Написати коментар

Жива, яскрава, гостинна і душевна — такою запам'ятовують Грузію мільйони туристів. Ця країна славиться найкращим шашликом і вином, екологічно чистою природою, помірним кліматом та розвагами на будь-який смак. Але мало хто знає про дійсно дивовижні факти, пов'язані з цією гірською країною.

 

Цікаві факти про Грузію

● Сакартвело — так називають свою країну грузини. Утворилося це слово від назви народу, який проживав на території нинішньої Грузії — картвели.

Столиця Грузії — Тбілісі.

Чисельність населення Грузії становить — 3,7 млн осіб.

Прапор Грузії має такий вигляд:

Прапор Грузії

Англомовні люди називають Грузію "Джорджія" (Georgia), через що іноземці часто плутають Грузію з однойменним американським штатом.

Грузія є одним з найстаріших винних регіонів світу. Археологи підтвердили, що вже вісім тисяч років тому тут вирощувалися виноградники і виробляли вино. 

На сьогодні в Грузії культивуються тисячі різних сортів винограду, приблизно 500 видів з чотирьох тисяч відомих у всьому світі сортів винограду мають грузинське коріння.

На території Грузії знайшли останки перших представників роду людського. Вони були виявлені в 1991 році в Дманісі. Доведено, що останкам приблизно 1,77 мільйона років. Давнім людям дали імена Зезва і Мзія.

У 2013 році, за рішенням ЮНЕСКО, грузинський спосіб витримки вина у квеврі (глиняні глечики) потрапив у список культурної спадщини людства.

Грузинське багатоголосся визнано ЮНЕСКО шедевром світової поліфонії, а в 1976 році американське космічне агентство NASA відправило в космос грузинську пісню "Чакруло" як зразок музичних здібностей людства.

Унікальна грузинська мова відрізняється не тільки незвичайною красою, а й складністю — вимова ряду слів може стати справжнім випробуванням для іноземців.

В грузинській мові є слова з восьми приголосних поспіль — наприклад გვფრცქვნის ("гвпртсквніс"). А у відомому грузинському творі "Витязь у тигровій шкурі" використовується слово з 11 приголосними підряд — ვეფხვთმბრდღვნელი і звучить "вепхвтмбрдгвнелі".

Громада Ушгулі що живе на висоті 2 200 метрів над рівнем моря, визнана найвищим постійно населеним пунктом Європи. А найвища точка Грузії гірська вершина Шхара — 5 193 м.

Грузія входить в десятку найбезпечніших країн світу за рейтингом Crime Index for Country 2016. The Telegraph вніс Грузію в Топ-10 країн з розвитку туризму, а по легкості ведення бізнесу Грузія займає четверте місце в Європі.

"Восьмим чудом світу" називає міжнародна преса грузинські національні танці. Їх особливість — техніка "тойпойнт" — танець на кінчиках пальців в спеціальному шкіряному взутті.

Грузинська кухня вважається однією з найкращих в світі. Тільки сирів тут існує понад 250 видів. Вишукані м'ясні та овочеві страви, різноманітні соуси і спеції не залишать байдужим навіть найвибагливішого гурмана. Хачапурі, хінкалі, чакапулі, сациві, ткемалі — спробуйте і переконуйтеся

Понад 85% населення цієї країни — етнічні грузини.

Близько чверті всіх грузин світу проживають за межами, власне, Грузії.

Кожен другий житель цієї країни так чи інакше задіяний в сфері сільського господарства. При цьому для сільськогосподарських робіт придатні лише 16% грузинської території.

Саме сюди плавали аргонавти за золотим руном, згідно з давньогрецькою легендою. Колхідою називали територію сучасної Грузії.

Взимку тут буває прохолодно. Наприклад, навіть в курортному місті Батумі одного разу була зафіксована температура -8 градусів.

Старше покоління в Грузії в основному непогано говорить російською мовою. Молоді люди її не вчать, зате в грузинських школах обов'язковим з 1 класу є вивчення англійської мови.

Ліфти в деяких багатоповерхівках платні. Спуск вниз безкоштовний, а от щоб піднятися, доведеться витратити кілька монет.

У Грузії не заведено роззуватися, заходячи додому або приходячи в гості.

Такі популярні національні грузинські страви, як шашлик і хінкалі, тут заведено їсти руками.

Більшість жителів цієї країни дійсно настільки гостинні, наскільки заведено думати.

Тут можна і потрібно торгуватися, якщо ціна не вказана на ціннику.

На території Грузії знаходиться понад 2,5 тисячі мінеральних джерел.

Всі ціни вказуються без ПДВ, так що треба бути готовим заплатити трохи більше — в чек податок буде включений.

У стародавні часи грузинська столиця Тбілісі була самостійним містом-державою під назвою Тбіліський емірат.

У Грузинській мові немає чоловічого або жіночого роду. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter