Болгарія - це не тільки недорогий курорт, популярний серед наших туристів, це ще й древній край з багатою історією і чудовою природою. М'який клімат, невисокі ціни, відмінна екологічна обстановка - все це притягує чимало мандрівників.

 

Цікаві факти про Болгарію.

-Столиця Болгарії - місто Софія.

-Чисельність населення Болгарії становить - 7 млн осіб.

-Офіційна мова - болгарська.

-Болгарія межує з такими країнами: Румунія, Греція, Туреччина, Сербія, Північна Македонія.

-Прапор Болгарії має такий вигляд:

Прапор Болгарії

-Болгарія як держава виникла в 681 році, при цьому за всю свою історію вона жодного разу не змінювала назву. Як окремий народ болгари вперше згадуються ще раніше - в 354 році.

-Болгарське місто Пловдив, вік якого становить близько 6 тисяч років - найдавніше з постійно населених міст Європи.

-Болгарські вчені переконані, що Кирило і Мефодій, творці старослов'янської мови та абетки, були болгарами, згідно з найбільш поширеною версією, однак, брати мали грецьке походження. 

-Література Болгарії є найдавнішою зі слов'янських, вона виникла ще в 886 році.

-Християнство серед слов'янських народів першими прийняли болгари.

-У всіх країнах СНД кутову ручну циркулярну пилку називають «болгаркою» за місцем її першого виробництва. Крім того, «болгарським» називають солодкий перець.

-Болгарська мова жестів сильно відрізняється від прийнятої в інших країнах світу - кивок означає незгоду, а рух головою з боку в бік, навпаки, слід інтерпретувати як «Так».

-На території Болгарії розташовано понад 4 тисяч печер.

-Болгарська народна пісня Izel ye Delyo Haydutin стала одним з музичних творів, запис якого відправлено ​​в космос на борту корабля Voyager - якщо він добереться до позаземних цивілізацій, ті зможуть скласти уявлення про культуру Землі.

-На Різдво жителі Болгарії печуть пиріг під назвою «баніца», в який кладуть монети, записки та інші сюрпризи. За допомогою цього пирога болгари намагаються передбачити, що їх чекає у прийдешньому році.

-Під час настання Нового року в болгарських будинках на кілька хвилин вимикають світло - час, який господарі та їхні гості проводять в темряві, призначений для новорічних поцілунків, які залишаться в таємниці.

-Болгарія за кількістю об'єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, займає третє місце в світі - її випереджають тільки Греція та Італія.

-У Болгарії збереглася одна з найстаріших будівель на Балканському півострові - житловий будинок, який датується X-XII століттями, був зведений ще за часів Візантійської імперії.

-Болгарія - найбільший в світі постачальник рожевої олії, одного з найдорожчих інгредієнтів, які використовуються в парфумерії. Олію отримують з рожевого дерева

-Одне з основних національних свят - День хоробрості і болгарської армії (День святого Георгія), відзначається 6 травня. 

-Болгари не знають, що таке сир - в цій країні його не виробляють.

-Болгарські виноградники дозволяють виробляти понад 200 000 тонн вина на рік, що робить Болгарію однією з найбільших виноробних країн світу. Винним традиціями цієї держави понад 1000 років.

-На території Болгарії було знайдено найстаріший золотий скарб у світі - скарб із трьох тисяч золотих предметів віком близько 6 тисяч років. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter