Республіка Словаччина, що розташована майже в самому серці Європи - дивовижна країна. Тут змішалися романська і слов'янська культури, в результаті чого вийшов дивовижно самобутній коктейль. 

Словаччина колись являла собою одне ціле з Чеською республікою. Відтоді, як дороги цих двох держав розійшлися, відмінності між ними стали помітнішими - Словаччина більше нагадує сусідню Австрію, ніж братську Чехію.

 

Цікаві факти про Словаччину.

-Столиця Словаччини - Братислава.

-Чисельність населення Словаччини становить - 5,4 млн осіб.

-Словаччина межує з такими країнами: Чехія, Польща, Україна, Угорщина, Австрія.

-Це дуже молода держава. Фактично вона утворилася лише 1993 році, після розпаду Чехословаччини.

-Чеська і словацька мови настільки схожі, що жителі цих двох країн без проблем розуміють один одного.

-Зі столиці Словаччини, Братислави, до столиці Австрії, Відня, можна дістатися на приміській електричці. А раніше замість неї взагалі ходив звичайний трамвай.

-Словаччина і Словенія - різні країни. Словенія - одна з колишніх югославських республік, в якій є море. У Словаччині моря немає, втім, як і в Чехії. Словаки зазвичай ображаються коли їх країну плутають зі Словенією.

-На території цієї країни збереглася величезна кількість стародавніх замків, за загальною кількістю яких вона займає третє в світі місце.

-Прапор Словаччини має такий вигляд:

 Gрапор Cловаччини

-Багато місцевих жителів недолюблюють своїх сусідів угорців.

-Словаччина також відома в світі завдяки хокею - її гравців знають всі шанувальники цього виду спорту, а "Зал хокейної слави" в Братиславі обов'язково входить в програму екскурсій по місту.

-Податок на додану вартість (ПДВ) в Словаччині найвищий в Європі.

-Словацьке село Малі Селменці примітне тим, що частина його перебуває в Словаччині, а частина - в Україні.

-Протягом 5 століть території Словаччини входили до складу Австрійської імперії.

-Близько 10% всіх жителів країни - етнічні угорці.

-У 18-му столітті словак Моріц Беньовський був обраний королем Мадагаскару.

-Саме тут на початку XX століття був винайдений перший масовий парашут. Щоб довести надійність свого виробу, винахідник особисто зістрибнув зі своїм парашутом з даху найвищої будівлі.

-Столиця Словаччини, Братислава, унікальна тим, що межує одразу з двома країнами - Угорщиною та Австрією. Це єдина в світі столиця з таким незвичайним розташуванням. У 16 столітті це місто було столицею Угорщини.

-Новий рік словаки починають відзначати 5 грудня причому у них немає ні діда Мороза, ні Санта Клауса - роль казкових новорічних персонажів тут виконують чорти Крампус.

-Основний замок Братислави ні разу не був узятий штурмом.

-На честь Словаччини був названий один з астероїдів.

-У Словаччині немає дуже великих міст. Навіть в Братиславі живе всього 423 000 людей, а мегаполісів-мільйонників в цій країні і зовсім не знайти. Як, наприклад, в Литві.

-Один з словацьких барів, «Lingo«, відомий курцям усього світу: його стіни прикрашає майже 4 тисячі запальничок.

-Своєрідний місцевий символ - це собака породи чувач, яка з давніх часів використовувалася для випасу стад в горах.

-Слово «що?» Словацькою мовою звучить як «чо?». Це літературний варіант мови, не сленг:)

-Валюта Словаччини - Євро.

-Найулюбленіші спиртні напої словаків - боровичка - спиртова настоянка на ягодах ялівцю, а також сливовиця - настоянка на сливі.

-У Словаччині дуже багато бюджетних гірськолижних курортів, про які мало хто знає, і які не поступаються за красою австрійським курортам! 

-Словацькі гори Татри (Високі і Низькі) популярні на весь світ. На їх честь тут називають марки автомобілів, напої, вафлі і навіть банки.

-Подейкують, що в деяких ситуаціях на дорозі можна «домовитися» з поліціянтом без отримання штрафу. Однак це можливо тільки якщо ви чех або словак, з іноземцями такий номер не пройде.

-Відома молодіжна комедія «Євротур», в одному із сюжетів якої показана Братислава, насправді знімалася в чеському місті Міловіце. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.