Написати коментар

Англія це суцільна «крамниця дивовижних речей». Цікаві факти спіткають туриста на кожній вулиці, а їхній вік визначають століттями. Сучасна Англія захоплює і дивує не менше, ніж стародавня. Гайда знайомитись з цікавинками колишньої імперії!

 

Цікаві факти про Англію:

tut-cikavoСтолиця Англії Лондон.

tut-cikavoЧисельність населення Англії становить 55,9 млн осіб.

tut-cikavo Англія одна з чотирьох країн які фомують Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії.

tut-cikavo Англія займає не всю територію найбільшого острова Європи Великобританії, а лише дві третини.

tut-cikavo Територіально Англія удвічі менша за сусідню Францію

tut-cikavo Офіційною мовою Англії до 1362 року була французька!

tut-cikavo У той час, як півсвіту спілкується англійською, в Англії говорять 300 мовами! 

tut-cikavo Шоста частина всього населення Англії замешкує столицю це 8 мільйонів із 51! 

tut-cikavo Лише 13% англійців живуть у селах і маленьких містечках, більшість обирають мегаполіси.

tut-cikavo Півтори сотні англійських міст мають однакову назву Ньютаун, на кшталт української назви Новосілки. 

tut-cikavo Лише три чверті англійців корінні жителі цієї країни, решта 25%  приїжджі.

tut-cikavo Прапор Англії має такий вигляд:

Прапор Англії

tut-cikavo Англієць протягом життя споживає у 20 разів більше чаю, ніж американець.

tut-cikavo Фабрика у місті Банбері працює на особливому пальному — кавовій гущі. Виготовляють на ній, звісно, каву.

tut-cikavo Англійці винайшли не лише футбол, а й шнурівки для взуття.

tut-cikavo Англійська влада століттями боролась з футболом, аж поки гра не набула організованої і безпечної форми. Середньовічні футболісти грали майже без правил, причому не на життя, а на смерть! 

tut-cikavo Настільний теніс гра для аристократії. До появи спеціального інвентарю джентельмени використовували підручні предмети: корок від шампанського, два портсигари і перегородку з книг.

tut-cikavo Сучасна Англія продовжує залишатись однією з найбагатших країн Європи та світу. Кожна п`ята велика корпорація нашого континенту знаходиться саме тут!

tut-cikavo Скарбнички для монет у вигляді свинки родом з Англії. Ідея походить від співзвучності слів «pigg» (свиня) і «liygg» (глина, з якої формували домашні горщики). У цих ємностях люди часто ховали заощадження. З часом "liygg bank" перетворився на "pigg bank", і у цьому вигляді став популярним у майже цілому світі. 

tut-cikavo Ірокез зачіска для панків, яку придумала британка Вів`єн Вествуд. Інші епатажні елементи образу цієї субкультури також з`явились з її руки.

tut-cikavo Англійська королева не бере жодної участі у керуванні країною, а лише символізує владу Конституційної монархії.

tut-cikavo Писаної конституції у Англії нема.

tut-cikavo Вислів «пройти червоною ниткою», тобто, зберегти основну думку протягом оповіді, походить з англійського флоту. У 18 столітті тут вирішили маркувати канати, вплітаючи червону нитку на всю довжину виробу. 

tut-cikavo Часовий пояс поняття, яке стало хвилювати подорожніх із появою англійської залізниці. Вона стала першим швидкісним транспортом 19 століття! Щоб скласти розклад руху між віддаленими містами, залізничники вимагали синхронізувати годинники в країні. Так уся Англія стала визначати час за Грінвічем, а не за сонцем.

tut-cikavo Нульовий «грінвічський» меридіан, за яким ведуть відлік часових поясів, проходить крізь столицю Англії м. Лондон. 

tut-cikavo Також англійці це саме ті люди, які назвали момент моментом і визначили його тривалість 90 секунд.

tut-cikavo Перший рахунок в історії міжнародного футболу за участі англійських футболістів 0:0. Матч унічию відбувся 1873 року із шотландцями.

tut-cikavo Поручні в англійському метро фарбують у той самий колір, яким позначена транспортна гілка. Це дозволяє краще орієнтуватися в маршруті, однак не рятує від неуважності щороку роззяви гублять тут 80 000 парасольок.  

tut-cikavo Найбільша річка Англії Темза, має протяжність у понад 300 км. Щороку в останній день літа тут влаштовують змагання гумових качат.

tut-cikavo 22 білих лебедів, що мешкають на Темзі, а також благородні види риб у всіх водах Англії належать королеві.

tut-cikavo Окрім лебедів і гумових качат, на Темзі можна побачити справжнісінького кита, який запливає у річкові води з Ірландського або Північного моря.

tut-cikavo Спочатку парасольку використовували для захисту від сонця, і тільки в Англії їй знайшли нове застосування укриття від дощу.

tut-cikavo По всій Європі серед жителів Англії спостерігається найвищий рівень ожиріння.

tut-cikavo Сніг в Англії навіть взимку майже нонсенс. Всього один сантиметр снігу здатний паралізувати рух усіх видів транспорту.

tut-cikavo Англія відрізняється помірним кліматом. Дощі тут йдуть цілий рік. Однак температура змінюється в залежності від пори року. Вона рідко опускається нижче 5 °С і піднімається вище +30 °С. Погода тут м'яка і волога завдяки переважаючим вітрам, що дмуть з Атлантичного океану.

tut-cikavo Англійська кухня вважається найгіршою в Європі. Національної кухні просто немає, як такої. Тут популярні індійські, італійські страви. Попитом користуються кухні різних народів, але англійскої немає.

tut-cikavo В Англії введена єдина шкільна форма для всіх шкіл. Виняток становлять лише деякі приватні школи. Звичне для нас слово pupil (з уроків англійської мови означає «учень») тут не вживається. І школярів, і студентів називають однаково student.

tut-cikavo Недарма англійців вважають скупими. Вони економлять на всьому. Тут найнижча середня кімнатна температура у всій Європі 15-16 градусів за Цельсієм.

tut-cikavo Незважаючи стереотип що склався про «туманний і дощовий Альбіон», дощі для Англії таке ж нечасте явище, як, наприклад, для Києва.  

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter