Написати коментар

Естонія — країна в Північній Європі, велика частина якої була окупована протягом багатьох століть. Країна була під гнітом Данії, потім — Швеції, а зовсім недавно входила до складу Радянського Союзу. Однак, всупереч випробуванням, Естонія почала процвітати і перетворилася в незалежну демократичну країну, багату на культуру, природу і архітектуру.  

 

Цікаві факти про Естонію

● Естонія з трьох сторін оточена морем. При цьому близько однієї п'ятої всієї естонської території займають болота. До складу Естонії, крім материкової частини, входить понад 1 500 островів в Балтійському морі. 

Чисельність населення Естонії складає 1.3 млн осіб.

Столиця Естонії — місто Таллінн.

Прапор Естонії має такий вигляд:

 прапор естонії

Церква Святого Олафа, зведена в старому місті Таллінна, в 16 столітті була найвищою з відомих світових споруд. Її висота становила 159 метрів, на сьогодні залишилося 123,7 метра і, згідно з постановою уряду міста, сусідні будівлі не повинні бути вищими за стару церкву. А все старе місто Таллінна занесене в список культурних цінностей ЮНЕСКО. 

Щорічно Естонію відвідують 1,5 мільйона туристів, що перевищує кількість жителів цієї країни. Нечисленне естонське населення продовжує зменшуватися, іммігруючи в Західну Європу, а невеликий приріст відбувається в основному внаслідок приїжджих росіян. 

На 100 жінок в Естонії припадає лише 84 чоловіки. 

Естонія унікальна країна, в якій кількість абонентів мобільного зв'язку перевищує кількість всього населення. GSM-мережа тут покриває 99,9% території. 

Естонія посідає восьме місце в світі за кількістю завойованих медалей на Олімпійських іграх. 

23 серпня 1989 року біля чверті всіх жителів Естонії, Литви і Латвії, взявшись за руки, утворили ланцюг довжиною 600 км, з'єднавши міста-столиці Таллінн, Вільнюс і Ригу. Флеш-моб мирного протесту «Балтійський шлях» висловив прагнення прибалтів до незалежності і був присвячений 50-річчю підписання пакту Молотова-Ріббентропа, на підставі якого Прибалтика була приєднана до СРСР.

В Естонії живуть всього лише 1,3 млн осіб. Але, незважаючи на це, її можна назвати однією з найбільш інноваційних країн у світі. Так, наприклад, тут, щоб взяти участь у виборах, достатньо всього лише зайти в інтернет, використовуючи електронну ID-карту. 

В Естонії з 2012 року діє пілотний проект з навчання програмуванню школярів 1-12 класів. Участь в програмі беруть 20 навчальних закладів. З початкових класів діти освоюють основи логіки і алгоритмів, а також вчаться програмувати в середовищі Scratch. 

Гімн Естонії має абсолютно таку ж мелодію, як і гімн Фінляндії.

У 2013 році Таллінн став першим в світі містом, в якому громадський транспорт зробили безкоштовним для всіх жителів. Влада столиці вирішила таким чином змінити транспортні звички городян і пересадити їх з автомобілів на автобуси і тролейбуси. Перед скасуванням плати за транспорт в місті був проведений референдум, на якому за те, щоб їздити на автобусах безкоштовно, проголосували 3/4 жителів міста. Через рік влада Таллінна заявила, що програма привела до зниження інтенсивності руху на основних вулицях міста. 

Естонія країна стартапів. За останніми даними, Естонія займає 3-е місце в Європі: 31 стартап на 100 000 жителів. Країна створила сприятливі умови для стартапів. Реєстрація нового підприємства може бути здійснена протягом 15 хвилин, і немає корпоративного прибуткового податку з нерозподіленого прибутку. 

Для захисту від ожеледиці взимку дороги посипають гранітною крихтою, яку навесні збирають для використання на наступний рік.

Чи можете ви собі уявити підключення до інтернету, поки ви перебуваєте в глухому лісі? А в Естонії це можливо. Безкоштовно підключитися до мережі через Wi-Fi можна в переважній більшості готелів і практично у всіх публічних місцях: парках, скверах, кафе, ресторанах, вокзалах, аеропортах і навіть на пляжах. 

Вражає оригінальність естонської мови, в якій багато слів починаються з букви «и». 

Стати віртуальним резидентом Естонії може кожен, причому без особливих зусиль. Це дає можливість стати підприємцем, не відвідуючи при цьому країну, керувати компанією з будь-якої точки світу, ставити свої підписи, декларувати податки. Для цього потрібно всього лише подати онлайн-заявку. віртуальне резидентство вигідне в більшості своїй для бізнесменів, тому що вони платять податки тільки на виведений капітал. У підприємців, зареєстрованих за межами Європейського союзу, завдяки е-резидентству з'являється зручна можливість заснувати в Естонії підприємство і, таким чином, організувати діловодство в Європейському союзі.

Сьогодні в електронній системі Естонії понад 4 000 послуг від подачі податкової декларації до клопотання про вирубку лісу. Будь-який естонець з ID-картою може відкрити компанію, витративши на це не більше 20 хвилин. Завдяки такій системі людям не потрібно витрачати час на стояння в чергах, збирання паперів, документів, підписів і печаток, а заощаджений час, в свою чергу, можна витратити на себе і своїх близьких.

Поки багато країн сперечаються про ідею онлайн-голосування через питання безпеки, Естонія користується ним вже з 2005 року. Зовсім недавно уряд надав кожному власні паролі і логіни для голосування, що забезпечує повну безпеку. Очевидно, естонці звикли до таких технологій, але, не дивлячись на деякі вади, ці технології можуть стати і нашим майбутнім.

Щороку кілька європейських країн об'єднуються для проведення змагання у дивному виді спорту, який називається "носіння дружин". Сенс в тому, що чоловіки повинні на плечах пронести дружин або дівчат за якомога менший час. Деякі вважають, що цей вид спорту сягає корінням в традицію посвяти в гангстерів, коли чоловікам потрібно було вкрасти чиюсь дружину. Якою б не була історія виникнення цього виду спорту, пари відмінно проводять час в таких конкурсах, а самі естонці досягають успіху в цьому змаганні. Адже навіть спосіб носіння дружин назвали «Естонським» методом; при цьому дружина обхоплює ногами шию чоловіка і звисає ззаду на спині, як трофей! Рекордним часом подолання дистанції з перешкодами належить одній естонської парі, яка зробила це за 55 секунд. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter