Написати коментар

 

Болгарія - це не тільки недорогий курорт, популярний серед наших туристів, це ще й древній край з багатою історією і чудовою природою. М'який клімат, невисокі ціни, відмінна екологічна обстановка - все це притягує чимало мандрівників.

 

Цікаві факти про Болгарію.

-Столиця Болгарії - місто Софія.

-Чисельність населення Болгарії становить - 7 млн осіб.

-Офіційна мова - болгарська.

-Болгарія межує з такими країнами: Румунія, Греція, Туреччина, Сербія, Північна Македонія.

-Прапор Болгарії має такий вигляд:

Прапор Болгарії

-Болгарія як держава виникла в 681 році, при цьому за всю свою історію вона жодного разу не змінювала назву. Як окремий народ болгари вперше згадуються ще раніше - в 354 році.

-Болгарське місто Пловдив, вік якого становить близько 6 тисяч років - найдавніше з постійно населених міст Європи.

-Болгарські вчені переконані, що Кирило і Мефодій, творці старослов'янської мови та абетки, були болгарами, згідно з найбільш поширеною версією, однак, брати мали грецьке походження. 

-Література Болгарії є найдавнішою зі слов'янських, вона виникла ще в 886 році.

-Християнство серед слов'янських народів першими прийняли болгари.

-У всіх країнах СНД кутову ручну циркулярну пилку називають «болгаркою» за місцем її першого виробництва. Крім того, «болгарським» називають солодкий перець.

-Болгарська мова жестів сильно відрізняється від прийнятої в інших країнах світу - кивок означає незгоду, а рух головою з боку в бік, навпаки, слід інтерпретувати як «Так».

-На території Болгарії розташовано понад 4 тисяч печер.

-Болгарська народна пісня Izel ye Delyo Haydutin стала одним з музичних творів, запис якого відправлено ​​в космос на борту корабля Voyager - якщо він добереться до позаземних цивілізацій, ті зможуть скласти уявлення про культуру Землі.

-На Різдво жителі Болгарії печуть пиріг під назвою «баніца», в який кладуть монети, записки та інші сюрпризи. За допомогою цього пирога болгари намагаються передбачити, що їх чекає у прийдешньому році.

-Під час настання Нового року в болгарських будинках на кілька хвилин вимикають світло - час, який господарі та їхні гості проводять в темряві, призначений для новорічних поцілунків, які залишаться в таємниці.

-Болгарія за кількістю об'єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, займає третє місце в світі - її випереджають тільки Греція та Італія.

-У Болгарії збереглася одна з найстаріших будівель на Балканському півострові - житловий будинок, який датується X-XII століттями, був зведений ще за часів Візантійської імперії.

-Болгарія - найбільший в світі постачальник рожевої олії, одного з найдорожчих інгредієнтів, які використовуються в парфумерії. Олію отримують з рожевого дерева

-Одне з основних національних свят - День хоробрості і болгарської армії (День святого Георгія), відзначається 6 травня. 

-Болгари не знають, що таке сир - в цій країні його не виробляють.

-Болгарські виноградники дозволяють виробляти понад 200 000 тонн вина на рік, що робить Болгарію однією з найбільших виноробних країн світу. Винним традиціями цієї держави понад 1000 років.

-На території Болгарії було знайдено найстаріший золотий скарб у світі - скарб із трьох тисяч золотих предметів віком близько 6 тисяч років. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter