Написати коментар
Іспанська мова

 

Іспанська мова є однією з найкрасивіших у світі, крім того сьогодні вона входить в число найпоширеніших мов. Іспанська дуже легка у вивченні, тому якщо ви досі не визначилися, яку мову вчити наступною, обов'язково зверніть увагу на ту, якою говорили визначні діячі мистецтва Сервантес, Веласкес і Пікассо.

 

● Іспанська займає друге місце за кількістю носіїв, число яких на сьогодні перевищило 400 мільйонів осіб. Вона навіть випереджає англійську з її 354 мільйонами, але поступається китайській, яка нараховує приблизно 1,2 мільярда носіїв.

● Іспанська, як і італійська, має велику кількість діалектів, саме через це виникають проблеми з її назвою. Цікаво, що навіть іспанці та громадяни латиноамериканських країн частіше називають її «кастильською». Це виділяє її серед багатьох інших діалектів та вказує на те, де вона зароджувалася. 

● За останні роки ця мова стала однією з найбільш популярних в Інтернеті. За статистикою, більш ніж 164 мільйонів користувачів Інтернету спілкуються саме нею. За останні десять років її застосування в Інтернеті, зокрема в соціальних мережах, зросло приблизно на 800 відсотків, й з часом буде тільки збільшуватися.

● У Сполучених Штатах Америки більш ніж 35 мільйонів осіб говорять цією мовою. Як прогнозує більшість експертів, у 2050 році більшість громадян Сполучених Штатів Америки будуть розмовляти саме іспанською, витіснивши англійську, французьку та китайську мови.

● Першим, написаним цією мовою документом був Las Glosas Emilianenses, він датується 964 роком. Це був релігійний текст, написаний на латині, але на полях автором були зроблені позначки іспанською. Тільки у XII столітті вийшов перший текст, повністю написаний іспанською, це був вірш анонімного автора - El Cantar del Mio Cid.

● Ця мова була визнана найбільш фонетичною у світі. Тому, якщо ви знаєте, як пишеться те чи інше слово, то з впевненістю можна сказати, що ви можете його прочитати, зберігаючи при цьому правильну вимову. Виключенням можуть бути лише нові слова іншомовного походження, яким властиво зберігати свій оригінальний правопис.

● Враховуючи кількість носіїв іспанської, не дивно що вона входить в число офіційних мов ООН та багатьох інших міжнародних організацій.

● У 1713 році було засновано спеціальну Королівську академію іспанської мови, метою якої й досі є збереження, поширення та полегшення комунікації в іспаномовних країнах. Королівська академія контролює дотримання мовних та літературних мов.

● Ця мова в залежності від континенту може значно відрізнятися. В першу чергу, це пов'язано з тим, що в колоніальних поселеннях іспанська розвивалася самостійно, змішуючись з іншими мовами та діалектами певної місцевості. Але відмінності не настільки значні. Люди, які нею розмовляють, незалежно від країни проживання, зможуть з легкістю розуміти один одного.

● Іспанська та англійська мають велику кількість спільнокореневих слів. В першу чергу, тому що вони походять від арабської та латинської мов. Що стосується їх найбільших відмінностей, то вони полягають у відмінюванні дієслів та використанні умовного способу у більшій кількості випадків в іспанській в порівнянні з англійською.

● Ця мова має близько 60 відсотків англо-саксонського коріння, тому її вважають однією з найпростіших у вивченні. Її основною перевагою є те, що слова читаються так само як і пишуться, а голосні звуки ніколи не змінюють своє звучання. Саме тому після її вивчення, будь-яка інша європейська іноземна мова буде даватися набагато легше. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter