Іспанська мова

 

Іспанська мова є однією з найкрасивіших у світі, крім того сьогодні вона входить в число найпоширеніших мов. Іспанська дуже легка у вивченні, тому якщо ви досі не визначилися, яку мову вчити наступною, обов'язково зверніть увагу на ту, якою говорили визначні діячі мистецтва Сервантес, Веласкес і Пікассо.

 

● Іспанська займає друге місце за кількістю носіїв, число яких на сьогодні перевищило 400 мільйонів осіб. Вона навіть випереджає англійську з її 354 мільйонами, але поступається китайській, яка нараховує приблизно 1,2 мільярда носіїв.

● Іспанська, як і італійська, має велику кількість діалектів, саме через це виникають проблеми з її назвою. Цікаво, що навіть іспанці та громадяни латиноамериканських країн частіше називають її «кастильською». Це виділяє її серед багатьох інших діалектів та вказує на те, де вона зароджувалася. 

● За останні роки ця мова стала однією з найбільш популярних в Інтернеті. За статистикою, більш ніж 164 мільйонів користувачів Інтернету спілкуються саме нею. За останні десять років її застосування в Інтернеті, зокрема в соціальних мережах, зросло приблизно на 800 відсотків, й з часом буде тільки збільшуватися.

● У Сполучених Штатах Америки більш ніж 35 мільйонів осіб говорять цією мовою. Як прогнозує більшість експертів, у 2050 році більшість громадян Сполучених Штатів Америки будуть розмовляти саме іспанською, витіснивши англійську, французьку та китайську мови.

● Першим, написаним цією мовою документом був Las Glosas Emilianenses, він датується 964 роком. Це був релігійний текст, написаний на латині, але на полях автором були зроблені позначки іспанською. Тільки у XII столітті вийшов перший текст, повністю написаний іспанською, це був вірш анонімного автора - El Cantar del Mio Cid.

● Ця мова була визнана найбільш фонетичною у світі. Тому, якщо ви знаєте, як пишеться те чи інше слово, то з впевненістю можна сказати, що ви можете його прочитати, зберігаючи при цьому правильну вимову. Виключенням можуть бути лише нові слова іншомовного походження, яким властиво зберігати свій оригінальний правопис.

● Враховуючи кількість носіїв іспанської, не дивно що вона входить в число офіційних мов ООН та багатьох інших міжнародних організацій.

● У 1713 році було засновано спеціальну Королівську академію іспанської мови, метою якої й досі є збереження, поширення та полегшення комунікації в іспаномовних країнах. Королівська академія контролює дотримання мовних та літературних мов.

● Ця мова в залежності від континенту може значно відрізнятися. В першу чергу, це пов'язано з тим, що в колоніальних поселеннях іспанська розвивалася самостійно, змішуючись з іншими мовами та діалектами певної місцевості. Але відмінності не настільки значні. Люди, які нею розмовляють, незалежно від країни проживання, зможуть з легкістю розуміти один одного.

● Іспанська та англійська мають велику кількість спільнокореневих слів. В першу чергу, тому що вони походять від арабської та латинської мов. Що стосується їх найбільших відмінностей, то вони полягають у відмінюванні дієслів та використанні умовного способу у більшій кількості випадків в іспанській в порівнянні з англійською.

● Ця мова має близько 60 відсотків англо-саксонського коріння, тому її вважають однією з найпростіших у вивченні. Її основною перевагою є те, що слова читаються так само як і пишуться, а голосні звуки ніколи не змінюють своє звучання. Саме тому після її вивчення, будь-яка інша європейська іноземна мова буде даватися набагато легше. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.