Написати коментар
Замок Дракули

Румунію заведено вважати молодою, досить незвичайною і навіть в якійсь мірі екзотичною країною Європи. Її поява на політичній карті світу відноситься до другої половини 19 століття.

У країні багато великих історичних областей зі своєю власною специфікою, оскільки кожна з них досить довгий час перебувала в складі різних держав. До них належать Трансільванія, Добруджа, Олтенія, Мунтенія, Банат, Крішана і Марамуреш.

Через її незвичайність країну дуже люблять відвідувати туристи. Однак туристам треба пам'ятати, про те, що Румунія дуже неблагополучна в санітарно-епідеміологічному плані. Тут трапляються такі захворювання як вірусний менінгіт, сказ і навіть висипний тиф. 

 

Господарство Румунії

Румунія є індустріально-аграрною країною, а її провідною галуззю є металургія, як чорна, так і кольорова. Також перспективною галуззю вважається і хімічна промисловість, що має досить міцну сировинну базу. Крім того це країна з добре розвиненим декоративно-прикладним мистецтвом. Наприклад, добре розвинене виготовлення виробів зі шкіри та кераміки або плетіння з соломи та лози, а також декоративне шиття і вишивка.

 

Країна вчених і винахідників

Румунія по праву може пишатися своїми чудовими вченими та винахідниками. У цій країні був відкритий панкреін, який згодом отримав назву інсулін. Його відкриття належить видатному вченому і політику - Пеунеску. Іншому вченому Марінеску країна зобов'язана тим, що він перший розглянув під мікроскопом будову людських нервових клітин. Румунський хімік Ніколає Теклу винайшов газовий пальник і назвав його своїм ім'ям. Видатний психолог Румунії - Одоблежа був попередником такої науки як кібернетика.

 

Незвичайні місця Румунії

Кладовище, розташоване в повіті історичної області Марамуреш є, мабуть, найнезвичайнішим європейським кладовищем, яке і називається незвично - веселим. Його незвичайність полягає в тому, що на кожному надгробку вибито дотепний веселий віршик. Ще ця область славиться дуже красивими дерев'яними церквами, які побудовані в 17 і 18 столітті в стилі готики.

У селі Скерішоара, є льодовикова печера, знаменита найбільшим у всьому світі підземним льодовиком.

У Південних Карпатах розташований гірський масив Бучеджь, на поверхні якого є численні вельми химерні скульптури. Їх авторами є небесні стихії: вітер і дощ. Найзнаменитішими вважаються скульптури, схожі на сфінкса, арфу і старця.

Містечко Тиргу-Окна знамените найбільшим не тільки в Європі, але і, мабуть, в усьому світі санаторієм, розташованим в найдавнішій підземній соляній шахті.

Міст брехунів, який розташований в улюбленому місті Влада Цепеша - Сібіу, несе в собі елемент містики. Одна з легенд говорить, що брехунам не місце на цьому мосту, оскільки він може під ними обрушитися. Однак вважається, що підтвердження цієї легенди немає, оскільки міст існує вже не одне століття або ж зовсім немає брехунів.

Найбільшою у всьому світі будівлею парламенту вважається будівля, що розташована в румунській столиці.

 

Кулінарні уподобання

Хліб румунам замінює кукурудзяна мамалига, а улюбленю національною стравою вважається схожий на люля-кебаб - мітітеї і сарма, інакше кажучи, голубці, які робляться з начинкою зі свинини. Начинку загортають у виноградне листя або ж в листя квашеної капусти, які заготовляють про запас шляхом соління. З міцних напоїв поширена сливова горілка - цуйка і вина з винограду. Причому горілку в холодну зимову пору заведено пити з прянощами та підігрітою.

 

Країна вампірів

Румунію багато хто вважає країною вампірів. За переказами в Трансільванії жив Влад Цепеш (Дракула), який прославився своїми жорстокими стратами. Взагалі в цій області багато цікавих історичних пам'яток. Однією з них вважається Чорна церква, датована 15 століттям. Її ще називають Бісеріка-Нягре.

 

А ось ще декілька цікавих фактів, які стосуються Румунії:

● У Румунії риси нового часу вдало переплітаються з традиційною культурою, а сім'я в цій країні грає величезну роль в збереженні та передачі стародавніх традицій.

Кожна сторона народного життя румунського населення вихлюпується в їхній творчості. Епічні старовинні пісні-балади особливо цікаві, наприклад, балада румунських пастухів «Міоріца».

У Румунії налічується величезна кількість народних свят. Серед них особливо виділяється свято з обрядом «плугошор», який румунський народ відзначає в перший день після настання Нового року. Даний обряд присвячений майбутньому врожаю і виконують його молоді чоловіки, одягнені в козлячі шкури.

Найстаріше місто Румунії Клуж-Напака, в якому колись влаштувалося поселення даків, згадується ще в працях вченого Стародавньої Греції Клавдія Птолемея.

Найвужчою європейською вулицею, шириною всього в сто сантиметрів вважається вуличка Нитки, що розташована в місті з добре збереженими будівлями Середньовіччя - Брашові.

Румунія славиться своїми унікальними бальнеогрязьовими і кліматичними курортами, розташованими на чорному морі та в колисці Румунії - Трансильванії, а також гірськолижними комплексами.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter