Жива, яскрава, гостинна і душевна - такою запам'ятовують Грузію мільйони туристів. Ця країна славиться найкращим шашликом і вином, екологічно чистою природою, помірним кліматом та розвагами на будь-який смак. Але мало хто знає про дійсно дивовижні факти, пов'язані з цією гірською країною.

 

Цікаві факти про Грузію.

-Сакартвело - так називають свою країну грузини. Утворилося це слово від назви народу, який проживав на території нинішньої Грузії - картвели.

-Столиця Грузії - Тбілісі.

-Чисельність населення Грузії становить - 3,7 млн осіб.

-Прапор Грузії має такий вигляд:

Прапор Грузії

-Англомовні люди називають Грузію "Джорджія" (Georgia), через що іноземці часто плутають Грузію з однойменним американським штатом.

-Грузія є одним з найстаріших винних регіонів світу. Археологи підтвердили, що вже вісім тисяч років тому тут вирощувалися виноградники і виробляли вино. 

-На сьогодні в Грузії культивуються тисячі різних сортів винограду, приблизно 500 видів з чотирьох тисяч відомих у всьому світі сортів винограду мають грузинське коріння.

-На території Грузії знайшли останки перших представників роду людського. Вони були виявлені в 1991 році в Дманісі. Доведено, що останкам приблизно 1,77 мільйона років. Давнім людям дали імена Зезва і Мзія.

-У 2013 році, за рішенням ЮНЕСКО, грузинський спосіб витримки вина у квеврі (глиняні глечики) потрапив у список культурної спадщини людства.

-Грузинське багатоголосся визнано ЮНЕСКО шедевром світової поліфонії, а в 1976 році американське космічне агентство NASA відправило в космос грузинську пісню "Чакруло" як зразок музичних здібностей людства.

-Унікальна грузинська мова відрізняється не тільки незвичайною красою, а й складністю - вимова ряду слів може стати справжнім випробуванням для іноземців.

-В грузинській мові є слова з восьми приголосних поспіль - наприклад გვფრცქვნის ("гвпртсквніс"). А у відомому грузинському творі "Витязь у тигровій шкурі" використовується слово з 11 приголосними підряд - ვეფხვთმბრდღვნელი і звучить "вепхвтмбрдгвнелі".

-Громада Ушгулі що живе на висоті 2 200 метрів над рівнем моря, визнана найвищим постійно населеним пунктом Європи. А найвища точка Грузії гірська вершина Шхара - 5 193 м.

-Грузія входить в десятку найбезпечніших країн світу за рейтингом Crime Index for Country 2016. The Telegraph вніс Грузію в Топ-10 країн з розвитку туризму, а по легкості ведення бізнесу Грузія займає четверте місце в Європі.

-"Восьмим чудом світу" називає міжнародна преса грузинські національні танці. Їх особливість - техніка "тойпойнт" - танець на кінчиках пальців в спеціальному шкіряному взутті.

-Грузинська кухня вважається однією з найкращих в світі. Тільки сирів тут існує понад 250 видів. Вишукані м'ясні та овочеві страви, різноманітні соуси і спеції не залишать байдужим навіть найвибагливішого гурмана. Хачапурі, хінкалі, чакапулі, сациві, ткемалі - спробуйте і переконуйтеся

-Понад 85% населення цієї країни - етнічні грузини.

-Близько чверті всіх грузин світу проживають за межами, власне, Грузії.

-Кожен другий житель цієї країни так чи інакше задіяний в сфері сільського господарства. При цьому для сільськогосподарських робіт придатні лише 16% грузинської території.

-Саме сюди плавали аргонавти за золотим руном, згідно з давньогрецькою легендою. Колхідою називали територію сучасної Грузії.

-Взимку тут буває прохолодно. Наприклад, навіть в курортному місті Батумі одного разу була зафіксована температура -8 градусів.

-Старше покоління в Грузії в основному непогано говорить російською мовою. Молоді люди її не вчать, зате в грузинських школах обов'язковим з 1 класу є вивчення англійської мови.

-Ліфти в деяких багатоповерхівках платні. Спуск вниз безкоштовний, а от щоб піднятися, доведеться витратити кілька монет.

-У Грузії не заведено роззуватися, заходячи додому або приходячи в гості.

-Такі популярні національні грузинські страви, як шашлик і хінкалі, тут заведено їсти руками.

-Більшість жителів цієї країни дійсно настільки гостинні, наскільки заведено думати.

-Тут можна і потрібно торгуватися, якщо ціна не вказана на ціннику.

-На території Грузії знаходиться понад 2,5 тисячі мінеральних джерел.

-Всі ціни вказуються без ПДВ, так що треба бути готовим заплатити трохи більше - в чек податок буде включений.

-У стародавні часи грузинська столиця Тбілісі була самостійним містом-державою під назвою Тбіліський емірат.

-У Грузинській мові немає чоловічого або жіночого роду.  

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter