Написати коментар

 

Жива, яскрава, гостинна і душевна - такою запам'ятовують Грузію мільйони туристів. Ця країна славиться найкращим шашликом і вином, екологічно чистою природою, помірним кліматом та розвагами на будь-який смак. Але мало хто знає про дійсно дивовижні факти, пов'язані з цією гірською країною.

 

Цікаві факти про Грузію.

-Сакартвело - так називають свою країну грузини. Утворилося це слово від назви народу, який проживав на території нинішньої Грузії - картвели.

-Столиця Грузії - Тбілісі.

-Чисельність населення Грузії становить - 3,7 млн осіб.

-Прапор Грузії має такий вигляд:

Прапор Грузії

-Англомовні люди називають Грузію "Джорджія" (Georgia), через що іноземці часто плутають Грузію з однойменним американським штатом.

-Грузія є одним з найстаріших винних регіонів світу. Археологи підтвердили, що вже вісім тисяч років тому тут вирощувалися виноградники і виробляли вино. 

-На сьогодні в Грузії культивуються тисячі різних сортів винограду, приблизно 500 видів з чотирьох тисяч відомих у всьому світі сортів винограду мають грузинське коріння.

-На території Грузії знайшли останки перших представників роду людського. Вони були виявлені в 1991 році в Дманісі. Доведено, що останкам приблизно 1,77 мільйона років. Давнім людям дали імена Зезва і Мзія.

-У 2013 році, за рішенням ЮНЕСКО, грузинський спосіб витримки вина у квеврі (глиняні глечики) потрапив у список культурної спадщини людства.

-Грузинське багатоголосся визнано ЮНЕСКО шедевром світової поліфонії, а в 1976 році американське космічне агентство NASA відправило в космос грузинську пісню "Чакруло" як зразок музичних здібностей людства.

-Унікальна грузинська мова відрізняється не тільки незвичайною красою, а й складністю - вимова ряду слів може стати справжнім випробуванням для іноземців.

-В грузинській мові є слова з восьми приголосних поспіль - наприклад გვფრცქვნის ("гвпртсквніс"). А у відомому грузинському творі "Витязь у тигровій шкурі" використовується слово з 11 приголосними підряд - ვეფხვთმბრდღვნელი і звучить "вепхвтмбрдгвнелі".

-Громада Ушгулі що живе на висоті 2 200 метрів над рівнем моря, визнана найвищим постійно населеним пунктом Європи. А найвища точка Грузії гірська вершина Шхара - 5 193 м.

-Грузія входить в десятку найбезпечніших країн світу за рейтингом Crime Index for Country 2016. The Telegraph вніс Грузію в Топ-10 країн з розвитку туризму, а по легкості ведення бізнесу Грузія займає четверте місце в Європі.

-"Восьмим чудом світу" називає міжнародна преса грузинські національні танці. Їх особливість - техніка "тойпойнт" - танець на кінчиках пальців в спеціальному шкіряному взутті.

-Грузинська кухня вважається однією з найкращих в світі. Тільки сирів тут існує понад 250 видів. Вишукані м'ясні та овочеві страви, різноманітні соуси і спеції не залишать байдужим навіть найвибагливішого гурмана. Хачапурі, хінкалі, чакапулі, сациві, ткемалі - спробуйте і переконуйтеся

-Понад 85% населення цієї країни - етнічні грузини.

-Близько чверті всіх грузин світу проживають за межами, власне, Грузії.

-Кожен другий житель цієї країни так чи інакше задіяний в сфері сільського господарства. При цьому для сільськогосподарських робіт придатні лише 16% грузинської території.

-Саме сюди плавали аргонавти за золотим руном, згідно з давньогрецькою легендою. Колхідою називали територію сучасної Грузії.

-Взимку тут буває прохолодно. Наприклад, навіть в курортному місті Батумі одного разу була зафіксована температура -8 градусів.

-Старше покоління в Грузії в основному непогано говорить російською мовою. Молоді люди її не вчать, зате в грузинських школах обов'язковим з 1 класу є вивчення англійської мови.

-Ліфти в деяких багатоповерхівках платні. Спуск вниз безкоштовний, а от щоб піднятися, доведеться витратити кілька монет.

-У Грузії не заведено роззуватися, заходячи додому або приходячи в гості.

-Такі популярні національні грузинські страви, як шашлик і хінкалі, тут заведено їсти руками.

-Більшість жителів цієї країни дійсно настільки гостинні, наскільки заведено думати.

-Тут можна і потрібно торгуватися, якщо ціна не вказана на ціннику.

-На території Грузії знаходиться понад 2,5 тисячі мінеральних джерел.

-Всі ціни вказуються без ПДВ, так що треба бути готовим заплатити трохи більше - в чек податок буде включений.

-У стародавні часи грузинська столиця Тбілісі була самостійним містом-державою під назвою Тбіліський емірат.

-У Грузинській мові немає чоловічого або жіночого роду.  

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter