Написати коментар

 

Незалежна держава Ірландія — батьківщина пінних напоїв, лепреконів і забобонів. Ця країна цікава в першу чергу своєю давньою історією, пам'ятників якій тут збереглося чимало. Самі ірландці дуже люблять свою країну, яка вже багато століть виступає як негласний суперник Великобританії в багатьох питаннях.

 

Цікаві факти про Ірландію

● Столиця Ірландії — Дублін.

Чисельність населення Ірландії становить — 4,6 млн осіб.

Республіку Ірландія, розташовану на однойменному острові, нерідко плутають з Північною Ірландією, що входить до складу Великобританії (Сполученого Королівства). Звичайно, подібності між цими країнами простежуються, але і відмінностей вистачає. Ірландія — самобутній край з суворими погодними умовами і власними традиціями. 

Тут більше рудоволосих людей, ніж в будь-якій іншій країні світу — близько 9% населення. 

Англійська мова тут має статус офіційної нарівні з ірландською. Нею володіє майже все населення, правда, акцент в ірландців дуже своєрідний, й англійцям зазвичай зрозуміти його складно. Ірландці зазвичай вимовляють слова не так, як годиться, а за принципом «як написано, так і вимовляємо».

Клімат тут суворий. Осінь зазвичай починається вже в серпні, приносячи холодний вітер з моря.

Прапор Ірландії має такий вигляд:

Прапор Ірландії

Популярне свято Хелловін бере свій початок від аналогічного ірландського свята Самайн, яке святкували ще племена кельтів.

У цій країні колись був відкритий перший в світі дьюті-фрі магазин.

Знаменитий Святий Патрік є покровителем не тільки Ірландії, але і Нігерії.

Білий Дім в США побудований ірландським архітектором Джеймсом Хобаном.

Саме в Ірландії був спроектований сумнозвісний круїзний лайнер «Титанік».

Ця країна славиться своїми пабами. Найстаріший з них був відкритий 9 століть тому, і він досі працює.

Уродженець Ірландії Джон Тіндаль став першим в світі вченим-фізиком.

У самій Ірландії живе в 17 разів менше ірландців, ніж за її межами. За кордоном проживає близько 80 мільйонів людей ірландського походження, а на історичній батьківщині — лише близько 4,6 млн.

Ціни тут вищі, ніж в сусідній Великобританії.

Більшість місцевих жителів у всьому підтримують політику США.

Тут дуже багато іммігрантів. Велика їх частина — вихідці з Пакистану та Індії, а також їх нащадки.

Ірландія здавна славиться своїм пивом. Щорічне споживання напою на душу населення — понад 130 літрів. За цим показником Ірландія поступається лише Чехії.

У Дубліні, ірландській столиці, на кожну сотню осіб припадає один паб.

Ірландський учений Вільям Вілсон першим в світі точно виміряв температуру сонячної поверхні. Пізніші дослідження показали, що він мав цілковиту рацію.

У Дубліні знаходиться найстаріший в світі діючий пологовий будинок, який був відкритий в 1745 році.

Більшість жителів країни різко негативно ставляться до абортів. Саме тому, вони заборонені в Ірландії законом. Виняток можливий лише в тому випадку, якщо вагітність загрожує життю матері.

Ця країна — батьківщина найбільших в світі собак, ірландських вовкодавів.

Тут досі функціонує найстаріший у світі яхт-клуб, який почав свою роботу в далекому 1720 році.

По експорту програмного забезпечення Ірландія займає перше в світі місце.

Квартири в Ірландії непопулярні. Ні, багато ірландців живуть на знімних квартирах, але, коли у них з'являється можливість придбати власне житло, всі вони вважають за краще купити приватний будинок, а не квартиру.

Суворий клімат загартував місцевих жителів. Поки туристи кутаються в куртки, рятуючись від холоду, ірландці запросто можуть гуляти в шортах і футболках.

Тут так багато древніх руїн, що ніхто досі не спромігся підрахувати точну їх кількість.

У неділю в Ірландії зазвичай неможливо знайти жодного працюючого магазину.

Чайові в кафе і ресторанах тут офіційно складають 10% від чека.

В Ірландії багато мальовничих пляжів, але купатися на них більшість європейців відмовляється круглий рік — море завжди холодне. Але деякі місцеві спокійно плавають.

Ірландське коріння, згідно з переписом населення, є у 50% населення Австралії.

В Ірландії надзвичайно популярна індійська кухня. Саме вона становить левову частку місцевого фастфуду.

В Ірландії неможливо натрапити на змію в дикій природі. За легендою, їх вигнав звідси Святий Патрік — покровитель острова.

У школах Ірландії в день Святого Патріка заведено приходити в одязі зеленого кольору. Учні строго стежать за дотриманням цієї традиції, порушнику можуть надавати стусанів.

Картопля була завезена в Ірландію в кінці XVI століття. Вона відмінно прижилася на місцевих ґрунтах і незабаром стала основою раціону жителів острова. Саме з картоплею і пов'язана одна з найтрагічніших сторінок історії країни — в середині XIX століття фітофтороз протягом декількох років знищував весь урожай. За цей час від голоду померли, приблизно, 25 відсотків населення.

У Книгу рекордів Гіннесса внесений оркестр з ірландського міста Корк. Цією відзнакою музиканти були ушановані за те, що 57 років грали одним і тим же складом.

Ірландський лікер Baileys відомий у всьому світі. На його виготовлення йде понад 40 відсотків всього ірландського молока.

На конкурсі «Євробачення» ірландці перемагали 7 разів. Таким успіхом не може похвалитися жодна інша країна. Правда, остання перемога була понад 20 років тому — в 1996 році.

Найпоширеніше прізвище в Ірландії — Мерфі, що в перекладі означає «моряк». Це не дивно, адже Ірландія — острівна держава. На сьогодні в Ірландії зареєстровано близько 1 500 рибальських суден.

29 лютого ірландська жінка може перша зробити пропозицію чоловікові. Причому, в разі відмови, він буде оштрафований.

У Дубліні знаходиться музей пивоварні Гіннесса. Це семиповерхова будівля, що має форму фірмового келиха. Тут можна не тільки дізнатися багато цікавого з історії цієї компанії, але і продегустувати різні сорти пива «Гіннесс»

Генетики з'ясували, чому у багатьох ірландців руде волосся. На їхню думку, рудий колір — реакція на брак сонячного світла. До того ж приблизно 50% населення Ірландії, хоча і мають світле або темне волосся, є носіями «рудого гена». 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter