Угорщина славиться своїм багатим історичним минулим, яке збереглося у багатьох пам'ятках, визнаних об'єктами Світової спадщини ЮНЕСКО. Тут збереглися архітектурні пам'ятники Римської Імперії, а на деяких будівлях можна чітко розрізнити турецький орнамент. Середньовічні замки, прекрасні палаци, самотні церкви - всі ці пам'ятки приваблюють чимало туристів в Угорщину.

 

Цікаві факти про Угорщину.

-Угорщина розташована в східно-центральній Європі і межує з Австрією, Словаччиною, Україною, Румунією, Сербією, Хорватією і Словенією.

-Найбільше місто Угорщини - Будапешт - є столицею країни і її культурним, економічним та індустріальним центром.

-Офіційна мова Угорщини - угорська. Угорці називають угорську мову «мадяр», вона є прямим нащадком мови, на якій говорили племена гунів. Вважається, що одна з назв Угорщини - Хунгарія - походить від назви племені гунів. Найближчими «родичами» угорської мови є фінська та естонська.

-Чисельність населення Угорщини становить - 9,8 млн осіб.

-Грошова одиниця країни - Форинт (HUF) і філери (1 форинт = 100 філерам). 

-Прапор Угорщини має такий вигляд:

Прапор Угорщини

-Основна частина віруючих жителів Угорщини належить до Римо-католицької церкви, крім того, в країні проживають представники інших релігій - кальвіністи, лютерани і Греко-католики.

-Угорщина - одна з найдавніших країн Європи. Вона була заснована у 895 році, ще до того, як Франція і Німеччина стали окремими державами, і раніше появи об'єднаного англо-саксонського королівства.

-Як і сусідні країни, Угорщина була частиною кельтського світу, а потім і Римської Імперії. Після падіння Риму гуни влаштувалися в рівнинах Паннонії (Pannonia) і дали своє ім'я Угорщині. 

-Близько 1000 року нашої ери Королівство Угорщини було однією з найбільших держав Європи. Пізніше воно увійшло до складу Австро-Угорської Імперії.

-Угорщина була однією з перших країн комуністичної ери, яка виступила проти радянського режиму в період холодної війни, особливо під час угорської революції 1956 року.

-У 1989 році Угорщина першою з країн комуністичного блоку відкрила кордони із Західною Європою.

-Кубик Рубіка, голографія, кулькова ручка, теорія водневої бомби, мова програмування Бейсік і лампа розжарювання криптон - все це було винайдено угорцями.

-Кубик Рубіка - винайшов угорський винахідник Ерно Рубік (Rubik Ernő) в 1974 році.

-Кулькова ручка, до якої зараз ми всі так звикли, була винайдена в 1938 році угорським журналістом Біро Ласло Джозефом (Bíró László József).

-Угорщина, також як і Австрія, славиться давніми традиціями класичної музики, яка часто несе в собі елементи фольклору. Багато відомих композиторів, такі як Béla Bartók, Zoltán Kodály і Franz Liszt, були родом з Угорщини.

-До 2007 року 13 угорців були нагороджені Нобелівською премією, це більше, ніж в Японії, Китаї, Індії, Австралії та Іспанії.

-Угорщина займає 6-е місце за загальною кількістю золотих медалей, завойованих на Літніх Олімпійських іграх. Її випередили лише США, СРСР, Великобританія, Франція та Італія.

-На території Угорщини розташоване озеро Хевіз - найбільше термальне озеро в Європі.

-Угорщина входить до п'ятірки країн Європи за кількістю термальних лікувальних джерел. Найцікавіша купальня в Угорщині - це купальня в печері, яка знаходиться на курорті Мішкольц Тапольца. У Будапешті будівлі з купальнями - це цілі архітектурні пам'ятки.

-Гора Кекеш, висотою 1014 метрів є найвищою горою в Угорщині. Саме тут знаходиться телевізійна вежа з оглядовим майданчиком.

-У Будапешті знаходиться найбільша в Європі діюча Синагога, одночасно в ній може знаходитися до 3-х тисяч осіб.

-Одне з найстаріших метро в світі знаходиться в Будапешті, перша лінія метро Фелдалатті (Földalatti) була прокладена під проспектом Андраші в 1896 році. Нині ця лінія метро має майже первозданний вигляд, тут курсують маленькі жовті вагончики.

-Відомий всім нам автобус "Ікарус" виготовляли в Угорщині з 1895 року.

-В Угорщині багато річок і озер. Дунай - найбільша річка Європи, протікає через столицю Угорщини Будапешт. Колись на протилежних берегах тут було два міста - Буда і Пешт. Сьогодні тут побудовано 9 мостів: 2 залізничних і 7 автомобільних. Пам'ятки Будапешта - це Оперний театр, Національний музей, Парк статуй і Музей образотворчих мистецтв. Королівський палац є національною гордістю Угорщини. Рибальський Бастіон дуже мальовничий, а Ланцюговий місток (1849 р.) був першим мостом, який з'єднував два береги.

-Традиції Угорщини йдуть з далеких часів. Угорці надзвичайно привітні. Вони романтичні і дуже музичні. У країні люблять циганську музику, без якої не обходиться жодна вечеря в ресторані або кафе. Традиційні угорські танці стрімкі і захопливі (чардаш). А оперети «Весела вдова» та «Королева чардашу» відомі в усьому світі.

-Традиційна угорська кухня включає м'ясні страви і страви з овочів. Суп-гуляш готується за особливим рецептом. У місті Сольнок щороку навіть проводяться фестивалі гуляшу! Традиційні угорські страви - це так само риба (юха, короп в сметанному соусі), ковбаси (Чабан і Дюлаї), страви з дичини, кукурудзяна каша мамалига і, звичайно ж, вино. Найпопулярніше угорське вино - токайське.

-Братислава (політичний і економічний центр Словаччини) майже 150 років була столицею Угорщини (з 1541 по 1684 рік).

-Ще сто років тому угорці управляли величезною територією, розміром майже в 300 000 км². Сьогодні ж площа їх держави становить лише 93 000 км². «Куди ж поділися їхні володіння?» - запитаєте Ви. Вони були розподілені між Чехією, Австрією, Хорватією, Сербією та Румунією після першої світової війни.

-Будапешт - це єдина європейська столиця, що має статус курорту, оскільки на його території розташовані термальні джерела.

-У Будапешті їздить найдовший трамвай у світі, його довжина перевищує 50 метрів.

-Майже всі угорці страшенно люблять м'ясо, зокрема - свинину. У їх національній кухні практично відсутні вегетаріанські страви.

-Майже третина етнічних угорців проживає за межами своєї країни. Найбільші анклави цього народу розташовані в Україні, Словаччині, Румунії, Сербії та США.

-Угорці пишаються тим, що саме їхня країна стала новою батьківщиною для військ непереможного Атілли.

-Легендарний фокусник Гаррі Гудіні народився в Будапешті. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.