Написати коментар

 

Ватикан - найменша держава світу. Незважаючи на свої карликові розміри, в релігійному і культурному відношенні Ватикан являє собою серйозну силу. На території 0,44 км² знаходиться чи не найбагатше зібрання творів мистецтв в світі. Його палаци, бібліотеки і архіви містять такі книги, документи і твори мистецтва, цінність яких для людства виражається не стільки в грошовому еквіваленті, скільки в культурно-історичному відношенні. Настінні фрески роботи Мікеланджело в Сікстинській капелі, на яких зображені картини Страшного суду, відносять до числа найбільш вражаючих творів західного мистецтва. Ватиканський музей, в якому представлені античні, ранньохристиянські і навіть єгипетські експонати, вважається одним з найзначніших зібрань творів мистецтва на Землі. 

 

Цікаві факти про Ватикан.

-Папа Римський - не тільки глава держави Ватикан, але і намісник Бога на Землі для католиків - однієї з найчисленніших релігійних конфесій у світі.

-У банкоматах Ватикану для здійснення транзакцій можна вибирати латинську мову. Єдиний банк країни називається «Інститут релігійних справ».

-Головними джерелами доходів Ватикану є пожертвування католиків з усього світу і туризм.

-Ватикан - держава-анклав: вона повністю розташована всередині території іншої країни. Довжина державного кордону Ватикану з Італією складає 3,2 км. У Ватикані, незважаючи на його крихітні розміри, є все, що зазвичай пов'язано з поняттям держави: власна армія, поштове і телеграфне сполучення, власні поштові марки, власна радіостанція, монетний двір, державний прапор і навіть одна маленька в'язниця, яка, правда, роками стоїть пустою.

-Прапор Ватикану має такий вигляд:

Прапор Ватикану

-Вищим колегіальним органом, на якому обговорюються питання світового католицизму, є Вселенський собор, який скликається раз на декілька десятків років.

-Швейцарська армія здавна славилася бойовою потужністю і вмінням поводитися зі зброєю. На Папу Юліуса II воїни з цієї країни справили сильне враження, і він «запозичив» кілька людей для охорони. З того часу, швейцарська гвардія стоїть на сторожі Святого престолу.

-Ватикан має власну збірну з футболу. Вона складається зі службовців збройних сил, членів папської ради та зберігачів місцевих музеїв. Правда, збірна Ватикану не є членом FIFA. Футбольні правила у Ватикані дещо інші, ніж в інших країнах. Матч триває годину, тобто, кожен тайм йде 30 хвилин. За порушення правил гравець отримує блакитну картку, яка замінює звичні нам жовту і червону. Порушник відбуває 5-хвилинне покарання і повертається на поле.

-У Ватикані вкрай рідко укладаються шлюби і народжуються діти. Хоча в 2014 році Папа Франциск повінчав відразу 20 пар, які жили «в гріху». У деяких з них на той момент вже були діти.

-Ватикан - теократична монархія. Законодавча, виконавча і судова влада належить Папі, що обирається довічно колегією кардиналів.

-Ватикану належать деякі об'єкти, що знаходяться на території Італії. Це радіостанція Санта-Марія ді Галерея, базиліка Сан-Джованні, літня резиденція Папи в Кастель-Гандольфо і ряд навчальних закладів.

-Ватикан має свої дипломатичні представництва (нунціатури) в 138 країнах світу. Таким чином, він може так чи інакше впливати на політику цих країн.

-Папа Іван Павло I провів на посту Понтифіка всього один місяць, після чого помер при загадкових обставинах. Це сталося в 1978 році і набуло розголосу, як найкоротше правління в історії папства.

-Ватиканська бібліотека - одна з найбагатших у світі. Тут зберігається найбільша колекція рукописів часів Середньовіччя і Відродження. Фонди бібліотеки нараховують близько 1,6 млн друкованих книг і 150 тисяч манускриптів.

-Близько години буде потрібно, щоб обійти Ватикан по периметру.

-Держава Ватикан має найвищий рівень споживання вина в розрахунку на душу населення. В середньому, дорослий житель випиває понад 54 літри вина на рік. Але, це не означає, що ватиканці на чолі з Папою всі завзяті алкоголіки. Все вино йде на причащання туристів та вірян, і випивається в рамках цього католицького обряду.

-Ватиканське громадянство мають не більше 800 осіб. Громадянство Ватикану надається тільки тим, хто знаходяться на державній службі, - служителям Святого престолу і представникам швейцарської гвардії Папи Римського. Приблизно 50% населення країни мають паспорт з дипломатичним статусом Святого престолу, що підтверджує їх громадянство. Громадянство не успадковується, не дається при народженні і анулюється у зв'язку із закінченням трудової діяльності. Згідно з Латеранськими угодами 1929 року, якщо людина перестає бути громадянином Ватикану, їй автоматично надається італійське громадянство.

-В цій державі Ви не знайдете жодного світлофора.

-Ватикан - єдина держава, яка цілком знаходиться у списку ЮНЕСКО. З огляду на високу історичну цінність і культурну значущість, а також, мільйони туристів, що прибувають щорічно у Ватикан, ця держава цілком була внесена до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

-Ватикан офіційно визнав, що Земля обертається навколо Сонця, лише в 1992 році. Іван-Павло II виголосив промову, в якій визнав Галілея блискучим фізиком і висловив жаль, що теологи які виносили вченому вирок занадто буквально дотримувалися тексту Священного писання.

-Найважливішим науковим інститутом Ватикану є Папська академія наук, яка сприяє дослідженням в області фізики, математики та природознавства. Серед її членів - 30 нобелівських лауреатів.

-Акредитовані в Ватикані дипломати живуть в Римі, оскільки на території держави не мають де розміститися.

-Більше сотні років Ватикан не знає пожеж, але пожежники цілодобово несуть службу. До слова, пожежних машин всього 3.

-У Ватикані один з найвищих рівнів злочинності у світі з розрахунку на душу населення. Найчастіше, на гріховні вчинки йдуть туристи і наймані робітники з Італії.

-Ватикан названий на честь пагорба Mons Vaticanus. У перекладі з латинської Vacitinia означає місце ворожінь. До появи Християнства місце, де знаходиться сучасний Ватикан, вважалося священним, сюди був заборонений доступ простим людям.

-Ватиканські священики регулярно виганяють нечисту силу. За словами головного екзорциста Отця Габріеля Аморта, щороку вдається вигнати близько 300 демонів.

-95% жителів Ватикану - чоловіки.

-У садах Ватикану багато гнізд папуг, які живуть там уже понад п'ять століть. У XV столітті в подарунок Папі піднесли незвичайну яскраву птицю, але не могли сказати, як вона називається. В результаті птицю назвали papagallo, що в перекладі означає «папський півень».

-У Ватикані є одна вертолітна площадка і залізниця довжиною 852 метри, що з'єднує станцію біля собору Святого Петра з основною італійської мережею.

-Ватиканська радіостанція веде мовлення на 20 мовах в різних куточках планети.

-Ватикан не має у своїй законодавчій базі процедури розлучення, можливе тільки анулювання шлюбу. 

-Посольство Італії у Ватикані розташоване на території самої Італії, це єдине таке посольство у світі. 

-Сто відсотків населення Ватикану католики. 

-Влада Ватикану оцифрувала всю свою бібліотеку і надала безкоштовний доступ усім охочим. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter