Англія це суцільна «крамниця дивовижних речей». Цікаві факти спіткають туриста на кожній вулиці, а їхній вік визначають століттями. Сучасна Англія захоплює і дивує не менше, ніж стародавня. Гайда знайомитись з цікавинками колишньої імперії!

 

Цікаві факти про Англію:

tut-cikavoСтолиця Англії Лондон.

tut-cikavoЧисельність населення Англії становить 55,9 млн осіб.

tut-cikavo Англія одна з чотирьох країн які фомують Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії.

tut-cikavo Англія займає не всю територію найбільшого острова Європи Великобританії, а лише дві третини.

tut-cikavo Територіально Англія удвічі менша за сусідню Францію

tut-cikavo Офіційною мовою Англії до 1362 року була французька!

tut-cikavo У той час, як півсвіту спілкується англійською, в Англії говорять 300 мовами! 

tut-cikavo Шоста частина всього населення Англії замешкує столицю це 8 мільйонів із 51! 

tut-cikavo Лише 13% англійців живуть у селах і маленьких містечках, більшість обирають мегаполіси.

tut-cikavo Півтори сотні англійських міст мають однакову назву Ньютаун, на кшталт української назви Новосілки. 

tut-cikavo Лише три чверті англійців корінні жителі цієї країни, решта 25%  приїжджі.

tut-cikavo Прапор Англії має такий вигляд:

Прапор Англії

tut-cikavo Англієць протягом життя споживає у 20 разів більше чаю, ніж американець.

tut-cikavo Фабрика у місті Банбері працює на особливому пальному — кавовій гущі. Виготовляють на ній, звісно, каву.

tut-cikavo Англійці винайшли не лише футбол, а й шнурівки для взуття.

tut-cikavo Англійська влада століттями боролась з футболом, аж поки гра не набула організованої і безпечної форми. Середньовічні футболісти грали майже без правил, причому не на життя, а на смерть! 

tut-cikavo Настільний теніс гра для аристократії. До появи спеціального інвентарю джентельмени використовували підручні предмети: корок від шампанського, два портсигари і перегородку з книг.

tut-cikavo Сучасна Англія продовжує залишатись однією з найбагатших країн Європи та світу. Кожна п`ята велика корпорація нашого континенту знаходиться саме тут!

tut-cikavo Скарбнички для монет у вигляді свинки родом з Англії. Ідея походить від співзвучності слів «pigg» (свиня) і «liygg» (глина, з якої формували домашні горщики). У цих ємностях люди часто ховали заощадження. З часом "liygg bank" перетворився на "pigg bank", і у цьому вигляді став популярним у майже цілому світі. 

tut-cikavo Ірокез зачіска для панків, яку придумала британка Вів`єн Вествуд. Інші епатажні елементи образу цієї субкультури також з`явились з її руки.

tut-cikavo Англійська королева не бере жодної участі у керуванні країною, а лише символізує владу Конституційної монархії.

tut-cikavo Писаної конституції у Англії нема.

tut-cikavo Вислів «пройти червоною ниткою», тобто, зберегти основну думку протягом оповіді, походить з англійського флоту. У 18 столітті тут вирішили маркувати канати, вплітаючи червону нитку на всю довжину виробу. 

tut-cikavo Часовий пояс поняття, яке стало хвилювати подорожніх із появою англійської залізниці. Вона стала першим швидкісним транспортом 19 століття! Щоб скласти розклад руху між віддаленими містами, залізничники вимагали синхронізувати годинники в країні. Так уся Англія стала визначати час за Грінвічем, а не за сонцем.

tut-cikavo Нульовий «грінвічський» меридіан, за яким ведуть відлік часових поясів, проходить крізь столицю Англії м. Лондон. 

tut-cikavo Також англійці це саме ті люди, які назвали момент моментом і визначили його тривалість 90 секунд.

tut-cikavo Перший рахунок в історії міжнародного футболу за участі англійських футболістів 0:0. Матч унічию відбувся 1873 року із шотландцями.

tut-cikavo Поручні в англійському метро фарбують у той самий колір, яким позначена транспортна гілка. Це дозволяє краще орієнтуватися в маршруті, однак не рятує від неуважності щороку роззяви гублять тут 80 000 парасольок.  

tut-cikavo Найбільша річка Англії Темза, має протяжність у понад 300 км. Щороку в останній день літа тут влаштовують змагання гумових качат.

tut-cikavo 22 білих лебедів, що мешкають на Темзі, а також благородні види риб у всіх водах Англії належать королеві.

tut-cikavo Окрім лебедів і гумових качат, на Темзі можна побачити справжнісінького кита, який запливає у річкові води з Ірландського або Північного моря.

tut-cikavo Спочатку парасольку використовували для захисту від сонця, і тільки в Англії їй знайшли нове застосування укриття від дощу.

tut-cikavo По всій Європі серед жителів Англії спостерігається найвищий рівень ожиріння.

tut-cikavo Сніг в Англії навіть взимку майже нонсенс. Всього один сантиметр снігу здатний паралізувати рух усіх видів транспорту.

tut-cikavo Англія відрізняється помірним кліматом. Дощі тут йдуть цілий рік. Однак температура змінюється в залежності від пори року. Вона рідко опускається нижче 5 °С і піднімається вище +30 °С. Погода тут м'яка і волога завдяки переважаючим вітрам, що дмуть з Атлантичного океану.

tut-cikavo Англійська кухня вважається найгіршою в Європі. Національної кухні просто немає, як такої. Тут популярні індійські, італійські страви. Попитом користуються кухні різних народів, але англійскої немає.

tut-cikavo В Англії введена єдина шкільна форма для всіх шкіл. Виняток становлять лише деякі приватні школи. Звичне для нас слово pupil (з уроків англійської мови означає «учень») тут не вживається. І школярів, і студентів називають однаково student.

tut-cikavo Недарма англійців вважають скупими. Вони економлять на всьому. Тут найнижча середня кімнатна температура у всій Європі 15-16 градусів за Цельсієм.

tut-cikavo Незважаючи стереотип що склався про «туманний і дощовий Альбіон», дощі для Англії таке ж нечасте явище, як, наприклад, для Києва.  

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter