Написати коментар

У цьому матеріалі мова піде не про визначні пам'ятки, а про повсякденні дрібниці, які роблять життя звичайних людей комфортнішим. А якщо дочитаєте статтю до кінця — дізнаєтеся, що може вам стати в пригоді при плануванні канікул в Німеччині.

 

Паркування

12

Паркувальні місця для жінок. Розташовані вони, зазвичай, в більш зручному місці в порівнянні з іншими машино-місцями. І це аж ніяк не жест галантності. Так німці запобігають можливі випадки нападу на жінок, які особливо ймовірні на критих і підземних паркінгах. А близьке розташування до виходу з стоянки, може допомогти жінці в разі загрози. 

 

Велосипедисти

2

Німеччина — країна велосипедистів. Вони всюди. 96% населення тут має велосипеди. Тому, коли будете виходити з припаркованої машини, перш ніж відчиняти двері, переконайтеся, що по велодоріжці не їде один з них. Інакше травми не уникнути.

І не гуляйте по доріжках, призначених спеціально для них. Велосипедисти будуть невдоволено сигналити в клаксон.

 

Супермаркети

3

Перше, що вражає зайшовши до супермаркету — ціни на цінниках різних продуктів вказані з перерахунком на 1 кг, 100 г, 1 л. Ви можете завжди побачити перераховану вартість на цьому ж ціннику нижче основної ціни. Це зроблено для того, щоб покупець порівняв і вибрав вигідний варіант для себе.

4

Коли вибираєте мінералку — зверніть увагу на цінник вже не тільки тому, що тут є ціна, перерахована на літр, а й тому, що ціна за пляшку вказана окремо. Гроші за пляшку ви повернете, коли принесете її назад в магазин.

5

Також будьте готові побачити оплачену пляшку в окремому рядку в чеку.

 

Покупки

6

В основному всі магазини в Німеччині закриваються о 8 год вечора. Деякі — і в 7 год. Існує спеціальний закон, який регламентує режим роботи магазинів. Варто це врахувати, плануючи свій день, щоб не залишитися без сніданку.

 

Собаки

7

Зустріти людину з собакою в Німеччині можна всюди: в метро, ​​магазинах, кафе, парках і на площах. Пакети для прибирання за собаками ви знайдете на вулиці в будь-якому районі міста. Використані пакети поміщаються сюди ж — в спеціальний відсік, який можна відкрити, не торкаючись руками.

 

Туалети

8

У місцях проведення міських заходів встановлюють такі пісуари. Скористатися ними можна безкоштовно, заощадивши таким чином на платному туалеті € 0,75. На жаль, актуально тільки для чоловіків.

 

Для мамусь

9

А цей факт оцінять батьки малюків. Звичайний пеленальний столик, де ви можете безкоштовно взяти підгузок. Розташовуються такі столики повсюдно в громадських туалетах.

 

Червона картка

1

Arschkarte — (нім. «Arsch» — «дупа», «karte» — «карта») дослівно — «дупна картка». Цей вислів з'явився, коли всі телевізори були чорно-білими. Щоб уникнути плутанини, судді клали картки в різні кишені. Жовту — в нагрудну, червону — в задню кишеню шортів. Телеглядачі здогадувалися про колір картки по тому, з якої кишені суддя її дістає. 

І зараз у німців є вираз «Arschkarte gezogen», що означає «дістав червону / дупну картку». Його використовують, коли відбувається нещастя, не пощастило, витягнув не ту карту.

 

Сауни

10

В баню в Німеччині ходять разом — чоловіки з жінками. Одягати купальний костюм при цьому не прийнято. Рушники використовуються виключно з метою гігієни — щоб укласти їх на місце, куди сідають і ставлять ноги. Таке ж правило діє і в басейнах, розташованих тут же. Таким чином, коли нема чого приховувати — і роздягальня загальна.

 

Німецький гумор

11

Відсутність у німців почуття гумору нерідко стає приводом для жартів у приїжджих. Розповідають, що розсмішити німців неймовірно складно.

 

Октоберфест

13

Всесвітньо відомий пивний фестиваль Октоберфест також є найбільшим народним гулянням у світі. Мало хто знає, що святкування його починається вже у вересні. Таким чином, ви можете приїхати сюди, поки інші чекають жовтня.

Для того щоб краще спланувати свою поїздку, заздалегідь зайдіть на офіційний сайт фестивалю oktoberfest.de і дізнайтеся точні дати його проведення.  

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter