Написати коментар

 

● Європейці, приїхавши до Австралії, запитали в аборигенів: «А що це тут у вас за дивовижні стрибають звірі?» Аборигени відповідали: «Кенгуру», — що означало: «Не розуміємо!».

Слово «вино» відбулося від санскритського слова «вена», що означає «любити».

Латинське слово codex означало «шматок дерева». Саме на дерев’яних дощечках, змазаних воском, були виготовлені перші книги у звичному нам форматі, а не у формі сувою. Пізніше замість дерева римляни для кодексів стали використовувати пергамент. У 3 столітті у вигляді кодексу було видано зібрання імператорських конституцій. Сьогодні в українській мові слово «кодекс» використовується саме для назв зведень законів. 

Коли син понтійського царя Мітрідата Фарнак почав війну проти Риму, Цезар діяв стрімко. Взявши із собою кілька легіонів, він рушив у Малу Азію й розбив Парнахів. Повідомлення в Рим полководець обмежив трьома словами: «Прийшов, побачив, переміг».

Слово «робот» було придумане в 1920 році для п’єси «RUR» (про повстання машин) чеським драматургом Карелом Чапеком.

Слово «шаттл» перекладається як «човник» і означає деталь ткацького верстата, що переміщається туди й назад поперек полотна тканини; інше загально вживане значення — транспортний засіб, що обслуговує маршрут на коротку відстань без проміжних пунктів (човниковий маршрут).

Слово В’єтнам означає «країна в’ється на півдні».

У тлумачному словнику 1940 р. під редакцією Ушакова є таке визначення слова «Фіглі-міглі»: «вживається для позначення якихось хитрощів, жартів або яких-небудь підходів для досягнення чого-небудь, що супроводжується люб’язностями, кривляннями, викрутасами, підморгуванням».

Оригіналом на Русі називали палицю, якою били свідка, щоби дізнатись істину.

Гроно бананів називають «кисть», а одиничний банан — «палець». Взагалі сучасне слово «банан» арабською означає саме «палець».

Слово «хокей» має французьке коріння. Назва гри походить від слова «hoquet», яке означало «пастуша палиця».

В Англії поліціянтів називають bobby. Слово походить від імені прем’єр-міністра Великобританії — Роберта Піля (скор. від Роберт — Боб або Боббі). Наприкінці 19-го століття він реорганізував поліцію, зробивши її більш ефективною й успішною публічною установою.

Слово «gypsy» (циган на англійській) походить від слова «Egyptian», оскільки, згідно з англійським народним повір’ям, цигани прийшли з Єгипту.

Слово «gold» (золото) з’явилося з Індо-Європейського кореня «жовтий», що показує найпомітнішу характеристику цього металу. Цей факт знаходить своє відбиття в тому, що вимова слова золото — gold на різних мовах схожа, наприклад Gold (на англійській), Gold (на німецькій), Guld (на данській), Gulden (на нідерландській), Gull (на норвезькій) і Kulta (на фінській)

Слово «палац» у перекладі на казахську звучить так: «сарай»

У перекладі з німецької слово депп (depp) означає «ідіот, дурень, простак», про що сам Джонні Депп любить пожартувати.

Слова «racecar», «kayak» і «level» є паліндромами, тобто однаково пишуться й читаються справа наліво і зліва направо.

Найдовше слово в англійській мові, яке складається з одного складу — це «screech».

«Dreamt» — єдине слово в англійській мові, яке закінчується на поєднання букв «mt»

Взимку 1812 р. полонені, переможеної армії Наполеона, змерзлі, обдерті й голодні солдати, бродили від одного вогнища, біля якого грілися росіяни, до іншого і просили допомоги, починаючи фразу так: Cher amie,… так російська мова збагатилася ще одним словом: «шарамижник»

Попри те, що поняття «судно» й «корабель» у щоденній мові вживаються як синоніми, у морській термінології тільки військові плавзасоби є кораблями, цивільні ж слід називати суднами.

Вимова слова сир (cheese) англійською мовою змушує губи розтягуватися, створюючи подобу усмішки. Схожий ефект спостерігається й українською мовою при протяжливій вимові слів «ірис», «кишмиш», «криза» і т. п. Цей ефект часто використовується у фотографуванні при портретному знімкуванні.

Слово «хан» в імені «Чингіз Хан» і «Кублай Хан» означає «правитель».

На початку 21 століття ескімоси познайомилися з інтернетом, і цей термін знадобилося перекласти на їх мову. Експерти вибрали слово «ikiaqqivik» — «подорож крізь шари». Раніше це слово вживалося для опису дій шамана, який для пошуку відповіді на будь-яке питання «подорожував» крізь час і простір.

В англійській мові стадо жирафів називається tower — «вежа».

Японською, караоке означає «порожній оркестр».

У японській мові, гейша означає «артист» і першими гейшами були чоловіки.

Середньостатистичний носій англійської мови використовує на день приблизно 800 слів, а той, хто говорить німецькою, — приблизно 4000. Це пояснюється набагато більшою складністю граматики німецької мови. Середнє англійське слово має 2,2 змінно-граматичні форми, німецьке — 5, а французьке — цілих 7.

