Королівство Бельгія — країна, яка подарувала світу безліч винаходів, від мереживної обробки одягу до знаменитого бельгійського шоколаду. Сюди їдуть і туристи, спраглі до нових вражень, і численні іммігранти, які шукають високооплачувану роботу. Зрозуміти можна і тих, і інших — ця країна дійсно чудова.

 

Цікаві факти про Бельгію

● Чисельність населення Бельгії становить 11 млн осіб.

Столиця Бельгії — Брюссель.

Бельгія не просто країна, а королівство. Тут є король і королева, замки, піддані тощо. Все, як годиться! Крім того, Бельгія є негласною столицею Європи. Тут розташований Європарламент, Єврокомісія і штаб-квартира НАТО. 

Тут немає своєї національної мови, а офіційними вважаються мови найближчих сусідів — французька, нідерландська і німецька.

Відсоток урбанізації населення тут один з найвищих в світі. У містах живе близько 97% всіх бельгійців.

Прапор Бельгії має такий вигляд:

Прапор Бельгії

Бельгійські пивовари запатентували близько 800 тисяч сортів пива. Вибір з декількох тисяч сортів в середньостатистичному пабі — цілком звичайна справа.

Попри те, що популярна майже в усьому світі картопля фрі в англійській мові називається французькою (french fries), винайшли її саме тут, а не у Франції

Через те, що в країні безліч кіосків з бельгійською картоплею, тут дуже мало MacDonald's, Burger King та інших ресторанів швидкого харчування.

З усіх країн континентальної Європи Бельгія стала першою, яка побудувала повноцінну залізну дорогу. 

Під час Другої Світової війни бельгійський уряд евакуювався до Англії, а король був полонений німецькими військами.

На землях Бельгії було більше боїв, ніж на території будь-якої іншої європейської країни.

Найпопулярніший міський транспорт в цій країні — велосипед. Але його краще чіпляти захисним тросом до якої-небудь огорожі — велосипеди тут нерідко крадуть.

Це одна з небагатьох держав, де узаконена евтаназія — добровільний відхід з життя в разі наявності невиліковної хвороби.

За кількістю виданих іноземцям паспортів Бельгія посідає друге місце в світі. Це обумовлено в першу чергу лояльними умовами ведення бізнесу тут. Пальму першості утримує Канада.

Дощових днів тут більше, ніж сонячних.

Близько 80% всіх більярдних куль в світі вироблено в Бельгії.

Показник розлучень тут один з найвищих в світі.

У деяких місцях межа між Бельгією та Нідерландами проходить прямо через будівлі.

Астрономам тут робити нема чого — по співвідношенню рівня освітленості до загальної площі країни Бельгія посідає перше в світі місце. Як наслідок, світлове забруднення не дозволяє вести спостереження за нічним небом. Бельгійські шосе так яскраво освітлені, що вночі їх можна побачити з поверхні Місяця.

fdhdt

У 9 з 10 бельгійців є вдома або кіт, або собака.

Голосування на виборах в Бельгії — не право, а обов'язок кожного повнолітнього громадянина.

У 18-му столітті тут було відкрито перше в Європі казино.

Найдовша в світі трамвайна лінія, що досі діє, розташована теж тут. Цілих 68 кілометрів!

Бензин тут найдорожчий серед всіх розвинених країн світу.

Освіта в Бельгії не тільки безкоштовна, але і обов'язкова для всіх, хто не досягнув повноліття. На неї витрачається понад 6% ВВП країни.

В як самостійну державу Бельгія оформилася лише в 1830 році. Можливо, саме цим пояснюється той факт, що патріотизм тут не дуже поширений.

У бельгійців не заведено закривати штори.

Ця країна посідає перше місце по співвідношенню числа ресторанів з зірками "Мішлен" до чисельності населення.

Саксофон був винайдений в Бельгії на початку 1840-х років. Його придумав відомий музикант і дизайнер Адольф Сакс.

З 2003 року, в Бельгії легалізовані одностатеві шлюби. «Адже серцю не накажеш» — сказали на засіданні парламенту. А також в Бельгії легальна проституція, але на відміну від вулиці червоних ліхтарів в Амстердамі, це зовсім не туристичне місце. Туристи, звичайно, відвідують цей «район», та ось тільки не подивитися, а по справі.

Бельгія є однією з найбільших країн з виробництва коміксів. Крім того, уряд виділяє десятки мільйонів євро для створення графіті з бельгійськими персонажами на міських будинках. Дивно, що такі малюнки зовсім не порушують цілісність архітектури міста, а навіть навпаки, гармонійно поєднуються, роблячи місто веселішим.

Дивовижна реліквія — кров Ісуса, знаходиться в бельгійському місті Брюгге. Церква стверджує, що в скляній посудині — дійсно його кров. Але за 2 000 років колбу жодного разу не відкривали. Всі спроби вчених провести дослідження — увінчалися відмовою. Все, що нам залишається — вірити їм на слово!

Ця країна є однією з найбільш густонаселених країн світу — 367 осіб/км².

Середньостатистичний житель Бельгії за рік випиває майже 150 літрів пива.

Щорічно в Бельгії виготовляють 220 тис. тонн шоколаду, що становить приблизно 22 кг на душу населення на рік. Це означає, що пересічний житель Бельгії з'їдає по 60 грамів шоколаду на день.

Цікавий факт, що національний аеропорт Брюсселя є найбільшою точкою продажу шоколаду не тільки в Бельгії, а і в усьому світі!

Бельгія — перша в світі країна, яка ввела для своїх громадян електронні посвідчення особи. Прийнято це рішення було в 2003 році.

Бельгія посідає третє місце в світі за кількістю автомобілів на км². Перше і друге місце відповідно посіли Нідерланди і Японія. Однак по щільності залізниць Бельгія залишається беззаперечним лідером.

У Бельгії понад 98% сімей мають кабельне телебачення — найвищий відсоток у світі.

Для популярної пам'ятки Брюсселя, «хлопчика що пісяє», пошито понад 600 різних костюмів для різних свят і фестивалів.

Середня тривалість життя населення Бельгії становить 79.2 р.

В Бельгії просто немає міграції населення! Це пов'язано з дуже високим рівнем життя.

Більшість населення Бельгії сповідує католицизм (72%).

Цікавий факт: Опитування показало, що переважна більшість населення Бельгії (92%) вдома майже не їдять. Основними точками харчування є ресторани і кафе. Такі показники Бельгії є найбільшими в світі!

Перші друковані газети в світі були опубліковані в 1605 році в місті Антверпені — відомому туристичному центрі Бельгії.

У Бельгії придумали шоколад «праліне» — один з найпопулярніших в світі сортів шоколаду.

У Бельгії заборонено виходити заміж з примусу. За такі шлюби слідує кримінальна відповідальність.

В Антверпені розташований четвертий за величиною морський порт в світі.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах