Молдова відома своїми виноградниками та щільністю населення. Країна жорсткого контрасту та душевності. Такою постає Молдова для користувачів соціальних мереж та туристів, які виділили деякий час аби побачити на власні очі, що то за країна, що межує з Україною. Невелика за площею держава має також кордон з Румунією, а її мешканці й досі вивчають румунську мову в школах.

Молдова вважається однією з найщільніше заселених країн Європи. Щільність населення становить приблизно 129 осіб на квадратний кілометр. Загалом в Молдові проживає приблизно 4 млн осіб. Звичайно ж наймасовішими є найбільші міста. До їх складу входить столиця — Кишинів, Тирасполь, Бельці, Бендери (куди втік Пилип Орлик) та Рибниця. Цікаво, що попри багатонаціональний склад мешканців країни, південь заселений корінними жителями — гагаузами. Їх мова під загрозою зникнення, тому знаходиться під захистом ЮНЕСКО. 

Одним з символів Молдови вважається тварина зубр. Саме він розташувався на гербі. На державному символі країни травоїдна тварина означає державну самостійність та унітарність. Історія описує, що у середньовіччі голова зубра була зображена на гербі воєводи Штефана чел Маре. Протягом багатьох століть саме зубри були господарями молдовських лісів. Але понад 300 років зубри вже не жили в цих краях, бо вони були винищені ще в кінці XVII століття. 

Тому красивий дипломатичний жест зробив президент Польщі у 2005 році, подарувавши Молдові трьох зубрів. Таким чином голова європейської держави показав повагу до державних цінностей та символів молдовського народу. В Україні ж на честь Молдовської Республіки названий цілий район в Одесі — Молдаванка.

Молдова — країна виноградників. Навіть дивлячись на неї з висоти пташиного польоту, здається, що це грона винограду. Країна позиціює себе на міжнародній арені як один з передових виробників винної продукції. Не дивно, адже близько чверті площі держави займають виноградники. Молдавський винний комбінат «Мілештій-Міч» - внесено до Книги рекордів Гіннесса, як володаря найбільшої колекції вин у світі, що складається з більш ніж півтора мільйона пляшок.

Жителі Молдови дуже часто можуть послухати жарти про себе та вже не ображаються. Адже яка ще нація настільки любить Різдво, що святкує його два рази на рік. Крім того, обов’язковою умовою для будь-якого свята є національна кукурудзяна каша мамалига, що є прикрасою будь-якого столу. Хоч кукурудза була завезена в Молдову у XVII столітті, в той час як вся інша Європа спробувала її ще в кінці XV століття, мамалига вважається візитною карткою саме Молдови. Традиційно кукурудза і страви з неї були чисто селянською їжею, і тільки в останні десятиліття стала їжею для всіх. 

 

Цікаві факти

● Молдавські вина не настільки знамениті, як французькі чи іспанські, і абсолютно марно. Перші виноградні лози в цих краях з'явилися понад 9000 років тому, а вино місцеві жителі почали готувати ще 5000 років тому.

● Кожен четвертий житель цієї країни прямо або побічно залучений у виноробному процесі.

● За популярністю серед іноземних туристів Молдова займає останнє місце серед всіх країн Європи. Навіть в Албанію щорічно приїжджає більше людей, ніж сюди.

● Назва країни походить від назви річки Молдови. Причому ця річка, протікає по сусідній Румунії, на молдавську територію взагалі ніяк не потрапляє.

● Близько 12% території країни контролюється невизнаною державою Придністровською Молдавською Республікою. Конфлікт тягнеться ще з 1990-го року.

● Тільки у трьох країн у світі, включаючи Молдову, лицьова і зворотна сторони державного прапора відрізняються одна від одної. Дві інших Саудівська Аравія і латиноамериканський Парагвай. 

● Молдовський ґрунт займає одне з перших в світі місць по родючості.

● Молдовське місто Сорока є неофіційною столицею циган.

● В одному з молдовських сіл знаходиться найвища в світі (28 метрів!) Будівля у вигляді пляшки.

● Молдова посідає сьоме місце у світі з виробництва волоських горіхів.

● За часів СРСР саме тут виготовляли їжу для космонавтів.

● У незапам'ятні часи тут жили особливо великі слони. На жаль, вимерли вони вже дуже давно.

● Кишинів є однією з найзеленіших європейських столиць.

● У сільській місцевості Молдови, гостя насамперед пригощають вином. Відмовлятися не заведено.

● У дуже великої кількості молдован не тільки молдовський паспорт, але і румунський. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.