Слова «цар» і «кайзер» походять від слова «цезар».

У центральному діалекті мови ротокас, який використовується жителями острова Бугенвіль, що входить до складу Папуа-Нової Гвінеї, усього 12 букв. 

В англійській мові слово graveyard означає місце для поховань на території, прилеглій до церкви, а cemetery — окреме кладовище

«I am» і «I do» — найкоротші речення англійською мовою з підметом і присудком.

Спочатку слово «варвар» означало людина, яка не говорить на грецькій.

Давньоіндійська цивілізація, що містилася на території сучасних Пакистану, Індії та Афганістану, мала писемність, що складалася з понад 400 піктограм, які досі повністю не змогли розкодувати сучасні вчені.

На сайті translate.google.com ім’я James Bond з англійської на традиційний китайський перекладається як «007».

Тільки деякими мовами знак @ називається собакою, в інших мовах @ найчастіше називають мавпочкою або равликом, трапляються й такі варіанти як струдель (на івриті) або оселедець під маринадом (в чеському і словацькому), місячне вухо (в казахському)

У слова «синонім» немає синоніму.

Винахідник телефону Олександр Белл пропонував використовувати як «алло» слово «ехой!» З жаргону моряків, що означало «Гей, на палубі!»

Слово «долар» походить від слова «талер», спотвореного американською вимовою. Талер — це німецька монета, що була у ходу до 18 ст.

Універсальну Декларацію прав людини переклали на 321 мову. На стільки мов не перекладали жоден інший документ.

Тайською мовою для того, щоби здатися особливо ввічливим, замість «я» використовується «раб».

Слово «подарунок» (Gift) англійською, — означає «отрута» німецькою.

Слово «news» в англійській мові насправді виникло від букв на компасі, що показують на сторони світу: North, East, West, South. Тому в цього слова немає різниці за ознакою: однина і множина

Канада перекладається як «велике село» мовою одного з місцевих племен індіанців.

Деякі дослідники біблії вважають, що арамейська мова (мова стародавньої Біблії) не мала способу вираження «багато» і використовувала слово, рівне 40. Це означає, що в багатьох місцях біблії вказівка на «40 днів» означає багато днів.

Священники, лікарі, юристи в середньому мають по 15 000 слів у своєму професійному словнику. Кваліфіковані робітники, які не отримали вищої освіти — десь 5–7 тисяч слів, а фермери — лише приблизно 1600.

Символ «амперсанд» (&) в один час входив в англійський алфавіт.

Слово «утоплення» означає попадання води в легені та необов’язково пов’язане зі смертю. Можна бути потопельником, але не померти.

Суахілі — це комбінація мов африканських племен, португальської та арабської мов.

У США заведено при зустрічі питати «Як справи?», На що зазвичай відповідають «Добре» або «Нормально» (а не починають бідкатися на всі негаразди, як у нас). А в Малайзії заведено питати «Куди ти йдеш?», На що люди відповідають «Просто погуляти»

У японському письмі слово «метро» зображується трьома ієрогліфами — «низ», «ґрунт» і «залізо».

Е — найпоширеніша буква в англійській мові, Q — найрідше використовують.

На 40 найпоширеніших мовах на Землі говорять приблизно 66 % всього населення планети. Хоча на Землі існує приблизно 6 703 «живих» мов. З них у Європі — усього 225 мов.

Майже у всіх мовах планети слово «мама» починається з букви «M».

«Абсурд» у перекладі з латинської означає «від глухого» (ab surdo).

«Ермітаж» перекладається з французької як «місце усамітнення».

В англійській мові є тільки одне 15-ти літерне слово, у якому букви жодного разу не повторюються — uncopyrightable.

В Англійській мові більше ніж 600 тис. слів

«Сахара» в перекладі з арабської означає «пустеля»

Кличка коня Олександра Македонського «Буцефал» у дослівному перекладі означає «бикоголовий»

Американський жест «все окей» (пальці складені в кільце) на Кіпрі означає «гомосексуаліст»

«Фраєр» у перекладі з німецької означає «жених»

Найрозповсюдженіший звук «а», жодна мова без нього не обходиться

До середини 21 століття, половина з мов які нині існують зникне

У перекладі з латині слово «вірус» означає «отрута»

У китайському письмі понад 40 000 символів

У Європейському союзі 21 офіційна мова 

Для того щоб уміти читати книги рідною мовою, китайці повинні знати не менше ніж 1 000 різних ієрогліфів

Французька мова найближча до Англійської, з лінгвістичної точки зору

На Африканському континенті говорять більше ніж на 1 000 мовах

У Китаї англійською мовою говорять більше людей, ніж у Сполучених Штатах

Найпопулярніше у світі ім’я — Мухаммед

Гавайський алфавіт складається з 12 літер

Бажаєте вивчити англійську мову? Тут Ви можете скачати безплатний урок англійської мови, із сайту нашого партнера — Eshko.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter