Написати коментар

 

Естонія - країна в Північній Європі, велика частина якої була окупована протягом багатьох століть. Країна була під гнітом Данії, потім - Швеції, а зовсім недавно входила до складу Радянського Союзу. Однак, всупереч випробуванням, Естонія почала процвітати і перетворилася в незалежну демократичну країну, багату на культуру, природу і архітектуру.  

 

Цікаві факти про Естонію. 

-Естонія з трьох сторін оточена морем. При цьому близько однієї п'ятої всієї естонської території займають болота. До складу Естонії, крім материкової частини, входить понад 1 500 островів в Балтійському морі. 

-Чисельність населення Естонії складає 1.3 млн осіб.

-Столиця Естонії - місто Таллінн.

-Прапор Естонії має такий вигляд:

 прапор естонії

-Церква Святого Олафа, зведена в старому місті Таллінна, в 16 столітті була найвищою з відомих світових споруд. Її висота становила 159 метрів, на сьогодні залишилося 123,7 метра і, згідно з постановою уряду міста, сусідні будівлі не повинні бути вищими за стару церкву. А все старе місто Таллінна занесене в список культурних цінностей ЮНЕСКО. 

-Щорічно Естонію відвідують 1,5 мільйона туристів, що перевищує кількість жителів цієї країни. Нечисленне естонське населення продовжує зменшуватися, іммігруючи в Західну Європу, а невеликий приріст відбувається в основному внаслідок приїжджих росіян. 

-На 100 жінок в Естонії припадає лише 84 чоловіки. 

-Естонія унікальна країна, в якій кількість абонентів мобільного зв'язку перевищує кількість всього населення. GSM-мережа тут покриває 99,9% території. 

-Естонія посідає восьме місце в світі за кількістю завойованих медалей на Олімпійських іграх. 

-23 серпня 1989 року біля чверті всіх жителів Естонії, Литви і Латвії, взявшись за руки, утворили ланцюг довжиною 600 км, з'єднавши міста-столиці Таллінн, Вільнюс і Ригу. Флеш-моб мирного протесту «Балтійський шлях» висловив прагнення прибалтів до незалежності і був присвячений 50-річчю підписання пакту Молотова-Ріббентропа, на підставі якого Прибалтика була приєднана до СРСР.

-В Естонії живуть всього лише 1,3 млн осіб. Але, незважаючи на це, її можна назвати однією з найбільш інноваційних країн у світі. Так, наприклад, тут, щоб взяти участь у виборах, достатньо всього лише зайти в інтернет, використовуючи електронну ID-карту. 

-В Естонії з 2012 року діє пілотний проект з навчання програмуванню школярів 1-12 класів. Участь в програмі беруть 20 навчальних закладів. З початкових класів діти освоюють основи логіки і алгоритмів, а також вчаться програмувати в середовищі Scratch. 

-Гімн Естонії має абсолютно таку ж мелодію, як і гімн Фінляндії.

-У 2013 році Таллінн став першим в світі містом, в якому громадський транспорт зробили безкоштовним для всіх жителів. Влада столиці вирішила таким чином змінити транспортні звички городян і пересадити їх з автомобілів на автобуси і тролейбуси. Перед скасуванням плати за транспорт в місті був проведений референдум, на якому за те, щоб їздити на автобусах безкоштовно, проголосували 3/4 жителів міста. Через рік влада Таллінна заявила, що програма привела до зниження інтенсивності руху на основних вулицях міста. 

-Естонія країна стартапів. За останніми даними, Естонія займає 3-е місце в Європі: 31 стартап на 100 000 жителів. Країна створила сприятливі умови для стартапів. Реєстрація нового підприємства може бути здійснена протягом 15 хвилин, і немає корпоративного прибуткового податку з нерозподіленого прибутку. 

-Для захисту від ожеледиці взимку дороги посипають гранітною крихтою, яку навесні збирають для використання на наступний рік.

-Чи можете ви собі уявити підключення до інтернету, поки ви перебуваєте в глухому лісі? А в Естонії це можливо. Безкоштовно підключитися до мережі через Wi-Fi можна в переважній більшості готелів і практично у всіх публічних місцях: парках, скверах, кафе, ресторанах, вокзалах, аеропортах і навіть на пляжах. 

-Вражає оригінальність естонської мови, в якій багато слів починаються з букви «и». 

-Стати віртуальним резидентом Естонії може кожен, причому без особливих зусиль. Це дає можливість стати підприємцем, не відвідуючи при цьому країну, керувати компанією з будь-якої точки світу, ставити свої підписи, декларувати податки. Для цього потрібно всього лише подати онлайн-заявку. віртуальне резидентство вигідне в більшості своїй для бізнесменів, тому що вони платять податки тільки на виведений капітал. У підприємців, зареєстрованих за межами Європейського союзу, завдяки е-резидентству з'являється зручна можливість заснувати в Естонії підприємство і, таким чином, організувати діловодство в Європейському союзі.

-Сьогодні в електронній системі Естонії понад 4 000 послуг від подачі податкової декларації до клопотання про вирубку лісу. Будь-який естонець з ID-картою може відкрити компанію, витративши на це не більше 20 хвилин. Завдяки такій системі людям не потрібно витрачати час на стояння в чергах, збирання паперів, документів, підписів і печаток, а заощаджений час, в свою чергу, можна витратити на себе і своїх близьких.

-Поки багато країн сперечаються про ідею онлайн-голосування через питання безпеки, Естонія користується ним вже з 2005 року. Зовсім недавно уряд надав кожному власні паролі і логіни для голосування, що забезпечує повну безпеку. Очевидно, естонці звикли до таких технологій, але, не дивлячись на деякі вади, ці технології можуть стати і нашим майбутнім.

-Щороку кілька європейських країн об'єднуються для проведення змагання у дивному виді спорту, який називається "носіння дружин". Сенс в тому, що чоловіки повинні на плечах пронести дружин або дівчат за якомога менший час. Деякі вважають, що цей вид спорту сягає корінням в традицію посвяти в гангстерів, коли чоловікам потрібно було вкрасти чиюсь дружину. Якою б не була історія виникнення цього виду спорту, пари відмінно проводять час в таких конкурсах, а самі естонці досягають успіху в цьому змаганні. Адже навіть спосіб носіння дружин назвали «Естонським» методом; при цьому дружина обхоплює ногами шию чоловіка і звисає ззаду на спині, як трофей! Рекордним часом подолання дистанції з перешкодами належить одній естонської парі, яка зробила це за 55 секунд. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter