Англійська – це найпоширеніша мова у світі, і тому не дивно, що так багато людей хочуть навчитися розмовляти англійською мовою.

 

Цікаві факти про англійську мову.

-Найкоротше повне речення в англійській мові – I am.

-Найдовше слово в англійській мові, букви якого не повторюються – uncopyrightable «не підлягає закону про авторське право».

-В наступному реченні звук [i:] передається 7-ма різними буквосполученнями: He believed Caesar could see people seizing the seas «Він вірив, що Цезар бачив людей, які захоплюють моря». 

-А чи знаєте Ви, що особливого в реченні The quick brown fox jumps over the lazy dog «Моторна коричнева лисиця перестрибує через ледачу собаку»? Це так звана «панграма», тобто речення, яке містить всі 26 букв англійського алфавіту.

-В англійській мові немає слів, які римуються зі словами month «місяць», orange «апельсин, помаранчевий колір» silver «срібло» і purple «фіолетовий колір».

-З 1932 по 1940 рік через друкарську помилку в словнику англійської мови існувало слово, у якого не було значення. Це слово Dord, відоме як «слово-привид».

-Слово в англійській мові, яке вимовляють неправильно найчастіше – pronunciation «вимова».

-Найскладніша скоромовка в англійській мові – Sixth sick sheik's sixth sheep's sick «У шостого хворого тяганини хвора шоста вівця». Чому б не випробувати цю скоромовку на Ваших друзях? Подивимося, хто зможе вимовити її без помилки?

-Найдовше англійське слово без голосних - rhythms «амфетаміни».

-Слово bride «наречена» походить від стародавнього протогерманського дієслова, що означає «готувати їжу».

-Якщо прибрати останні 4 літери слова queue «черга», то вимова залишиться тією ж.

-Слово mortgage «іпотека» походить від французького іменника, що означає «довічний контракт».

-Слово screeched «вищав» - найдовше слово англійської мови, що складається з одного складу. 

-До XIX століття акторів англійською мовою називали hypocrites «лицеміри».

-Такі англійські фрази як long time no see «сто років тебе не бачив», no go «даремний» і no can do «це неможливо» відбулися шляхом буквального перекладу відповідних китайських фраз.

-Буква «е» - найчастіше використовувана буква в англійській мові. Виходить, що кожна восьма літера, написана англійською, - це «е».

-Приблизно кожні 2 години в англійську мову додається по одному новому слову і приблизно 4000 нових слів додається в словник англійської мови кожен рік.

-У Нігерії англомовних людей більше, ніж у Великобританії.

-У США налічується 24 різних діалекти англійської мови. 

Бажаєте вивчити англійську мову? Тут Ви можете скачати безплатний урок англійської мови, із сайту нашого партнера — ESHKO.