Незалежна держава Ірландія - батьківщина пінних напоїв, лепреконів і забобонів. Ця країна цікава в першу чергу своєю давньою історією, пам'ятників якій тут збереглося чимало. Самі ірландці дуже люблять свою країну, яка вже багато століть виступає як негласний суперник Великобританії в багатьох питаннях.

 

Цікаві факти про Ірландію.

-Столиця Ірландії - Дублін.

-Чисельність населення Ірландії становить - 4,6 млн осіб.

-Республіку Ірландія, розташовану на однойменному острові, нерідко плутають з Північною Ірландією, що входить до складу Великобританії (Сполученого Королівства). Звичайно, подібності між цими країнами простежуються, але і відмінностей вистачає. Ірландія - самобутній край з суворими погодними умовами і власними традиціями.

-Тут більше рудоволосих людей, ніж в будь-якій іншій країні світу - близько 9% населення. 

-Англійська мова тут має статус офіційної нарівні з ірландською. Нею володіє майже все населення, правда, акцент в ірландців дуже своєрідний, й англійцям зазвичай зрозуміти його складно. Ірландці зазвичай вимовляють слова не так, як годиться, а за принципом «як написано, так і вимовляємо».

-Клімат тут суворий. Осінь зазвичай починається вже в серпні, приносячи холодний вітер з моря.

-Прапор Ірландії має такий вигляд:

Прапор Ірландії

-Популярне свято Хелловін бере свій початок від аналогічного ірландського свята Самайн, яке святкували ще племена кельтів.

-Найзахідніша точка Європи розташована саме на ірландській землі.

-У цій країні колись був відкритий перший в світі дьюті-фрі магазин.

-Знаменитий Святий Патрік є покровителем не тільки Ірландії, але і Нігерії.

-Білий Дім в США побудований ірландським архітектором Джеймсом Хобаном.

-Саме в Ірландії був спроектований сумнозвісний круїзний лайнер «Титанік».

-Ця країна славиться своїми пабами. Найстаріший з них був відкритий 9 століть тому, і він досі працює.

-Уродженець Ірландії Джон Тіндаль став першим в світі вченим-фізиком.

-У самій Ірландії живе в 17 разів менше ірландців, ніж за її межами. За кордоном проживає близько 80 мільйонів людей ірландського походження, а на історичній батьківщині - лише близько 4,6 млн.

-Ціни тут вищі, ніж в сусідній Великобританії.

-Більшість місцевих жителів у всьому підтримують політику США.

-Тут дуже багато іммігрантів. Велика їх частина - вихідці з Пакистану та Індії, а також їх нащадки.

-Ірландія здавна славиться своїм пивом. Щорічне споживання напою на душу населення - понад 130 літрів. За цим показником Ірландія поступається лише Чехії.

-У Дубліні, ірландській столиці, на кожну сотню осіб припадає один паб.

-Ірландський учений Вільям Вілсон першим в світі точно виміряв температуру сонячної поверхні. Пізніші дослідження показали, що він мав цілковиту рацію.

-У Дубліні знаходиться найстаріший в світі діючий пологовий будинок, який був відкритий в 1745 році.

-Більшість жителів країни різко негативно ставляться до абортів. Саме тому, вони заборонені в Ірландії законом. Виняток можливий лише в тому випадку, якщо вагітність загрожує життю матері.

-Ця країна - батьківщина найбільших в світі собак, ірландських вовкодавів.

-Тут досі функціонує найстаріший у світі яхт-клуб, який почав свою роботу в далекому 1720 році.

-По експорту програмного забезпечення Ірландія займає перше в світі місце.

-Квартири в Ірландії непопулярні. Ні, багато ірландців живуть на знімних квартирах, але, коли у них з'являється можливість придбати власне житло, всі вони вважають за краще купити приватний будинок, а не квартиру.

-Суворий клімат загартував місцевих жителів. Поки туристи кутаються в куртки, рятуючись від холоду, ірландці запросто можуть гуляти в шортах і футболках.

-Тут так багато древніх руїн, що ніхто досі не спромігся підрахувати точну їх кількість.

-У неділю в Ірландії зазвичай неможливо знайти жодного працюючого магазину.

-Чайові в кафе і ресторанах тут офіційно складають 10% від чека.

-В Ірландії багато мальовничих пляжів, але купатися на них більшість європейців відмовляється круглий рік - море завжди холодне. Але деякі місцеві спокійно плавають.

-Ірландське коріння, згідно з переписом населення, є у 50% населення Австралії.

-В Ірландії надзвичайно популярна індійська кухня. Саме вона становить левову частку місцевого фастфуду.

-В Ірландії неможливо натрапити на змію в дикій природі. За легендою, їх вигнав звідси Святий Патрік - покровитель острова.

-У школах Ірландії в день Святого Патріка заведено приходити в одязі зеленого кольору. Учні строго стежать за дотриманням цієї традиції, порушнику можуть надавати стусанів.

-Картопля була завезена в Ірландію в кінці XVI століття. Вона відмінно прижилася на місцевих ґрунтах і незабаром стала основою раціону жителів острова. Саме з картоплею і пов'язана одна з найтрагічніших сторінок історії країни - в середині XIX століття фітофтороз протягом декількох років знищував весь урожай. За цей час від голоду померли, приблизно, 25 відсотків населення.

-У Книгу рекордів Гіннесса внесений оркестр з ірландського міста Корк. Цією відзнакою музиканти були ушановані за те, що 57 років грали одним і тим же складом.

-Ірландський лікер Baileys відомий у всьому світі. На його виготовлення йде понад 40 відсотків всього ірландського молока.

-На конкурсі «Євробачення» ірландці перемагали 7 разів. Таким успіхом не може похвалитися жодна інша країна. Правда, остання перемога була понад 20 років тому - в 1996 році.

-Найпоширеніше прізвище в Ірландії - Мерфі, що в перекладі означає «моряк». Це не дивно, адже Ірландія - острівна держава. На сьогодні в Ірландії зареєстровано близько 1 500 рибальських суден.

-29 лютого ірландська жінка може перша зробити пропозицію чоловікові. Причому, в разі відмови, він буде оштрафований.

-У Дубліні знаходиться музей пивоварні Гіннесса. Це семиповерхова будівля, що має форму фірмового келиха. Тут можна не тільки дізнатися багато цікавого з історії цієї компанії, але і продегустувати різні сорти пива «Гіннесс»

-Генетики з'ясували, чому у багатьох ірландців руде волосся. На їхню думку, рудий колір - реакція на брак сонячного світла. До того ж приблизно 50% населення Ірландії, хоча і мають світле або темне волосся, є носіями «рудого гена». 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter