Написати коментар
Цікаві факти про Нідерланди

Нідерланди чи Голландія — як все-таки називається ця країна? В якому місті за одну коротку прогулянку можна перетнути державний кордон кілька разів? Як називається найбільший штучний острів? Розглянемо Нідерланди в деталях.

 

Цікаві факти про Нідерланди

● Нідерланди часто називають Голландією, що невірно і, до речі, не дуже подобається місцевим жителям. Голландією називається регіон на заході країни, вірніше, це історична область, яка охоплює два регіони — Північну та Південну Голландію.

Населення Нідерландів становить 16.4 млн осіб. Площа країни становить 41 526 квадратних кілометрів. Таким чином, Нідерланди — одна з найщільніше заселених країн світу. Щільність населення тут становить 395 осіб/км².

Назва «Нідерланди» перекладається як «Низинні землі». Тому що приблизно половина території країни лежить нижче рівня моря.

Столиця Нідерландів місто Амстердам — ​​найбільше у світі місто, повністю побудоване на палях. Попри те, що Амстердам є головним містом Нідерландів, резиденція уряду розміщується в Гаазі.

Нідерланди — це держава, що складається з європейської території та декількох островів у Карибському морі. Також Нідерландам належать острова Аруба, Кюрасао і Сінт-Мартен, які також розташовані в Карибському басейні, і мають особливий статус — самоврядне державне утворення. Всі ці суб'єкти разом і називаються Королівство Нідерландів.

Провінція Флеволанд є найбільшим у світі штучним островом. На відміну від інших рукотворних островів планети, для створення цього шматочка суші винахідливі голландці не насипали землю, а осушили озеро. На території острова постійно працюють потужні насоси, які відкачують воду і запобігають затопленню. Зараз площа острова становить майже 1000 квадратних кілометрів, а населення — майже 400 тисяч осіб.

В результаті поділу земель в період з XIII по XVII століття, містечко Барле виявилося поділеним між Нідерландами та Бельгією, та досі залишається порізаним на голландські та бельгійські «шматочки». Кордон між двома сучасними державами тут проходить дивним чином: по вулицях, будинках і ресторанах.

Символом країни, безумовно, є тюльпани. Зараз Нідерланди — найбільший у світі виробник і експортер цибулинних рослин, до яких належать тюльпани. Але батьківщина цих квітів зовсім не Нідерланди. Перші цибулини тюльпанів були привезені сюди з Туреччини в 1599 році.

Нідерландці є найвищою нацією у світі. Середній зріст чоловіків становить — 182, а жінок — 170 сантиметрів. Причину такого явища вчені вбачають в особливій будові ДНК голландців, а також в сприятливих екологічних умовах.

Великий відсоток населення не вступають в офіційний шлюб, навіть якщо давно живуть разом і виховують спільних дітей. При цьому приблизно 20% нідерландців самотні.

А для тих, хто колись одружилися, але пізніше вирішили розлучитися, в Нідерландах придумана нова послуга — розлучення за вихідні. Суть її полягає в наступному: пара селиться в готель в п'ятницю, і за вихідні співробітники компанії, що займаються шлюборозлучними процесами, допомагають їм залагодити всі юридичні, фінансові та майнові питання, а також надають психологічну підтримку. У понеділок вранці колишнє подружжя покидають готель — розведені та щасливі. Зараз подібний сервіс доступний тільки в декількох готелях Амстердама. 

У Нідерландах законодавством закріплено право вирощувати вдома для особистого споживання марихуану. Правда, із застереженнями — не більше 5 кущів. А в 20-х числах листопада в Амстердамі проводиться фестиваль конопель «Кубок каннабіса» (Cannabis Cup), засновником якого є американський журнал High Times.

1 жовтня 2000 року в країні було легалізовано проституцію. З цього моменту дозволялося відкривати будинки розпусти, а «жриць кохання» зобов'язали мати медичні довідки та платити податок на прибуток. А ось фотографувати жінок, що стоять у вікнах-вітринах і затягають клієнтів в знаменитому Кварталі червоних ліхтарів суворо заборонено.

Нульові відзначилися ще двома визначними законами: у 2001 році нідерландський уряд узаконив одностатеві шлюби, а у 2002 — евтаназію.

У Нідерландах дозволено вживати алкоголь з 16 років. До речі, про алкоголь. Голландський міцний напій називається Jenever. Багато хто відзначає, і не безпідставно, що за смаком він схожий на ліки. Річ у тому, що творець рецепта цього напою — голландський лікар, який використовував його як лікарський препарат.

Нідерланди лежать в дельті трьох річок — Рейн (Rhine), Маас (Maas) і Шельда (Schelde). Крім того, майже половина території країни лежить нижче рівня моря. Тому своїм існуванням Нідерланди зобов'язані майстерності гідротехніки. Голландці пишаються тим, що вони зуміли здобути перемогу над водою. В одному Амстердамі налічується понад 1280 мостів.

У міжнародному аеропорту Нідерландів Схіпхол розташувалась філія Державного музею Амстердама, в якому можна побачити роботи голландських художників.

У 2014 році в Амстердамі відкрився перший у світі зоопарк мікробів «Micropia». Тут відвідувачі можуть дізнатися про значення мікробів для людини, поспостерігати за життям мікроорганізмів в пробірці і побачити в мікроскоп процеси розмноження бактерій.

У місті Роттердам розташований найбільший в Європі порт, тому Нідерланди є важливими воротами в Європу. І не тільки по воді: Амстердамський аеропорт Схіпхол (Schiphol) вважається одним з найбільших аеропортів Європи.

Кожне з головних міст Нідерландів має свій власний характер, хоча всі вони розташовані дуже близько одне до одного. Міста Амстердам, Гаага, Роттердам і Утрехт входять в єдину область з населенням десять мільйонів осіб, яка називається Рандстад (Randstad).

Боротьба за осушення ґрунту допомогла голландцям розвинути впевненість у своїх можливостях. А оскільки управління водою вимагає участі багатьох сторін, це допомогло їм навчитися працювати згуртовано, як одна команда. Саме тому європейські партнери та більш широкі міжнародні спільноти цінують голландське мистецтво містобудування і часто укладають з ними договори на будівництво мостів у своїх країнах.

Низинні області країни складаються головним чином з польдерів — плоских відрізків землі, оточених греблями, де можна регулювати горизонт ґрунтових вод.

Пейзажі Нідерландів усіяні вітряними млинами, які стали характерною ознакою країни. В наш час тут налічується приблизно 1000 традиційних діючих вітряних млинів. З 16-го століття вітряки використовувались не тільки для осушення землі, а й усіх внутрішніх озер.

Найвища точка Нідерландів досягає висоти 321 м над рівнем моря, і тому називається «гора» (гора Валсерберг), а найнижча — розташована в польдері недалеко від Роттердама і лежить на 7 метрів нижче рівня моря.

Нідерландська мова — рідна мова для більше ніж 22 млн осіб в Нідерландах та Бельгії. У північно-західній Франції на голландському діалекті говорять приблизно 60 000 чоловік. Нідерландська мова широко використовується в колишній колонії Сурінам, а також в Арубі та Нідерландських Антильських островах, які є частиною Королівства Нідерландів. Внаслідок історичних зв'язків з Індонезією, тут також говорять нідерландською мовою. 

Кломпи — традиційні дерев'яні черевики — найпопулярніший сувенір з Нідерландів. Але сувеніром вони стали в сучасному світі, а колись це взуття мало практичне значення. Через велику кількість опадів протягом року дерев'яні черевики носили, щоб захистити ноги від холоду і вологи. Найбільшою популярністю черевики користувалися у бідних верств населення. Найстаріший черевичок датується 1230 роком.

У Нідерландах зосереджена найбільша кількість музеїв на квадратний кілометр, їх у всій країні налічується приблизно 1000, а в одному Амстердамі — 42.

В Амстердамі можна побачити 22 картини Рембрандта і 206 картин Ван Гога. Перша Всесвітня Виставка Прес-Фотографії проводилася саме в Нідерландах.

Міжнародний суд розташований в нідерландському місті Гаага, в знаменитому Палаці Миру.

Дві великі провінції країни Північна Голландія та Південна Голландія становлять приблизно 13% всієї території Нідерландів.

У Нідерландах налічується приблизно 15 000 км велосипедних доріжок та близько 16 мільйонів велосипедів. Це означає, що на кожного жителя країни припадає по одному велосипеду. До речі, велосипедів в країні вдвічі більше, ніж автомобілів.

Нідерланди були одним з шести членів-засновників Європейської Економічної Спільноти.

Кожен з трьох жителів Нідерландів вважає себе членом якогось спортивного клубу.

Голландці є найбільшими споживачами кави після скандинавів.

Населення Нідерландів вважається одним з наймолодших в Європейському Союзі.

Літаки, які прибувають в амстердамський аеропорт Скіпхол (Schiphol), приземляються на 4,5 м нижче рівня моря.

Коли голландські школярі складають іспити, вони вивішують зовні своїх будинків прапор Нідерландів та шкільний портфель.

Голландці отримали 15 Нобелівських премій: в області хімії, фізики, медицини, економіки та миру. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах:

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter