Написати коментар
Прапор Білорусі

 

Країна-сусідка Білорусь, яка межує з Україною на північно-західній стороні. Відноситься до пострадянських країн й наразі залишила за собою багато звичок того часу. У Білорусі дві офіційні мови – білоруська та російська. З 1994 року країна має незмінного президента в особі Олександра Лукашенка.

● Столиця Білорусі — Мінськ.

Чисельність населення Білорусі становить — 9,4 млн осіб.

Білорусь межує з такими країнами: Україна, Польща, Росія, Литва, Латвія

  

Коротка історія

Назва країни походить від словосполучення «Біла Русь», а перша подібна згадка датується 13 століттям. В давні часи належала до держави Рюриковичів, а потім увійшла до складу Великого Князівства Литовського. У 1569 році після Ливонської війни переходить до складу Речі Посполитої.

На початку 19 століття належить до Російської імперії та вже у його середині починає формуватися білоруський національний рух, зароджується білоруська література.

З 1922 й по 1990 рік входила до складу Радянського Союзу. Але після його розпаду 3 липня одержує свою довгоочікувану незалежність.

Сьогодення

Нині Білорусь належить до найбільш розвинених країн пострадянського часу. Тут досить поширена сфера ІТ-технологій, за що країну іноді називають державою програмістів. Цей рід занять вважається престижним та високооплачуваним. Саме тому багато молоді прагнуть здобути освіту в цій сфері.

У Білорусі дуже низький відсоток безробіття. Також відсутній великий розрив між багатим та бідним населення, а жебрака можна зустріти досить рідко. Це говорить про надзвичайну працьовитість білоруського населення. 

Країна – зелений край

Білорусь – дуже багата на природні ресурси. Міста можуть похвалитися кількістю парків. Вся територія країни загалом складається з 40% лісів. Всім відома Біловезька пуща – це національний парк за площею найбільший у Європі й входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Після аварії на ЧАЕС у 1986 році постраждала п’ята частина території країни, тому білоруси так поважно ставляться до своєї природи, прикладають багато зусиль для її збереження та розвитку.

Цікаві факти про Білорусь

Картопля або «бульба», як її називають місцеві жителі є національним надбанням. Білоруси придумали понад 300 страв з цим овочем, а національною вважають – деруни. Все це пов’язано з тим, що у 1820-х роках був великий неврожай й тільки бульба ратувала людей від голоду. Тож картопля у великій пошані в цих краях.

Варто згадати, що в країні жителі мають тільки один паспорт, з яким вони можуть їздити за кордон. До речі, в Білорусії не досить розвинений повітряний транспорт, особливо польоти такими дешевими авіалініями як лоукост. А от з квитками на потяг проблем не виникає й можна доїхати за помірну ціну майже у будь-яку сухопутну точку. Найдовший маршрут Мінськ – Пхеньян знаходиться у дорозі вісім з половиною діб.

В Білорусі, досі застосовують смертну кару. Можливо через це спостерігається досить низький рівень злочинності.

В Білорусі дуже розвинений та модний патріотизм. Країна пишається своїми досягненнями у різних сферах спорту: хокей, біатлон, футбол, теніс. Так у 2014 році на Олімпійських іграх біатлоністка Дарина Домрачева здобула аж три золоті медалі й стала найбільш титулованою білоруською спортсменкою з Зимових Олімпійських ігор.

Білорусь – подорож до СРСР

Більшість мандрівників, потрапляючи до цієї країни, порівнюють її з часом Радянського Союзу. У містах збереглися усі пам’ятники Володимира Леніна. Білорусь – єдина країна, що відновила радянський прапор, лише додавши незначні зміни.

Як і у СРСР тут дуже низькі ціни, а білоруський рубель вважається однією з найдешевших валют у світі. США взагалі відносять цей край до країн-ізгоїв. Але попри все це країна та влада дуже турбуються про своїх жителів. Тому тут враховуються перш за все потреби та інтереси внутрішні, які стосуються тільки Білорусі та її мешканців.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter