Написати коментар
Місто Єреван

 

Вірменія — прадавня країна, що розташована на перехресті Європи та Азії. Вона зможе здивувати своїх гостей складною, але переможною історією, великою кількістю пам’яток, мальовничими гірськими ландшафтами і, звичайно ж, своєю неповторною гостинністю.

 

Цікаві факти про Вірменію

● Столиця Вірменії — Єреван.

Чисельність населення Вірменії становить — 3 млн осіб.

Вірменія межує з такими країнами: Грузія, Азербайджан, Іран, Туреччина. Виходу до моря не має.

Офіційна мова — вірменська.

Вірменія перша у світі країна, яка прийняла християнство як державну релігію.

Ця держава одна з найбільш мононаціональних у світі, вірмени тут становлять майже 98 % населення.

Вірменський коньяк офіційно називається саме коньяком. Цей привілей йому надала Франція через високу якість напою. Усі інші «коньяки» у світі, окрім французького та вірменського, не мають права так називатися. 

За межами цієї країни живе, за різними підрахунками, у 2–3 рази більше вірмен, ніж у самій Вірменії.

Багато фруктів мають назву місця свого походження або країни, звідки до нас потрапили. Наприклад, фініки з Фінікії, персики з Персії. А ось абрикоси в Європі довгий час називали вірменськими яблуками або вірменськими сливами, оскільки поширилися вони там саме з Вірменії.

Абрикос — це символ країни. Якщо подивитися на прапор Вірменії, то нижня помаранчева смуга символізує саме цей фрукт.

Гора Арарат, яка є символом Вірменії й зображена на гербі країни, розташована не у Вірменії. Територія гори відійшла до Туреччини в 1921 році. Проте, вона все одно залишається улюбленим символом батьківщини для всіх вірмен. Вони шанують цю гору, на якій, згідно з Біблією, зупинився Ноїв ковчег. Для вірмен Арарат це більше, ніж просто чудо природи.

Цікаво, що, у якій би точці Вірменії ви не перебували, ви завжди побачите гору Арарат.

Столиця Вірменії — Єреван — є одним із найдавніших міст світу. Навіть Рим був заснований на 29 років пізніше.

Вірменія мала багато столиць, які були споруджені, процвітали, а потім були зруйновані. Єреван дванадцята за рахунком столиця.  

Будинки в місті Єреван побудовані з особливого різновиду каменю, який має рожевий відтінок. Тож не дивно, що це місто називають «рожевим».

Вірменський хліб — лаваш, включений у нематеріальну спадщину ЮНЕСКО. Неможливо уявити вірменський стіл без лаваша. Цей тонкий національний хліб готують із пшеничного борошна і води, а має він суто вірменське походження. У цей унікальний хліб можна загорнути все, що душа забажає! До речі, лаваш можна зберігати протягом одного року, тому запасливі вірменки печуть його у великих кількостях, а потім зберігають.

Вірменія одна з найдавніших виноробних країн у світі. Недавно археологи проводили розкопки в селі Арені і виявили залишки виноробні, яка є найдавнішою у світі. Згідно з дослідженнями, їй 6 000 років!

Тут археологами було знайдено найстаріше відоме шкіряне взуття, віком 5 500 років.

У вірменських школах, шахи є обов’язковим предметом, по якому діти складають іспит.

Якщо ви мрієте спробувати вірменську кухню, то будьте готові до того, що їжа тут ну дуже солона. Це безпосередньо пов’язано з кліматом — у спеку сіль допомагає довше зберігати їжу.

У Вірменії була побудована найдовша канатна дорога у світі — «Крила Татева», що розташована неподалік від монастирського комплексу Татев. Ця споруда була побудована всього за 10 місяців, її довжина становить 5,7 км. Шлях у монастир займає лише 11 хвилин. За годину канатна дорога пропускає 200 пасажирів.

У Вірменії величезна кількість гір, а всі їхні вершини давно згаслі вулкани

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter