Написати коментар

Писати китайською почали ще в третьому столітті до нашої ери. Засновником мови в письмовому вигляді став Цан Цзе (він придумав піктограми, які потім стали ієрогліфами). Тепер китайська мова вважається однією з найстаріших, найскладніших і найцікавіших, оскільки з нею пов'язано безліч легенд і цікавих фактів. 

 

Цікаві факти про китайську мову

● У китайській мові одне слово зазвичай має не одне значення, а велике різноманіття, і залежить лише тільки від інтонації, з якою вимовляють слово. Один голосний звук може звучати по-різному. Китайці без проблем розуміють всі ці тони, але іноземці мучаться. Натомість мешканці Китаю з різних провінцій можуть абсолютно не розуміти один одного, як ніби розмовляють на різних мовах.

У Китаї іноземні мови не є обов'язковими. Здавалося б, в аеропорту повинні знати англійську мову, але в Пекіні персонал не знає його навіть на мінімальному рівні.

Переписувати фрази та слова на китайську небезпечно. Точна передача ієрогліфами назви "кока-кола" звучатиме як "кусай воскового пуголовка". З цієї причини маркетологи змінили назву напою так, щоб виходило "повний рот щастя".

У китайській мові є кілька слів, які дуже схожі на українські чи російські слова. Але, щоб значення було правильним, потрібно не забувати про інтонацію. До цих слів належать мама (мама), тато (па), чай (ча), кава (кофей).

Для назви деяких країн немає ієрогліфів, тому для них підібрані такі, що дуже схожі на назви країн: Україна (Укалан), Росія (Олос). Якщо розбирати назви деяких країн на ієрогліфи, вийде, що Америка - прекрасна країна, Китай - серединна країна, Англія - ​​героїчна країна.

Клавіатури китайською мовою немає. Щоб набрати текст цією мовою, потрібно скористатися Піньїнь. Потрібно набрати текст латиницею і вибрати ієрогліф цифрами.

У китайській мові немає правил пунктуації та відмінків, речення будуються за однією схемою. Єдина складність — 40 тисяч ієрогліфів.

Коли ведуться переговори на китайській, зазвичай немає перекладача-синхроніста, тому що це дуже складно, є ймовірність передати інформацію неправильно. Щоб все було добре, перекладачеві заздалегідь необхідний текст, який буде озвучуватися.

Спілкуючись китайською мовою, не можна відповісти так чи ні. У мові просто немає таких понять. Щоб відповісти на питання ствердно чи негативно, потрібно повторити дієслово, тобто, якщо запитують "чи читаєте ви?", Відповідають "читаю" або "не читаю".

Вчені повідомляють, що ієрогліфів в китайській мові налічується близько 100 тисяч, але більше ніж половина з них на сьогодні не використовується. Щоб було комфортно жити в сучасному світі (тобто, спілкуватися, дивитися телевізор, читати книги та журнали, в тому числі і спеціалізовані) досить знати 10 тисяч ієрогліфів.

Щоб тільки спілкуватися на популярні теми, можна вивчити тисячу найпопулярніших ієрогліфів. Але складність полягає в тому, що величезна кількість знаків схожі один на одного, і відрізняються лише кількома лініями та крапками. Часто буває і таке, що один і той же ієрогліф позначає кілька слів. Тут розібратися складно, якщо не знати контексту. Зміна знака може змінити значення слова майже в протилежний бік.

Один ієрогліф - це не ціле слово, а лише один склад. А один склад часто - ціла морфема. Всі прізвища, за винятком деяких, в Китаї складені з одного складу.

Через те, що китайські ієрогліфи мають дуже красивий вигляд, часто буває, що в Європі ними оформляються інтер'єри. При цьому сенс ієрогліфів часто не знайомий. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter