Написати коментар

 

У Литві найдивовижнішим чином зустрічаються Схід і Захід, приправлені духом суворої Півночі. Ця прибалтійська країна, колись входила до складу СРСР, особливо цікаві її старі міста. Втім, і за їх межами знайдеться, на що подивитися, недарма тут так добре розвинений екологічний туризм. 

 

Цікаві факти про Литву.

-Столиця Литви - Вільнюс.

-Чисельність населення Литви становить - 2,8 млн осіб.

-Ось уже кілька десятків років поспіль, населення цієї країни скорочується приблизно на 1% щорічно. Рівень народжуваності тут невисокий, і багато хто виїжджає жити і працювати в інші країни Євросоюзу. 

-Жінок тут приблизно на 15% більше, ніж чоловіків. Все з тієї ж причини молоді чоловіки частіше емігрують. 

-Найпопулярніший в Литві спорт, як не дивно, це баскетбол. 

-У Литві на державному рівні заборонено виконання гімнів нацистської Німеччини, СРСР і Литовської РСР, а також використання і демонстрація відповідної атрибутики. Цей закон був прийнятий в 2008 році. 

-У будь-якому куточку цієї країни ловить швидкий мобільний інтернет, як і в Естонії з Латвією

-Литовська мова зберегла безліч стародавніх особливостей, і вважається найбільш близькою мовою до санскриту. Завдяки цій особливості литовську мову вивчають у багатьох університетах світу. 

-Національний символ Литви - білий лелека. На Токійській конференції в 1960 році Литва взяла на себе зобов'язання щодо збереження та збільшення чисельності цього виду птахів. 

-Прапор Литви має такий вигляд:

Прапор Литви

-З початку 17 століття площа Литви зменшилася майже в п'ятнадцять разів. 

-Близько третини литовців живе за межами своєї країни. 

-Дитячий письменник Корній Чуковський взяв за основу свого знаменитого Айболита литовського доктора Цемаху Шабада, який лікував дочку літератора. Той спеціально для цього возив її до Вільнюса.

-Литва займає одне з перших в світі місць по забезпеченості населення високошвидкісним доступом в інтернет. 

-У 19 столітті литовське місто Клайпеда був столицею Пруссії. 

-Чорний хліб в Литві досі готується за традиційними рецептами, і зберігається до 3-4 тижнів. За смаком він вважається одним з кращих в світі. 

-Після закінчення Другої Світової війни осередки опору радянській владі в Литві зберігалися протягом приблизно 10 років. 

-Багато вчених вважають, що литовська мова є найбільш древньою з усіх мов що на сьогодні знаходяться у вжитку. 

-Близько третини всієї території Литви займають ліси і парки. 

-Середній зріст чоловіків в Литві складає 183 см, що на 6 см вище середньоєвропейського показника. Можливо, з цим фактом пов'язана висока популярність баскетболу в країні. Втім, найвищими європейцями все одно залишаються Нідерландці. 

-93% жителів Литви мають у власності будь-яку нерухомість. Купівля нерухомості тут вважається найвигіднішою і надійною інвестицією. 

-Всі пам'ятники комуністичним вождям що залишилися з радянських часів, підприємливі литовці звезли в один парк, організувавши своєрідний музей СРСР. 

-На території Литви лише 106 міст, і серед них немає жодного міста-мільйонника. 

-Литва має свій власний аромат, зареєстрований під назвою «Запах Литви». Запах випускається у формі ароматизатора повітря для приміщень. Його творці позначили собі за мету формування стійкого позитивного іміджу країни.  Якщо вірити рекламі, в нього увійшли такі знайомі і милі литовцям аромати, як запах деревного диму, лісового моху, малини, букета польових квітів.

-У центрі Вільнюса знаходиться незалежна міні-республіка "Ужупіс» зі своєю власною Конституцією. Це територія вільних поетів, художників та інших творчих людей. 

-У Вільнюсі немає трамваїв і метро. В останні десять років ведуться активні суперечки про те, який транспорт побудувати в столиці, але державні діячі досі не прийшли до єдиної думки. 

-Литовське пиво марки Швітуріс (Švyturys) кілька років поспіль удостоювалося найвищих нагород на світових конкурсах оцінки пива. Перебуваючи в Литві, неодмінно варто спробувати цю марку, особливо, якщо Ви шанувальник пива. 

-Кожного року 17 березня річку Вільня фарбують в зелений колір. Ідея прийшла з Чикаго. Це роблять в честь дня небесного покровителя Ірландії Святого Патрика. 

-Гора Хрестів - місце паломництва в Литві. Це місце являє собою пагорб, на якому встановлено безліч хрестів, загальне їх число приблизно понад сто тисяч. Розташована гора за 12 км від міста Шяуляй

-Навколо Вільнюса, уздовж кордону з Білоруссю місця масового проживання поляків, ці краї повернулися Литві в результаті післявоєнного розділу Європи, в період між Першою і Другою світовими війнами вони належали Польщі 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter