Написати коментар

 

Незалежна держава Ірландія - батьківщина пінних напоїв, лепреконів і забобонів. Ця країна цікава в першу чергу своєю давньою історією, пам'ятників якій тут збереглося чимало. Самі ірландці дуже люблять свою країну, яка вже багато століть виступає як негласний суперник Великобританії в багатьох питаннях.

 

Цікаві факти про Ірландію.

-Столиця Ірландії - Дублін.

-Чисельність населення Ірландії становить - 4,6 млн осіб.

-Республіку Ірландія, розташовану на однойменному острові, нерідко плутають з Північною Ірландією, що входить до складу Великобританії (Сполученого Королівства). Звичайно, подібності між цими країнами простежуються, але і відмінностей вистачає. Ірландія - самобутній край з суворими погодними умовами і власними традиціями.

-Тут більше рудоволосих людей, ніж в будь-якій іншій країні світу - близько 9% населення. 

-Англійська мова тут має статус офіційної нарівні з ірландською. Нею володіє майже все населення, правда, акцент в ірландців дуже своєрідний, й англійцям зазвичай зрозуміти його складно. Ірландці зазвичай вимовляють слова не так, як годиться, а за принципом «як написано, так і вимовляємо».

-Клімат тут суворий. Осінь зазвичай починається вже в серпні, приносячи холодний вітер з моря.

-Прапор Ірландії має такий вигляд:

Прапор Ірландії

-Популярне свято Хелловін бере свій початок від аналогічного ірландського свята Самайн, яке святкували ще племена кельтів.

-Найзахідніша точка Європи розташована саме на ірландській землі.

-У цій країні колись був відкритий перший в світі дьюті-фрі магазин.

-Знаменитий Святий Патрік є покровителем не тільки Ірландії, але і Нігерії.

-Білий Дім в США побудований ірландським архітектором Джеймсом Хобаном.

-Саме в Ірландії був спроектований сумнозвісний круїзний лайнер «Титанік».

-Ця країна славиться своїми пабами. Найстаріший з них був відкритий 9 століть тому, і він досі працює.

-Уродженець Ірландії Джон Тіндаль став першим в світі вченим-фізиком.

-У самій Ірландії живе в 17 разів менше ірландців, ніж за її межами. За кордоном проживає близько 80 мільйонів людей ірландського походження, а на історичній батьківщині - лише близько 4,6 млн.

-Ціни тут вищі, ніж в сусідній Великобританії.

-Більшість місцевих жителів у всьому підтримують політику США.

-Тут дуже багато іммігрантів. Велика їх частина - вихідці з Пакистану та Індії, а також їх нащадки.

-Ірландія здавна славиться своїм пивом. Щорічне споживання напою на душу населення - понад 130 літрів. За цим показником Ірландія поступається лише Чехії.

-У Дубліні, ірландській столиці, на кожну сотню осіб припадає один паб.

-Ірландський учений Вільям Вілсон першим в світі точно виміряв температуру сонячної поверхні. Пізніші дослідження показали, що він мав цілковиту рацію.

-У Дубліні знаходиться найстаріший в світі діючий пологовий будинок, який був відкритий в 1745 році.

-Більшість жителів країни різко негативно ставляться до абортів. Саме тому, вони заборонені в Ірландії законом. Виняток можливий лише в тому випадку, якщо вагітність загрожує життю матері.

-Ця країна - батьківщина найбільших в світі собак, ірландських вовкодавів.

-Тут досі функціонує найстаріший у світі яхт-клуб, який почав свою роботу в далекому 1720 році.

-По експорту програмного забезпечення Ірландія займає перше в світі місце.

-Квартири в Ірландії непопулярні. Ні, багато ірландців живуть на знімних квартирах, але, коли у них з'являється можливість придбати власне житло, всі вони вважають за краще купити приватний будинок, а не квартиру.

-Суворий клімат загартував місцевих жителів. Поки туристи кутаються в куртки, рятуючись від холоду, ірландці запросто можуть гуляти в шортах і футболках.

-Тут так багато древніх руїн, що ніхто досі не спромігся підрахувати точну їх кількість.

-У неділю в Ірландії зазвичай неможливо знайти жодного працюючого магазину.

-Чайові в кафе і ресторанах тут офіційно складають 10% від чека.

-В Ірландії багато мальовничих пляжів, але купатися на них більшість європейців відмовляється круглий рік - море завжди холодне. Але деякі місцеві спокійно плавають.

-Ірландське коріння, згідно з переписом населення, є у 50% населення Австралії.

-В Ірландії надзвичайно популярна індійська кухня. Саме вона становить левову частку місцевого фастфуду.

-В Ірландії неможливо натрапити на змію в дикій природі. За легендою, їх вигнав звідси Святий Патрік - покровитель острова.

-У школах Ірландії в день Святого Патріка заведено приходити в одязі зеленого кольору. Учні строго стежать за дотриманням цієї традиції, порушнику можуть надавати стусанів.

-Картопля була завезена в Ірландію в кінці XVI століття. Вона відмінно прижилася на місцевих ґрунтах і незабаром стала основою раціону жителів острова. Саме з картоплею і пов'язана одна з найтрагічніших сторінок історії країни - в середині XIX століття фітофтороз протягом декількох років знищував весь урожай. За цей час від голоду померли, приблизно, 25 відсотків населення.

-У Книгу рекордів Гіннесса внесений оркестр з ірландського міста Корк. Цією відзнакою музиканти були ушановані за те, що 57 років грали одним і тим же складом.

-Ірландський лікер Baileys відомий у всьому світі. На його виготовлення йде понад 40 відсотків всього ірландського молока.

-На конкурсі «Євробачення» ірландці перемагали 7 разів. Таким успіхом не може похвалитися жодна інша країна. Правда, остання перемога була понад 20 років тому - в 1996 році.

-Найпоширеніше прізвище в Ірландії - Мерфі, що в перекладі означає «моряк». Це не дивно, адже Ірландія - острівна держава. На сьогодні в Ірландії зареєстровано близько 1 500 рибальських суден.

-29 лютого ірландська жінка може перша зробити пропозицію чоловікові. Причому, в разі відмови, він буде оштрафований.

-У Дубліні знаходиться музей пивоварні Гіннесса. Це семиповерхова будівля, що має форму фірмового келиха. Тут можна не тільки дізнатися багато цікавого з історії цієї компанії, але і продегустувати різні сорти пива «Гіннесс»

-Генетики з'ясували, чому у багатьох ірландців руде волосся. На їхню думку, рудий колір - реакція на брак сонячного світла. До того ж приблизно 50% населення Ірландії, хоча і мають світле або темне волосся, є носіями «рудого гена». 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter