на підприємствах, в магазинах і на вулицях кількість людей значно знижується, тому багато туристів дивуються, чому майже нічого не працює.

● Норвегія отримує 98-99% електроенергії за допомогою гідроелектростанцій — це найвищий показник у світі.

● Жителі норвезького міста Осло щорічно встановлюють ялинку на площі Trafalgar Square в Лондоні в знак подяки жителям Лондона за їхню допомогу під час Другої світової війни.

● Норвегія є абсолютним чемпіоном зимових Олімпійських ігор: представники цієї країни змогли завоювати найбільшу кількість золотих, срібних і бронзових медалей.

● Норвегія відрізняється великою любов'ю до вікінгів — тут є різноманітні музеї, присвячені їх історії, реалістичні фестивалі з майстер-класами і реконструкціями історичних подій за участю вікінгів. Відвідувачі таких фестивалів можуть подивитися на реконструйовані будівлі епохи вікінгів, які створюють неповторну атмосферу свята, поспілкуватися з любителями цієї епохи, відвідати середньовічний ринок, художні виставки, концерти та інші освітньо-розважальні дії. Найбільш популярним є фестиваль Святого Олава і фестиваль вікінгів Лофотр.

● У Норвегії працює ряд сучасних високотехнологічних "гуманних в'язниць", які працюють з метою реабілітації злочинців у зручних і гуманних для людини умовах. У кожній камері є всі зручності, починаючи з хорошого ліжка і закінчуючи телевізором. Для ув'язнених з кожних 10-12 камер є окрема кімната відпочинку і кухня. На вікнах тюрем відсутні решітки. У всіх ув'язнених в Норвегії є вільний доступ до мережі Інтернет в камерах.

● Деякі експерти звертають увагу на те, що рівень комфорту в таких в'язницях є кращим, ніж у деяких  хороших готелях в США. Однак, норвезька влада виправдовує інвестиції в такі в'язниці, про що свідчать останні статистичні дані — в країні зафіксовано найнижчий рівень рецидиву в Європі.

● В кінці 2011, напередодні свят, Норвегію охопила нечувана раніше масляна криза. Проливні дощі влітку цього ж року вплинули на випас корів і радикально знизили виробництво молока і молочних продуктів. В результаті в країні, через гостру нестачу масла, ціни на цей харчовий продукт зросли в рази. Попри те, що імпортоване масло продавали по € 39 за пачку, Цей важливий святковий продукт в магазинах розбирали за лічені хвилини. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter