Написати коментар
Англійська мова

Англійська — мова світового спілкування. Мова, яка об'єднує мільйони людей по всьому світу. Чому англійська мова вважається міжнародною? Сьогодні ми пропонуємо вам зазирнути в історію та знайти відповідь на це питання.

 

Тріумф Англії. Міжнародна торгівля — міжнародна мова

Англійська мова стала міжнародною мовою не так швидко, як здається. Все почалося в далекому XVII столітті, коли Англія перестала бути країною, яку завойовують, і стала країною-завойовником, вельми досягнувши успіху в цій справі.

Англійський флот був одним з найсильніших у світі. Всі морські шляхи були підвладні англійцям. Велика частина суші — половина території Північної Америки, безліч країн Африки та Азії, Австралія, Індія — була під владою британської корони. 

Англійська мова проникла в усі куточки земної кулі. На той момент найголовнішим завданням для Англії було налагодження торгових відносин. Звісно, що мова домінантної та більш розвиненої країни відсунула на другий план місцеві мови. Тут спрацювало золоте правило — у кого золото, той і править, той і обирає, якою мовою говорити. Англія дала поштовх до зародження світової економіки та розвитку міжнародних відносин у XVIII столітті, саме англійська мова використовувався для торгівлі.

Навіть коли колонізовані країни отримали незалежність, торгові відносини з Великобританією продовжували розвиватися, залишилася й англійська мова. По-перше, тому що в мовах завойованих країн не вистачало потрібних слів: не було термінів для здійснення торгівлі. По-друге, тому що англійська вже вкорінилася в цій сфері, і місцеві жителі добре її знали. Той, хто хотів заробляти собі на хліб, повинен був спілкуватися англійською.

Але чому тоді в країнах Азії та Африки англійська не стала рідною мовою? Тому що англійці не перебиралися в ці країни так масово, як, наприклад, в Америку, і не поширювали свою мову, свою культуру і свій спосіб життя. Великобританія впроваджувала в завойовані країни систему правління і освіти. Англійська використовувалася в певних сферах, але вона не була мовою спілкування, мовою народу.

В Індії англійська мова укорінилася значно сильніше, ніж у багатьох інших країнах. Для 30% індусів англійська — рідна мова. Хоча крім хінді в Індії використовується понад 400 мов, тільки англійська є другою державною.

 

Сходження Америки

Ще одна вагома причина, яка зумовила використання англійської як міжнародної мови, — підкорення Нового Світу, Америки. Англійці були не єдиними переселенцями. Окрім англійської, в Америці говорили французькою, іспанською, німецькою, нідерландською. На початку XX століття гостро постало питання про національну єдність: щось повинно було об'єднувати країну і людей, які в ній живуть. І англійська мова в цьому випадку виступила сполучною ланкою.

У США діяла жорстка політика витіснення мов, попри те, що в Америці немає єдиної офіційної мови. Офіційні документи складалися тільки англійською. У багатьох штатах було заборонено навчання на всіх мовах, крім англійської. Ця політика принесла свої плоди. Якщо б уряд Америки не витісняв інші мови, то національною могла би стати нідерландська, іспанська або будь-яка інша мова. Тоді і зараз ми б не говорили про англійську як про міжнародну мову.

У другій половині XX століття Англія відійшла на другий план, почалася епоха Америки. Після Другої світової війни більшість держав були зайняті відновленням своїх країн. У свою чергу, США постраждали менше за інших і продовжили розвиватися у всіх напрямках: економічному, дипломатичному, політичному і військовому. Особливо активно країна розвивала економічні відносини. Америка зробила правильний вибір, продовживши англійську традицію. Американські товари заполонили усі країни. Звісно, для здійснення економічної операції потрібна спільна мова, і знову цією мовою стала англійська. Чому? Напевно, з тієї ж причини, що і у XVII столітті, — хто сильніший, той і правий.

Вплив США з часом посилювався. Але недостатньо тільки завоювати першість, важливо її зберегти. Якщо у XVIII ст. для Англії ключову роль зіграла торгівля, то Америка зайняла свою нішу в історії з інших причин:

● Поява комп'ютера та Інтернету

Будь-якій країні вигідно, щоб її мова була міжнародною. Будучи однією з найсильніших країн світу, Америка вела мовну політику саме в напрямку глобалізації своєї мови. І ключову роль зіграло саме те, що в США з'явилося два винаходи, без яких наше життя немислиме, — комп'ютер і Інтернет. Ці засоби миттєвого поширення інформації сильно сприяли глобалізації англійської мови.

Мода на американський спосіб життя.

У другій половині XX століття на тлі післявоєнних та напівзруйнованих країн, США мали досить привабливий вигляд. «Американська мрія здавалася ідеалом, і жителі різних країн прагнули хоч якось наблизитися до цього ідеалу, а мова — один зі способів стати ближче. Фільми, музика, молодіжні рухи прийшли до нас з-за океану і принесли з собою англомовну культуру. 

 

Чому сьогодні англійська мова є міжнародною?

1. Англійська — всесвітня мова.На сьогодні, англійська мова стала міжнародною мовою, вона найпоширеніша у світі. Більш ніж для 400 мільйонів людей вона є рідною для 300 мільйонів вона залишається другою мовою, і ще 500 мільйонів в якійсь мірі володіють англійською.

2. Англійська — мова торгівлі та бізнесу. В багатьох країнах англійська займає дуже важливе місце як мова дипломатії, торгівлі та бізнесу. 90% світових угод укладається англійською мовою. Світові фінансові фонди та біржі також працюють англійською мовою. Фінансові гіганти і великі корпорації використовують англійську мову незалежно від того, в якій країні вони знаходяться.

3. Англійська — мова освіти. Англійська — найпопулярніша іноземна мова в школах. Найпрестижніші ВНЗ світу — англомовні. В країнах, де англійська — друга державна мова, студенти воліють вчитися англійською. Знання англійської дає можливість отримати хорошу освіту і побудувати успішну кар'єру.

4. Англійська — мова подорожей. Масштабні подорожі англійців протягом двох століть принесли свої плоди. У XXI столітті англійська — мова подорожей. У яку б країну ви не потрапили, англійською вас зрозуміють скрізь. В готелі, в ресторані, на автобусній зупинці ви зможете порозумітися з місцевими жителями.

5. Англійська — мова науки та техніки. Англійська стала мовою XXI століття — століття технічного прогресу та інформаційних технологій. Сьогодні всі інструкції та програми для нових гаджетів пишуться англійською. Наукові доповіді, статті, звіти публікуються англійською. 90% Інтернет-ресурсів — англомовні. Переважна більшість інформації у всіх сферах — наука, спорт, новини, розваги — виходить у світ англійською мовою.

6. Англійська — мова молоді. Англійська стала мовою молодіжної культури. Американські актори, актриси, музиканти були і залишаються кумирами не одного покоління людей. Голлівуд і сьогодні — безперечний лідер кіноіндустрії. Культові американські бойовики та блокбастери дивляться англійською мовою в усьому світі. З Америки прийшли джаз, блюз, рок-н-рол і ще безліч стилів музики, які популярні досі.

7. Англійська — універсальна мова. В додаток до всього вищесказаного, англійська мова гарна, мелодійна і легка у вивченні. Вона володіє одним з найбагатших словникових запасів у світі, але при цьому в ній нескладна граматика. Слова самі притягуються одне до одного, утворюючи лаконічні та зрозумілі речення. 

Міжнародна мова має бути простою і всім зрозумілою. Можливо, нам дуже пощастило, що саме така нескладна мова об'єднала світ. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter