Написати коментар
Швейцарія

 

Що ми згадуємо в першу чергу, коли мова заходить про Швейцарію? Банки, годинники, шоколад, сир, складані ножі... і, мабуть, все на цьому. Але ж Швейцарія — дуже цікава країна, про яку можна знайти безліч дивовижних фактів. Деякі з них ми й пропонуємо вашій увазі. 

 

Цікаві факти про Швейцарію

● На сьогодні Швейцарія — єдина держава-конфедерація на Землі. 

У цій країні немає жодного міста з числом жителів більше мільйона. Ба більше, у Швейцарії відсутні навіть міста п'ятсоттисячники.

У Швейцарії чотири державні мови: німецька, французька, італійська та ретороманська. У повсякденному житті швейцарці часто спілкуються на забійній суміші з усіх цих чотирьох мов.

Згідно зі швейцарськими законами, референдуми в країні можуть проводитися кожну неділю. Насправді вони проходять набагато рідше: кілька раз на рік. На одному з таких референдумів, до речі, було заборонено будівництво мінаретів в країні.

Маленькі швейцарці йдуть до школи в 4 роки. Навчаються вони чотири дні на тиждень. Середа, субота і неділя — вихідні дні. Освіта в країні повністю безкоштовна, для іноземців теж. Єдиний виняток — елітні приватні школи.

У Швейцарії абсолютна більшість магазинів закриваються в 19.00, а у неділю не працюють зовсім. Тільки у четвер вони відкриті до 21.00. Правда, це не стосується маленьких магазинчиків: вони працюють за власними розкладами. Але є одне правило, яке поширюється абсолютно на всіх: після 21.00 алкоголь у швейцарських магазинах купити неможливо.

Метро у Швейцарії є лише в єдиному місті — Лозанні. Та й то всі його лінії наземні, а управляють ними автопілоти.

Щоб отримати швейцарське громадянство, потрібно прожити в країні не менше 12 років.

Рівень інфляції у Швейцарії становить менше ніж 1% на рік.

У країні введені платна медицина та обов'язкове медичне страхування.

Швейцарські наркомани безкоштовно отримують дозу, їжу і спальне місце у спеціальних притулках. Влада країни вважає, що це обходиться набагато дешевше, ніж ліквідація збитку від злочинів на ґрунті наркоманії.

Викинути новорічну ялинку у Швейцарії можна тільки в спеціально відведений день на початку січня. В іншому випадку доведеться заплатити великий штраф.

Чоловіки швейцарці є військовозобов'язаними майже все своє життя. Вони регулярно проходять військові збори, які тривають тиждень. Цікаво, що за це резервісти отримують свою звичайну зарплату від роботодавців. Зброю після служби дозволяється залишити собі, тому в громадських місцях можна часто зустріти людину з автоматом. Уникнути військового навчання можна абсолютно легально, щоправда, для цього потрібно віддати 3% від усіх своїх доходів, отриманих до 30-річного віку.

Якщо швейцарець хоче зрубати дерево, то він повинен отримати на це офіційний дозвіл навіть у тому випадку, якщо воно росте на його власній землі і було посаджено власноруч.

Швейцарське вино дуже хороше за якістю, але його практично не знають в інших країнах. Річ у тому, що воно все випивається всередині країни. 

У Швейцарії нумеруються під'їзди будинків, а не самі будинки. На дверях квартир немає номерів, тому їх замінюють таблички з прізвищами.

На вулицях швейцарських міст не можна зустріти бродячих собак і кішок, тому до домашніх тварин в країні ставлення дуже трепетне.

За законами країни, у будь-якої компанії, розміщеної на території країни, директор повинен бути швейцарець. Часто він тільки значиться директором, не виконуючи ніяких функцій. Багато швейцарців, до речі, працюють найманими директорами, отримуючи чималі гроші просто за використання свого імені в документах компанії.

На швейцарських кладовищах могили зберігаються всього лише 25 років. Після закінчення цього терміну місце віддається для поховання іншої людини. Правда, могилу можна викупити, і тоді на спокій покійного ніхто зазіхати вже не буде.

Більшість швейцарців викидають упаковки від товарів прямо в магазині. Річ у тому, що вони займають місце в сміттєвих мішках, за вивезення кожного з яких потрібно платити окремо. Якщо викинути сміття у звичайному пакеті без спеціальної наклейки, то можна отримати дуже великий штраф.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter