Написати коментар
Мальта

 

Республіка Мальта — це маленька острівна держава в Середземному морі, яка не має ні гір, ні річок, але може похвалитися багатою на дивовижні події багатовіковою історією. Ця країна є рекордсменом по щільності культурних та історичних пам’яток.

 

Цікаві факти про Мальту

● Столиця Мальти — Валетта.

Чисельність населення Мальти становить — 450 000 осіб.

Мальта розташована в самому центрі Середземного моря між Сицилією (90 км) І Тунісом (230 км).

Республіка Мальта складається з безлічі островів і острівців, що утворюють Мальтійський архіпелаг. Найбільші й заселені з них це острови Мальта (246 км²), Гозо (67 км²) і Коміно (2,7 км²). 

Мальта єдина країна в Європі, у якій немає річок, озер і власних джерел прісної води. Питну воду доставляють з Італії, побутову ж отримують із морської води через опріснення. 

Мальта була англійською колонією аж до 1964 року. Британське відлуння розноситься тут і досі. Це лівосторонній рух, поштові ящики у вигляді червоних тумб, червоні телефонні будки з британським левом, маленькі вуличні кеби карроціни, умивальники з пробкою, електророзетки англійського зразка з трьома дірками й багато чого іншого.

Офіційні мови на Мальті мальтійська й англійська. Багато місцевих жителів добре розуміють італійську. Мальта є однією з трьох країн у Європі, де англійська мова державна.

З 2004 року Мальта є членом Євросоюзу.

За щільністю населення Мальта займає третє місце у світі (після Монако й Сінгапуру).

Тут знайдені найдавніші споруди на Землі, що є старшими за єгипетські піраміди на 1000 років.

Мальта це величезний камінь, що виліз із вод Середземного моря. Відповідно і пляжі тут кам’яні.

На стінах будинків тут можна побачити таблички з іменами. Це оригінальна традиція давати домівкам імена.

Типовий портрет мальтійця: невисокий зріст, смаглявий, чорнявий, кароокий, товстий, з пірсингом і татуюваннями, й обов’язково носить прізвище Спітарі (ось що вийде, якщо змішати італійську, арабську й африканську кров). Що ж до прізвища Спітарі, її давали незаконнонародженим дітям госпітальєрів. 

Усі мальтійці сумлінні католики, щонеділі ходять до церкви. А церков на цьому архіпелазі стільки, скільки днів у році!

У країні заборонені розлучення й аборти, тому до сімейного життя мальтійці підходять дуже серйозно. Практично єдиною формою розлучення є «роздільне проживання», дозволене й засвідчене виключно судом. Але якщо жінка за цих обставин заведе роман на стороні, вона буде позбавлена ​​аліментів.

Мальтійці практично не вживають алкоголь.

Мальтійські пейзажі засвітилися у фільмах «Троя» і «Гладіатор».

На Мальті немає безробіття, безпритульних, і бродячих собак. Зате дуже багато бродячих кішок. Хоч і бездомні, але не обділені увагою і їжею: всюди стоять мисочки з водою й кормом.

Мальта загальновизнана школа англійської мови. Тут понад 30 ліцензованих шкіл, сюди приїжджають школярі та студенти з усієї Європи, вивчення мови тут набагато дешевше, ніж у Великобританії.

Мальта ідеальне місце для дайвінгу. Острів кам’яний, вода чиста. Під водою багато різних печер, гротів, останків затонулих кораблів, що перетворюють дайвінг у цілий квест.

Яскрава особливість Мальти — це традиційні, різнокольорові рибальські човни «луццу» з очима Осіріса. Традиція малювати очі на луццу прийшла від фінікійців. Очі Осіріса оберігали човен від небезпеки у відкритому морі.

Назва Республіки походить від фінікійського слова «malat», що перекладається як «притулок». З давніх часів острів неофіційно був відомий як «Земля меду», оскільки тут завжди було розвинене бджолярство.

Мальтійські вулиці вважаються одними з найбільш вузьких у світі. Таке планування дає змогу створити тінь від будинків і як стверджують корінні мальтійці, може слугувати прекрасним засобом для створення оборонних укріплень на випадок вторгнення.

Очисних споруд на Мальті немає. Каналізація острова являє собою трубопровід на 80 км у море.

Головною статтею доходу Мальти вважається прибуток від туристичного бізнесу. Туристи приносять четверту частину всіх доходів держави. Щорічно з візитом на острів прибувають до 1,2 млн туристів з усього світу. Це пов’язано не тільки з унікальними пам’ятками, прекрасним кліматом, але й деякими цікавими міфами. Наприклад, один із найпоширеніших міфів свідчить, що Мальта є частиною колись зниклої з лиця землі Атлантиди.

Крім туристичних послуг, прибутковими на Мальті вважаються кораблебудування й електроніка. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter