У Литві найдивовижнішим чином зустрічаються Схід і Захід, приправлені духом суворої Півночі. Ця прибалтійська країна, колись входила до складу СРСР, особливо цікаві її старі міста. Втім, і за їх межами знайдеться, на що подивитися, недарма тут так добре розвинений екологічний туризм. 

 

Цікаві факти про Литву.

-Столиця Литви - Вільнюс.

-Чисельність населення Литви становить - 2,8 млн осіб.

-Ось уже кілька десятків років поспіль, населення цієї країни скорочується приблизно на 1% щорічно. Рівень народжуваності тут невисокий, і багато хто виїжджає жити і працювати в інші країни Євросоюзу. 

-Жінок тут приблизно на 15% більше, ніж чоловіків. Все з тієї ж причини молоді чоловіки частіше емігрують. 

-Найпопулярніший в Литві спорт, як не дивно, це баскетбол. 

-У Литві на державному рівні заборонено виконання гімнів нацистської Німеччини, СРСР і Литовської РСР, а також використання і демонстрація відповідної атрибутики. Цей закон був прийнятий в 2008 році. 

-У будь-якому куточку цієї країни ловить швидкий мобільний інтернет, як і в Естонії з Латвією

-Литовська мова зберегла безліч стародавніх особливостей, і вважається найбільш близькою мовою до санскриту. Завдяки цій особливості литовську мову вивчають у багатьох університетах світу. 

-Національний символ Литви - білий лелека. На Токійській конференції в 1960 році Литва взяла на себе зобов'язання щодо збереження та збільшення чисельності цього виду птахів. 

-Прапор Литви має такий вигляд:

Прапор Литви

-З початку 17 століття площа Литви зменшилася майже в п'ятнадцять разів. 

-Близько третини литовців живе за межами своєї країни. 

-Дитячий письменник Корній Чуковський взяв за основу свого знаменитого Айболита литовського доктора Цемаху Шабада, який лікував дочку літератора. Той спеціально для цього возив її до Вільнюса.

-Литва займає одне з перших в світі місць по забезпеченості населення високошвидкісним доступом в інтернет. 

-У 19 столітті литовське місто Клайпеда був столицею Пруссії. 

-Чорний хліб в Литві досі готується за традиційними рецептами, і зберігається до 3-4 тижнів. За смаком він вважається одним з кращих в світі. 

-Після закінчення Другої Світової війни осередки опору радянській владі в Литві зберігалися протягом приблизно 10 років. 

-Багато вчених вважають, що литовська мова є найбільш древньою з усіх мов що на сьогодні знаходяться у вжитку. 

-Близько третини всієї території Литви займають ліси і парки. 

-Середній зріст чоловіків в Литві складає 183 см, що на 6 см вище середньоєвропейського показника. Можливо, з цим фактом пов'язана висока популярність баскетболу в країні. Втім, найвищими європейцями все одно залишаються Нідерландці. 

-93% жителів Литви мають у власності будь-яку нерухомість. Купівля нерухомості тут вважається найвигіднішою і надійною інвестицією. 

-Всі пам'ятники комуністичним вождям що залишилися з радянських часів, підприємливі литовці звезли в один парк, організувавши своєрідний музей СРСР. 

-На території Литви лише 106 міст, і серед них немає жодного міста-мільйонника. 

-Литва має свій власний аромат, зареєстрований під назвою «Запах Литви». Запах випускається у формі ароматизатора повітря для приміщень. Його творці позначили собі за мету формування стійкого позитивного іміджу країни.  Якщо вірити рекламі, в нього увійшли такі знайомі і милі литовцям аромати, як запах деревного диму, лісового моху, малини, букета польових квітів.

-У центрі Вільнюса знаходиться незалежна міні-республіка "Ужупіс» зі своєю власною Конституцією. Це територія вільних поетів, художників та інших творчих людей. 

-У Вільнюсі немає трамваїв і метро. В останні десять років ведуться активні суперечки про те, який транспорт побудувати в столиці, але державні діячі досі не прийшли до єдиної думки. 

-Литовське пиво марки Швітуріс (Švyturys) кілька років поспіль удостоювалося найвищих нагород на світових конкурсах оцінки пива. Перебуваючи в Литві, неодмінно варто спробувати цю марку, особливо, якщо Ви шанувальник пива. 

-Кожного року 17 березня річку Вільня фарбують в зелений колір. Ідея прийшла з Чикаго. Це роблять в честь дня небесного покровителя Ірландії Святого Патрика. 

-Гора Хрестів - місце паломництва в Литві. Це місце являє собою пагорб, на якому встановлено безліч хрестів, загальне їх число приблизно понад сто тисяч. Розташована гора за 12 км від міста Шяуляй

-Навколо Вільнюса, уздовж кордону з Білоруссю місця масового проживання поляків, ці краї повернулися Литві в результаті післявоєнного розділу Європи, в період між Першою і Другою світовими війнами вони належали Польщі 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter