1 Коментар

 

 

Про державу Люксембург мало що чути, вона не входить до числа популярних туристичних напрямків або великих європейських країн. Це Велике Герцогство є однією із найменших держав на території Європи.

 

Цікаві факти про Люксембург.

-Столиця Люксембурга — місто Люксембург.

-Чисельність населення Люксембурга становить — 576 тисяч осіб.

-Люксембург межує з такими країнами: Бельгія, Німеччина, Франція.

-Офіційні мови: люксембурзька, французька, німецька.

-Площа Люксембурга становить усього — 2 586 км². (Для порівняння, площа нашої Чернівецької області становить — 8 097 км². Це найменша область України)

-Попри свої маленькі розміри, Люксембург є найбагатшою країною у світі. Цей показник вираховується з ВВП (валовий внутрішній продукт) на душу населення. І для Люксембурга показник просто величезний — 104 тисячі доларів на людину!

-Не дивно, що Люксембург лідирує в рейтингу найвищих мінімальних заробітних плат серед країн Євросоюзу. Працівники в цій країні мають отримувати не менше 2000 євро на місяць.

-Люксембург є єдиним у світі Великим Герцогством. Держава стала такою після поразки Наполеона в 1815 році й залишається такою донині. Управляється держава великим герцогом Анрі.

-Люксембург є однією з дванадцяти країн-засновників НАТО, й однією із шести країн-засновників Євросоюзу. 

-Половина офіційних співробітників Люксембурга не є жителями цієї країни. Вони їздять на роботу з Бельгії, Німеччини і Франції. Жителів інших країн залучають вигідні умови Люксембурга й хороша охорона здоров’я.

-Одне з найголовніших туристичних місць у Люксембурзі — знамениті Каземати Бок. Це ціла підземна мережа тунелів протяжністю 17 кілометрів, які прорубані в скелі під містом Люксембург. Будівництво було почато ще в 1644 році й поступово розширювалося. У роки Другої світової війни Каземати використовувалися як бомбосховище й переховували 30–35 тисяч осіб.

-У Люксембурзі розташовано понад 200 банківських закладів — більше, ніж у будь-якому іншому місті світу.

-У Люксембурзі проживає приблизно 170 національностей, а майже половина населення є іммігрантами. Найбільша частина — португальці, їх тут проживає приблизно 16,4 % від усього населення.

-Жителі країни зазвичай говорять трьома мовами, люксембурзькою, німецькою та французькою. У дитячому садку діти говорять люксембурзькою, у початковій школі — французькою й німецькою, у середній — англійською. У ЗМІ та повсякденному житті поширені французька, португальська, англійська, німецька та люксембурзька. Парламент країни використовує люксембурзьку, а закони написані французькою.

-Люксембург є податковою гаванню для багатьох великих компаній. Тут одні з найнижчих податкових ставок у світі, що робить герцогство сприятливим для ведення бізнесу.

-Прем’єр-міністр Люксембурга Ксав’є Бетель став першим у Євросоюзі лідером країни, який вступив в одностатевий шлюб. Уряд країни схвалив одностатеві шлюби у 2015 році.

-Хоча ця країна є світською, за статистикою велика частина населення вважає себе римськими католиками. Решта відносять себе до протестантів, євреїв і мусульман.

-У Люксембурзі одна з найвищих виборчих явок у Європі — 91 %.

-У цій країні є район, який називається Маленька Швейцарія. Таке прізвисько цей шматочок Люксембурга (7 % від усієї площі) отримав через схожість зі швейцарським пейзажем. Тут є густі ліси, струмки, водоспад, крихітні села і зруйновані замки.

-Відомо кілька версій про походження назви країни. За однією — вона утворилася від імені стародавньої фортеці «Лутцебург». У 963 році, коли граф Зігфрід купив собі володіння на цьому місці, вони стали називатися «Люцлінбургус». А вже в середні віки, під впливом французької мови з’явилася нинішня назва «Люксембург». За другою версією назва держави походить із німецької «маленький замок».

-Старі квартали міста Люксембург (столиця країни) входять у число об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Причиною внесення в цей почесний список стала величезна кількість історичних пам’яток і постаментів, що збереглися у відмінному стані.

-Національна кухня Люксембурга являє собою суміш французької та німецької. Традиційними стравами є картопляні млинці, сливовий пиріг, зелений суп із квасолі й картоплі, копчений свинячий окіст з овочами.

-Ця країна славиться своїми винами й постійно лідирує у всіх виноробних рейтингах. Одне з найпопулярніших вин, Crémant de Luxembourg, практично щорічно завойовує золоті і срібні медалі.

-Ресторан Chiggeri потрапив у Книгу рекордів Гіннеса у 2009 році як володар найдовшої винної карти у світі. Цей люксембурзький заклад пропонує на вибір 1 746 сортів вин.

-Люксембург перемагав на музичному конкурсі «Євробачення» п’ять разів.

-Люксембург входить у число найбільш безпечних країн у світі, житель цієї країни має найменше шансів бути застреленим. У цій країні всього дві в’язниці!

-Щільна дорожня й магістральна мережа в Люксембурзі абсолютно не заважає рости лісам. Так, на третину держава покрита лісами.

-За рівнем грамотності жителі Люксембурга стоять на першому місці у світі, демонструючи 100 відсотковий показник.

-Люксембург — дивовижна країна, яка поєднує в собі безліч різних національностей і народних колоритів і жодним чином не обмежує нічиї права. У неї неможливо не закохатися! 

Monobank [CPS, API] UA

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Ольга · 2 місяців тому
    Це то дуже добре що люди так живуть, а коли ми на нашій Україні, краще станемо жити? 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter