Ліхтенштейн

 

Мальовничі пейзажі, цікава історія та приголомшливе сьогодення. У цій статті ми розповімо цікаві факти про дивовижний край Ліхтенштейн.

 

● Князівство Ліхтенштейн перлина на карті Європи. Особливими у цій країні є культура, державний устрій, побут. Побувавши у Ліхтенштейні туристи вражені його колоритом та різнобарв'ям.

● Ліхтенштейн одна з найменших країн Європи, розміри її всього – 160 квадратних кілометрів.

● Ліхтенштейн об’єднує в собі кілька країн. Мова німецька, попри те, що спільні кордони з Німеччиною відсутні. Національна валюта – швейцарський франк. Гімн це мелодія з гімну Великобританії, відрізняється лише текст пісні. Прапор країни такий як у Гаїті добавлена до нього лише корона. 

● Головним правителем є князь, їхня конституційна монархія дуже схожа на абсолютну.

● Столиця Ліхтенштейну – місто Вадуц. В ньому проживають менш ніж 6 000 жителів.

● Ліхтенштейн колись належав до Римської імперії. Починаючи з 1719 року по сьогоднішній день кордони цієї держави незмінні.

● Майже третина жителів це іноземні громадяни, більшу частину з них складають австрійці і швейцарці.

● Попри свої невеликі розміри Ліхтенштейн одна з найбагатших країн Європи, адже на душу населення припадає майже 60 тисяч євро на рік. Це може слугувати поясненням того, що в країні немає зовнішніх боргів. Попри те, що в країні проживає 37 000 осіб, тут зафіксовано понад 70 000 іноземних компаній. Іноземних бізнесменів заманюють низькі податки. На 10% бюджет поповнюють виробництвом поштових марок. Найбільший же дохід у країні від машинобудування та приладобудування.

● У країні дуже великий попит на робочу силу. Третя частина працівників цієї країни щодня приїжджають з інших країн. В основному це Австрійці, Швейцарці, Німці.

● Щоб здобути вищу освіту жителям доводиться навчатися у Швейцарії, адже ВНЗ в Ліхтенштейні відсутні.

● Співробітників поліції в цій країні менше ніж 100 осіб, але рівень злочинності на нульовій позначці. Ув'язнених можна перерахувати на пальцях, їх менше десятка. Хоча це ті чий термін ув’язнення менший ніж 2 роки, у кого ж термін перевищує дворічний термін переправляють до сусідніх австрійських в’язниць. Їжу для своїх в’язнів постачають з ресторанів, це значно економніше ніж платити заробітну плату кухарю.

● З 1866 року Ліхтенштейн не бере участі у воєнних баталіях. Коли Ліхтенштейн брав участь в воєнних діях в армії країни нараховувалося всього 80 осіб. Армія розпущена з 1868 року. І не просто так, адже ті іноземці які тут проживають під захистом своїх держав, в разі небезпеки інші держави захищатимуть своїх громадян.

● Цю країну можна навіть орендувати на добу, сума такої послуги – 70 тисяч доларів. Докладніше ...

Ліхтенштейн має один національний телеканал, громадський транспорт також лише один, це автобуси. Найпопулярнішим особистим транспортом є велосипед.

● Через територію Ліхтенштейну прокладена залізнична дорога, що об'єднує між собою Австрію зі Швейцарією. Довжина колії ледь перевищує 9 кілометрів, на її протяжності нараховують чотири залізничні станції.

● Особливими є і природні умови попри невеликі розміри країна є центром гірськолижного туризму, що не є дивиною, адже більша частина Ліхтенштейну покрита горами. Від гірського туризму бюджет країни також має великий дохід.

● Відомий меценат Ліхтенштейну Едуард Олександрович фон Фальц-Фейн був уродженцем Херсонської губернії, теперішня територія нашої Херсонської області. Він зробив не малий вклад в розвиток гірськолижного спорту, залучаючи та запрошуючи талановитих спортсменів з інших країн.

● Капітан збірної по футболу тут відразу виконує роль тренера, інші гравці також не є професійними футболістами, у кожного з них є професія та інше місце роботи. 

Monobank [CPS, API] UA

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.