Німецька мова - це ключова мова в Європейському Союзі, і в економічному відношенні набуває все більшого значення в країнах Центральної та Східної Європи.

 

Цікаві факти про німецьку мову.

-Німецька мова складається з 5,3 млн слів, проте в активному лексиконі використовується тільки 12 000 - 16 000 слів, з яких 3 500 іноземного походження. 

-Німці великі любителі створювати довгі слова, що включають безліч коротких. У їх словнику не рідкість зустріти слова-монстри, що складаються з 40, 50, а то і 60 букв. Одне з найдовших слів налічує 79 букв і має такий вигляд: Donaudampfschiffahrtselektrizitatenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft.

-У німецькій та англійській мовах є багато спільного, наприклад, наявність слів абсолютно ідентичних за значенням і написання. Однак є «Помилкові друзі», які пишуться однаково, але сенс абсолютно різний. Одне з них - "Kind", що німецькою означає - "дитина", а в англійській означає - "милий". Або "Spring" в першому випадку - це "стрибати", а в другому - "весна".

-Під час революції США хотіли припинити будь-які контакти з Англією, у зв'язку з чим, Конгрес обмірковував поміняти державну мову з англійської на німецьку. З чуток, англійська перемогла в ході голосування з результатом в один голос.

-Найдавнішою книгою вважається рукопис Abrogans (8 століття), яка була написана 20-ма різними людьми в монастирі на південно-західній території німецькомовних країн і містить ранній переклад Кредо і Молитви Господньої.

-У США проживає близько 60 млн осіб німецького походження, що становить найбільшу етнічну групу населення, з яких 10 млн (3% населення) досі говорять німецькою мовою.

-Більшість іменників мають жіночий рід - 46%, чоловічий рід - 34%, середній - 20%. Всі іменники пишуться з великої літери, керують німецькою мовою і становлять 74,3%, прикметники - 13,8%, дієслова - 10,1%.

-В українську мову перекочувало багато іноземних слів, зокрема німецьких, які ми вживаємо, не замислюючись про їх походження - ландшафт, мольберт, солдат, феєрверк, циферблат, бутерброд і багато іншого.

-Поряд з літературною німецькою мовою існує безліч діалектів та напівдіалектів (близько 50 різновидів), які значно відрізняються один від одного в залежності від регіону проживання німців. Різниця у вимові настільки істотна, що житель півночі може не зрозуміти корінного південного жителя, а телебачення транслює передачі для інших регіонів з субтитрами.

-Найпопулярніше ласкаве ім'я, як для чоловіка, так і для жінки - це «Скарб», ним називають своїх половинок 90% німців. Крім цього жінки часто вживають: зайчик, ведмедик, солоденький, Ромео. А чоловіки - мишка, ангел, солодка, сонечко.

-Німецькій мові присвоєно статус державної крім Німеччини, ще в ряді країн: Ліхтенштейні, Швейцарії, Австрії, Люксембурзі, Бельгії та ЄС.

-Готичні шрифти широко застосовувалися в Німеччині до першої половини 20 ст. Потім були заборонені у 1941 році, на сьогодні, використовуються тільки в декоративних цілях.

-У зв'язку з прийнятим Законом 01.08.2007 р. відбулися істотні реформи в мові, в результаті з 212 орфографічних правил скасували 87, а з правил пунктуації залишилося 12 з 52.

-Назви днів тижня у німецькій мові в більшості випадків походять від імен богів Стародавньої Німеччини.

-Згідно зі статистикою, щорічно кількість людей які починають вивчати німецьку мову, становить 15 - 18 млн осіб.

Бажаєте вивчити німецьку мову? Тут Ви можете скачати безплатний урок німецької мови, із сайту нашого партнера — Eshko.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.