Стокгольм

 

Швеція — холодна країна, що розташована на півночі Європи. Разом з сусідніми державами вона вважається однією з найзаможніших, і недарма — рівень життя тут дійсно дуже високий, як, втім і ціни. Стабільність і впевненість у завтрашньому дні — ось що тягне сюди іммігрантів, які шукають кращого життя. Туристів же приваблюють в основному дбайливо збережена шведська природа і багата культурно-історична спадщина цієї країни, батьківщина вікінгів.

 

Цікаві факти про Швецію

green point with spaceЦя країна — одна з небагатьох, в яких ще збереглася монархія. Швецією править король, принаймні формально, на ділі все вирішує парламент, приблизно як у Великобританії (див. Цікаві факти про Велику Британію).

green point with spaceЧисельність населення Швеції — 9,7 млн осіб. 

green point with spaceСтолицею та найбільшим містом Швеції є Стокгольм.

green point with spaceМова тут одна — шведська, але складається вона з декількох десятків різних діалектів, тому в різних куточках країна люди говорять трохи по-різному.

green point with spaceГотувати вдома більшість шведів не люблять, тому кафе і фаст-фуди тут користуються величезною популярністю.

green point with spaceШвеція — перша у світі країна, де з'явився комерційний мобільний зв'язок. 

green point with spaceФітнес і аматорські заняття спортом тут дуже популярні, тому багато людей тут мають набагато молодший за свої роки вигляд.

green point with spaceСтоматологія для всіх громадян країни, яким ще не виповнилося 20 років, безкоштовна.

green point with spaceСірники були винайдені саме у Швеції.

green point with spaceПалац королівської династії в Стокгольмі — найбільший з нині використовуваних королівських палаців у світі, в ньому понад 550 кімнат. Так, це більше, ніж у знаменитих своїм багатством султанів Оману та Арабських Еміратів.

green point with spaceШведи — одні з найзаконослухняніших автомобілістів в Європі, разом з фінами. Саме в цих двох країнах найрідше порушуються правила дорожнього руху.

green point with spaceШвеція стала першою країною, в якій був проведений перепис населення. Трапилася ця подія в далекому 1949 році.

green point with spaceМайже всі шведи добре говорять англійською мовою.

green point with spaceІноземці у Швеції можуть безкоштовно вивчати шведську мову.

green point with spaceУ Шведських автобусах запросто можна побачити кошик для сміття. Так, тут дбають про чистоту.

green point with spaceУ кожному багатоквартирному будинку у Швеції є своя пральня, тому пральних машин ні у кого в квартирі зазвичай немає.

green point with spaceШвеція не вступала ні в одну війну вже понад два століття.

green point with spaceЧай в цій країні не надто популярний, чого не скажеш про каву. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.