Написати коментар

Королівство Бельгія - країна, яка подарувала світу безліч винаходів, від мереживної обробки одягу до знаменитого бельгійського шоколаду. Сюди їдуть і туристи, спраглі до нових вражень, і численні іммігранти, які шукають високооплачувану роботу. Зрозуміти можна і тих, і інших - ця країна дійсно чудова.

 

Цікаві факти про Бельгію.

-Чисельність населення Бельгії становить 11 млн осіб.

-Столиця Бельгії - Брюссель.

-Бельгія не просто країна, а королівство. Тут є король і королева, замки, піддані тощо. Все, як годиться! Крім того, Бельгія є негласною столицею Європи. Тут розташований Європарламент, Єврокомісія і штаб-квартира НАТО. 

-Тут немає своєї національної мови, а офіційними вважаються мови найближчих сусідів - французька, нідерландська і німецька.

-Відсоток урбанізації населення тут один з найвищих в світі. У містах живе близько 97% всіх бельгійців.

-Прапор Бельгії має такий вигляд:

Прапор Бельгії

-Бельгійські пивовари запатентували близько 800 тисяч сортів пива. Вибір з декількох тисяч сортів в середньостатистичному пабі - цілком звичайна справа.

-Попри те, що популярна майже в усьому світі картопля фрі в англійській мові називається французькою (french fries), винайшли її саме тут, а не у Франції

-Через те, що в країні безліч кіосків з бельгійською картоплею, тут дуже мало MacDonald's, Burger King та інших ресторанів швидкого харчування.

-З усіх країн континентальної Європи Бельгія стала першою, яка побудувала повноцінну залізну дорогу. 

-Під час Другої Світової війни бельгійський уряд евакуювався до Англії, а король був полонений німецькими військами.

-На землях Бельгії було більше боїв, ніж на території будь-якої іншої європейської країни.

-Найпопулярніший міський транспорт в цій країні - велосипед. Але його краще чіпляти захисним тросом до якої-небудь огорожі - велосипеди тут нерідко крадуть.

-Це одна з небагатьох держав, де узаконена евтаназія - добровільний відхід з життя в разі наявності невиліковної хвороби.

-За кількістю виданих іноземцям паспортів Бельгія посідає друге місце в світі. Це обумовлено в першу чергу лояльними умовами ведення бізнесу тут. Пальму першості утримує Канада.

-Дощових днів тут більше, ніж сонячних.

-Близько 80% всіх більярдних куль в світі вироблено в Бельгії.

-Показник розлучень тут один з найвищих в світі.

-У деяких місцях межа між Бельгією та Нідерландами проходить прямо через будівлі.

-Астрономам тут робити нема чого - по співвідношенню рівня освітленості до загальної площі країни Бельгія посідає перше в світі місце. Як наслідок, світлове забруднення не дозволяє вести спостереження за нічним небом. Бельгійські шосе так яскраво освітлені, що вночі їх можна побачити з поверхні Місяця.

fdhdt

-У 9 з 10 бельгійців є вдома або кіт, або собака.

-Голосування на виборах в Бельгії - не право, а обов'язок кожного повнолітнього громадянина.

-У 18-му столітті тут було відкрито перше в Європі казино.

-Найдовша в світі трамвайна лінія, що досі діє, розташована теж тут. Цілих 68 кілометрів!

-Бензин тут найдорожчий серед всіх розвинених країн світу.

-Освіта в Бельгії не тільки безкоштовна, але і обов'язкова для всіх, хто не досягнув повноліття. На неї витрачається понад 6% ВВП країни.

-В як самостійну державу Бельгія оформилася лише в 1830 році. Можливо, саме цим пояснюється той факт, що патріотизм тут не дуже поширений.

-У бельгійців не заведено закривати штори.

-Ця країна посідає перше місце по співвідношенню числа ресторанів з зірками "Мішлен" до чисельності населення.

-Саксофон був винайдений в Бельгії на початку 1840-х років. Його придумав відомий музикант і дизайнер Адольф Сакс.

-З 2003 року, в Бельгії легалізовані одностатеві шлюби. «Адже серцю не накажеш» - сказали на засіданні парламенту. А також в Бельгії легальна проституція, але на відміну від вулиці червоних ліхтарів в Амстердамі, це зовсім не туристичне місце. Туристи, звичайно, відвідують цей «район», та ось тільки не подивитися, а по справі.

-Бельгія є однією з найбільших країн з виробництва коміксів. Крім того, уряд виділяє десятки мільйонів євро для створення графіті з бельгійськими персонажами на міських будинках. Дивно, що такі малюнки зовсім не порушують цілісність архітектури міста, а навіть навпаки, гармонійно поєднуються, роблячи місто веселішим.

-Дивовижна реліквія - кров Ісуса, знаходиться в бельгійському місті Брюгге. Церква стверджує, що в скляній посудині - дійсно його кров. Але за 2 000 років колбу жодного разу не відкривали. Всі спроби вчених провести дослідження - увінчалися відмовою. Все, що нам залишається - вірити їм на слово!

-Ця країна є однією з найбільш густонаселених країн світу - 367 осіб/км².

-Середньостатистичний житель Бельгії за рік випиває майже 150 літрів пива.

-Щорічно в Бельгії виготовляють 220 тис. тонн шоколаду, що становить приблизно 22 кг на душу населення на рік. Це означає, що пересічний житель Бельгії з'їдає по 60 грамів шоколаду на день.

-Цікавий факт, що національний аеропорт Брюсселя є найбільшою точкою продажу шоколаду не тільки в Бельгії, а і в усьому світі!

-Бельгія - перша в світі країна, яка ввела для своїх громадян електронні посвідчення особи. Прийнято це рішення було в 2003 році.

-Бельгія посідає третє місце в світі за кількістю автомобілів на км². Перше і друге місце відповідно посіли Нідерланди і Японія. Однак по щільності залізниць Бельгія залишається беззаперечним лідером.

-У Бельгії понад 98% сімей мають кабельне телебачення - найвищий відсоток у світі.

-Для популярної пам'ятки Брюсселя, «хлопчика що пісяє», пошито понад 600 різних костюмів для різних свят і фестивалів.

-Середня тривалість життя населення Бельгії становить 79.2 р.

-В Бельгії просто немає міграції населення! Це пов'язано з дуже високим рівнем життя.

-Більшість населення Бельгії сповідує католицизм (72%).

-Цікавий факт: Опитування показало, що переважна більшість населення Бельгії (92%) вдома майже не їдять. Основними точками харчування є ресторани і кафе. Такі показники Бельгії є найбільшими в світі!

-Перші друковані газети в світі були опубліковані в 1605 році в місті Антверпені - відомому туристичному центрі Бельгії.

-У Бельгії придумали шоколад «праліне» - один з найпопулярніших в світі сортів шоколаду.

-У Бельгії заборонено виходити заміж з примусу. За такі шлюби слідує кримінальна відповідальність.

-В Антверпені розташований четвертий за величиною морський порт в світі. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter